יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


לב הבת ועיני האב
בערבו של אותו יום, בליל פורים, כבר חגג אליהו את השבת מאור עיניו. הוא עשה זאת בבית חב"ד, יחד עם השליח שהביא עליו את ברכת חייו – הרב קלמנסון, אותו ראה באותו יום לראשונה בחייו...

ה תמוז התשע"ז (29.06.2017)

משפחת קפל הייתה מהזן שלא קשה למצוא כמוהו בארצות-הברית. יהודים בסגנון אמריקאי ליבראלי, בעלי זיקה לא ממש מפותחת כלפי תורה ומצוות. אבי המשפחה, אליהו (ז"ל), כיבד את עשרת הדיברות וחינך את בנותיו לכבד אותם, אך לא מעבר לכך.
 
בתקופה בה התרחש הסיפור, לא ראה אליהו דבר. זה התחיל בכאב בעיניים, שהוביל את אליהו בדרך חתחתים אל שולחן ניתוחים, ממנו קם עיוור.
 
כאילו לא די בכך, נוספה לו צרה על צרתו: אחת מבנותיו נחשפה באוניברסיטה לכת מיסיונרית. היא נדבקה ללימודי הנצרות, הזדהתה עמם וכבר גמרה אומר בנפשה להמיר את דתה, חלילה. כאמור, לא היה אליהו שומר מצוות גדול, אבל גם מבחינתו הייתה המרת דת חציית קו אדום.
 
אליהו ורעייתו היו מתוסכלים מאוד. עד שביום אחד הזדמן לידם העיתון 'חב"ד טיים', באמצעותו הגיעו אל המוציא לאור של העיתון – הרב שלום-בר קלמנסון, שליחו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח בסינסינטי, אוהיו. הסתבר, כי הרב לא גר רחוק מהם, ומכאן הייתה הדרך קצרה אל שולחן השבת בבית הרב, אליו הגיעה משפחת קפל בהרכב מלא. כן, אפילו הבת התועה הסכימה לבוא.
 
אותה סעודה נמשכה שעות ארוכות. הרב קלמנסון, שנחרד להיווכח עד כמה חודרניות הציפורניים שנעצו המיסיונרים בנשמת הנערה, הקדיש שעות רבות לקעקע מתוכה את כל המידע המסולף שפיטמו אותה בו. הסעודה גררה בעקבותיה מפגשים נוספים, וכך, צעד אחר צעד, השיל הרב קלמנסון את כבלי הנצרות מעל הנערה.
 
הנערה ובזכותה גם הוריה פיתחו התעניינות כנה ביהדות. אם כי אצל הבת זה היה הרבה יותר מעמיק. היא נתפסה לאמת בכל נימי נפשה, חזרה בתשובה שלמה וברבות השנים זכתה להקים משפחה חסידית לתפארת בפלורידה.
 
החלק המעניין בסיפור התרחש חודשים ספורים לאחר הסעודה הראשונה של משפחת קפל אצל משפחת קלמנסון. הבת, בהכוונת הרב קלמנסון, כתבה מכתב לרבי, בו גוללה את סיפורה וביקשה כי בזכות חזרתה בתשובה יתברך אביה ויחזור אליו מאור העיניים.
 
כעבור כמה ימים הגיעה תשובה מהרבי והיא כללה שלוש הנחיות: א) לקבוע מזוזות כשרות בכל פתחי הבית. ב) שהאב יתחיל להניח תפילין מדי יום חול. ג) להיוועץ ברופא-ידיד.
 
עוד באותו יום הגיע הרב קלמנסון לבית משפחת קפל וקבע בכל הפתחים מזוזות מהודרות. לאחר שגם הניח עם אליהו תפילין, שאל אם יש לו רופא שיכול להחשיב כידיד. אליהו השיב כי יש מישהו כזה, אבל הוא לא מבין ברפואת עיניים.
 
"אז מה!", דחק בו הרב קלמנסון. "תתייעץ אתו. בטוח יהיה לו מה לחדש לך. הרבי בוודאי לא הנחה אתכם לחינם להתייעץ עם רופא-ידיד".
 
לכתחילה, אכן לא הבין אותו רופא מה פתאום מתייעצים אתו על רפואת עיניים. אבל כעבור כמה חודשים התקשר הרופא לאליהו והקריא לו כתבה שהגיעה לידיו על רופא עיניים גדול בניו-יורק, שהמציא שיטה חדשה לטיפול בבעיה מהסוג שסובל.
 
אליהו החליט שאין לו מה להפסיד. הוא יצר קשר עם אותו רופא, לפי הפרטים שהופיעו בעיתון, וסיפר לו את סיפורו. הרופא הגיב בהתלהבות. הוא הסביר לאליהו, כי מדובר בניתוח חדשני, שאם מצליח – מחדירים כעבור חודש ימים מין זכוכית מיוחדת אל תוך העין, וזו אמורה להחזיר כעשרים וחמישה אחוז מיכולת הראייה.
 
אליהו התרשם כי מדובר ברופא אמין והביע את הסכמתו לניתוח. התאריך נקבע ליום סגולה – תענית אסתר.
 
לפי התוכנית, אמור היה הניתוח להימשך ארבע שעות. אלא שלפועל, כעבור עשרים דקות יצא הרופא בחופזה מחדר הניתוח ורץ למשרדו. רעייתו של אליהו, שהמתינה בחוץ עם מלווים נוספים, נתקפה בבעתה למראה הריצה הבהולה. לאחר רגעים ספורים יצא הרופא מהמשרד וחזר ביעף לחדר הניתוחים. איש לא ידע מה מתחולל בפנים, והמחשבה על כך שמדובר בניתוח ראשון מסוגו לא הוסיפה לתחושה המעורערת ממילא של המלווים.
 
לא ארכו הדקות והרופא יצא מחדר הניתוחים מחויך. "הצלחה מדהימה!", פרש ידיים בהתרגשות. "בתוך עשרים דקות סיימנו תהליך שאמור לארוך ארבע שעות! במחשבת בזק, החלטתי שחבל להמתין ארבעה שבועות וכדאי שכבר כעת נשתיל את הזכוכיות בעיניו של אליהו, וזה היה פשר הריצה שלי למשרד – להביא את הזכוכיות.
 
"מה שיותר מדהים כאן", התרומם קולו של הרופא בהתרגשות גואה, "זו ההצלחה של הטיפול. ציפיתי להשיב לאליהו עשרים וחמישה אחוז מיכולת הראייה, אך לפועל – חזרו אליו שמונים וחמישה אחוזים! לא יודע איך להסביר זאת. כאילו מישהו הוליך את ידיי והן ביצעו את כל המהלכים בזריזות ובדייקנות מפתיעה".
 
בערבו של אותו יום, בליל פורים, כבר חגג אליהו את השבת מאור עיניו. הוא עשה זאת בבית חב"ד, יחד עם השליח שהביא עליו את ברכת חייו – הרב קלמנסון, אותו ראה באותו יום לראשונה בחייו...

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter