ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


הדרכות מופלאות
המחשבה שעלתה בדעתי היא, כי אולי זו הסיבה שעיכב הרבי את תשובתו אליי. הרבי פשוט רצה שאותו פרופסור יגיע אליי ויופנה דרכי אל הכתובת הנכונה.

י סיון התשע"ז (04.06.2017)

תהליך ההתקרבות ליהדות של ד"ר גד בן-דרור היה די מקביל לתהליך ההתמחות הרפואית שלו. פחות או יותר באותו זמן שהוסמך לשמש כרופא, גם 'הוסמך' והפך לחסיד חב"ד. מאז, כל תהייה או שאלה חשובה בחייו הריץ לפתחו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח – וזכה לקבל הדרכות וברכות.
 
דוגמה מופלאה הייתה בעת ששקל להפחית את היקף העבודה במחלקה הפנימית במרכז הרפואי בנהרייה. תחושתו של ד"ר בן-דרור הייתה כי הזמן שנותר לו להיות עם המשפחה דל מדי, ורצוי להגדיל אותו. אלא שכל בקשותיו בנידון ממנהל המחלקה – נתקלו בסירוב מוחלט. המנהל לא הסכים לקצץ משעות העבודה האיכותיות של ד"ר בן-דרור.
 
המוצא היחיד היה לפנות ל'גורם גבוה' – וזה מה שד"ר בן דרור עשה: הוא פנה אל הרבי וביקש את עצתו וברכתו.
 
לאחר כמה ימים, זכה לקבל מענה ברכה מהרבי, ואז שוב ניגש אל מנהל המחלקה עם אותה בקשה. וראה זה פלא: המנהל הסכים לקצץ לו רבע מהמשרה!
 
כאשר ניסו רופאים נוספים לחקות את ד"ר בן-דרור וביקשו גם הם הפחתה בשעות העבודה – נענו בלאו רבתי. "לא מקובל עליי", פסק המנהל. "אז למה לבן-דרור אישרת?", קבלו העמיתים. "האמינו לי, אינני יודע למה אישרתי לו", התגונן המנהל. ובאמת, מניין שידע – וכי ד"ר בן-דרור גילה לו שקיבל ברכה מהרבי?
 
אבל 'הסיפור הגדול', בלשונו של ד"ר בן דרור, היה דווקא כאשר לא קיבל תשובה מהרבי...
 
מספר ד"ר בן-דרור: "זה קרה כאשר קיבלתי הצעה מהמרכז הרפואי רמב"ם בחיפה, לנהל את המעבדה המרכזית למחלות זיהומיות. לשם כך נדרש ממני להתמחות באוניברסיטה בדרום-אפריקה במשך כחמש שנים. ההצעה מאוד קסמה לי. כתבתי על כך לרבי וביקשתי את הסכמתו לנסיעה אל היבשת השחורה. אולם כל מענה לא הגיע. ללא ברכת הרבי – היה מנוי וגמור עמי לא לנסוע. התמהמהתי אפוא מלהשיב על ההצעה.
 
"בינתיים יצרו עמי קשר מהאוניברסיטה בדרום-אפריקה ואמרו כי פרופסור מהסגל שלהם נמצא בביקור בישראל, והם היו שמחים שנתאם פגישה בינינו. הסכמתי. בסך הכול, פגישה כזו אינה מחייבת דבר.
 
"הפגישה בינינו התחילה בצורה הכי לא צפויה. השאלה הראשונה ששאל אותי הפרופסור האפריקני הייתה: 'האם אתה חוזר בתשובה?'.
 
"התברר, כי אותו פרופסור יהודי. לאחרונה פרש לגמלאות ובעצם הגיע לישראל כדי להתחקות אחר המשמעות של היותו יהודי ואולי אף להיכנס לישיבה. רשמית, נפגשנו לשיחה רפואית מקצועית, אך לפועל, הנושא הרפואי כלל לא עלה לדיון...
 
"כעבור כמה ימים, התקשרו אליי מהאוניברסיטה לברר אם התקיימה הפגישה. הפרופסור, שלבקשתו קיבל ממני רשימה של מסגרות ללימודי יהדות שעשויות להתאים לו, הגיע עוד באותו יום אל אחת מהן – ונשאר שם. הוא לגמרי שכח ממנהלי האוניברסיטה האפריקנית – וגם אילו זכר, לא היה לו שום מידע מקצועי לספר להם עליי.
 
"המחשבה שעלתה בדעתי היא, כי אולי זו הסיבה שעיכב הרבי את תשובתו אליי. הרבי פשוט רצה שאותו פרופסור יגיע אליי ויופנה דרכי אל הכתובת הנכונה.
 
"המחשבה התחזקה אצלי, כאשר זמן קצר לאחר מכן שבו והתקשרו אליי מבית-הרפואה רמב"ם והודיעו לי, כי החליטו שבעצם אני יכול להתמקצע גם אצלם ולא מוכרח להרחיק נדוד לשם כך עד דרום-אפריקה.
 
"לפועל, חלפו כמה שנים עד שהצעת העבודה הפכה ממשית. היה זה בשנת תשנ"ז (1997). בדיוק באותו זמן נסע לרבי אחד מידידיי, משליחיו של הרבי בנהרייה, הרב ברוך וילהלם. ביקשתי ממנו, כי בעת שיהיה בד' אמותיו של הרבי, יבקש בשמי מהרבי כי יאיר את עיניי וייתן לי סימן האם עליי לקחת את המשרה.
 
"זה קרה בערב שבת, יום למחרת טיסתו הרב וילהלם אל הרבי. אחד מרבני העיר מעלות, מקום מגוריי, בשם הרב גורביץ', עצר אותי לשיחה. למיטב זכרוני, זו הייתה הפעם הראשונה ששוחחנו. 'שמע, ד"ר בן-דרור', אמר הרב. 'אני למד עכשיו סוגיות של הלכה ורפואה וראיתי דבר-מה שאולי עשוי לעניין אותך: לכל הדעות, כאשר מזדמנת לרופא אפשרות להתמקצע בתחום רפואי מסוים – חובה עליו לעשות זאת!'.
 
"הדם אזל מפניי וממש החוורתי. 'מה קרה?', לא הבין איש שיחי את פשר תגובתי המפתיעה. לאחר שהתעשתי, הסברתי לו כי מבלי שידע, העביר לי דרכו הרבי מליובאוויטש תשובה לשאלתי...
 
"בדיעבד, חישבתי עם הרב וילהלם ומצאנו, כי המפגש ביני לבין הרב גורביץ' ארע בדיוק באותם רגעים בהם הקריא הרב וילהלם את בקשתי לפני הרבי".

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter