טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


יובל של הרבי
בערבו של יום ביקרה חגית אצל חמותה וסיפרה לה על דברי הרופאים וכי בתכניתה כבר למחרת לבצע הפלה. החמות נבהלה וביקשה מחגית להמתין לפחות עד שבנה – בעלה – ישוב. אך חגית סירבה.

כה אייר התשע"ז (21.05.2017)

חגית בריגה סקרה שוב ושוב את מדור 'דרושים' במקומון האזורי. היא חיפשה לעצמה תעסוקה, לאו דווקא כסף. בעלה נסע לאפריקה לכמה שבועות, למטרות עסקים והותיר אותה לבדה בקריית עקרון. לא ממש לבדה, אלא עם בנה הפעוט ועם פרי-בטן נוסף, שעומד להיוולד בקרוב.
 
עיניה נחו על משבצת קטנה: 'למוסדות חב"ד ברחובות דרושות טלפניות לגיוס תרומות'. טלפנית זו ממש עבודה נחמדה, חשבה לעצמה. אז מה אם מדובר במסגרת חרדית – דווקא מסקרן להכיר פעם אחת אנשים כאלה מקרוב...
 
פגישת ההיכרות עם הרב אלימלך שחר, מנהל מוסדות חב"ד ברחובות, ניפצה לרסיסים את כל הדעות הקדומות שהיו לחגית על החרדים. הרב שחר התגלה כאיש נבון, פתוח, ומעל לכול – לבבי במידה לא רגילה. גם בהמשך, נהנתה חגית מכל רגע מהעבודה תחתיו.
 
כאמור, עמדה חגית לקראת לידה. בשלב המתאים פנתה לערוך 'סקירת מערכות' – בדיקה שגרתית, שרבות מהנשים בהריון עוברות כדי לוודא את מצב בריאותו של העובר. אולם אצל חגית הובילה הבדיקה להתפתחות לא כל כך נעימה. הרופא שעבר על תוצאות הבדיקה טען, כי לפי הממצאים סובל העובר ממום קשה בלב.
 
מבוהלת ומפוחדת, מיהרה חגית לקבוע תור אצל רופא נוסף, מומחה גדול בתחום – ואף הוא, לאחר סדרת בדיקות וצילומים יסודיים, הסכים לדעתו של הרופא הראשון.
 
אילו לפחות היה בעלה לצדה, משתתף עמה בהכלת המידע – הייתה תחושתה קלה יותר. אולם בעלה נמצא במרחק אלפי קילומטרים, והותיר אותה לבחור לבדה מה לעשות.
 
בערבו של יום ביקרה חגית אצל חמותה וסיפרה לה על דברי הרופאים וכי בתכניתה כבר למחרת לבצע הפלה. החמות נבהלה וביקשה מחגית להמתין לפחות עד שבנה – בעלה – ישוב. אך חגית סירבה.
 
למחרת בבוקר, התעוררה חגית מוקדם מהרגיל, שטופת זיעה. מעודה לא חלמה חלום מוזר כזה. היא ראתה את עצמה יושבת במקום שנראה כחדר המתנה, לבושה בגדים בצבעי שחור וירוק. מולה, ישבו על כסאות אדומים בני זוג, ובמוחה חלפה המחשבה, כי כנראה גם הם ממתינים כמוה לביצוע הפלה.
 
פתאום נמשכה תשומת לבה אל צדה הימני. היא הרימה את מבטה וזיהתה את דמותו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, עטור בטלית ותפילין. בדיוק כמו שהיא מכירה מהתמונות. הרבי הביט בה בלא אומר ודברים. עיניו החודרות כמו אמרו: 'הגעתי לכאן בגללך. אל תעשי את זה!' – ואז התעוררה.
 
למרות שהייתה נסערת מאוד, הייתה חגית נחושה לא לתת לחלומות לנהל את חייה. היא התארגנה אפוא ויצאה למרפאה, כפי שתכננה.
 
כאשר התיישבה בחדר ההמתנה של אותה מרפאה, לראשונה בחייה, חשה כי הסביבה מוכרת לה. חלפו כמה שניות, עד שהבליחה בה המחשבה, כי בעצם כך בדיוק נראה חדר ההמתנה בחלומה. אותה צורה, אותן תמונות מעטרות את הקירות, אותם כיסאות. השתאותה גברה ביתר שאת, כאשר נפתחה הדלת ובעדה נכנסו בני זוג – זהים לחלוטין לאלה שראתה בחלום...
 
צמרמורת חלפה בגווה. היא הסתכלה על עצמה ופתאום תפסה כי היא לבושה באותם בגדים שראתה את עצמה בחלום! 'אלוקים אדירים, האם השלב הבא יהיה שדמותו של הרבי מליובאוויטש תופיע כאן?'.
 
חגית לא הצליחה להחזיק בעד עצמה. היא קמה ממקומה ופשוט נסה משם על נפשה. לא, היא לא מסוגלת להיות במקום הזה.
 
התחנה הראשונה אליה הגיעה במנוסתה היה משרדו של הרב אלימלך שחר. בקול רועד סיפרה לו מה עבר עליה, ושאלה, מה לדעתו זה אומר. הרב שחר הקרין נינוחות ורוגע, מה שחסר מאוד לחגית באותם רגעים. "הסירי דאגה מלבך. לדעתי, ייוולד לך ילד בריא ושלם. זהו ילד שהרבי לקח תחת חסותו – והכול יהיה אתו בסדר".
 
הביטחון והשלווה בהם אמר הרב שחר את הדברים, קנו את חגית. הייתה בהם עצמה, שהתגברה על כל האבחנות הפסימיות של הרופאים. אמנם תחושתה הפנימית של חגית הייתה, כי היא לוקחת סיכון בכך שממשיכה את ההיריון. אבל בעקבות מה שעברה, ממש לא הייתה מסוגלת להפסיק אותו. זו הייתה חוויה מוחשית מכדי להתעלם ממנה.
 
יובל הוא שמו של 'הילד של הרבי' למשפחת בריגה. יובל נולד כמובן בריא ושלם, ובברית המילה שלו, שנערכה ביום השמיני כדת וכדין – שמעו כל המסובים את הנס הגדול שהוביל ללידתו של יובל.
 
החסות שלקח הרבי על יובל ניכרה כבר כמה וכמה פעמים במשך חייו. אחת, אולי המופלאה שבהן – היא הצלה מדהימה מדייסה מורעלת: טעות טרגית גרמה לחגית להכין ליובל דייסה ממים מעורבים בסודה קאוסטית. בדיקות קדחתניות שנערכו מיד ליובל בחדר מיון – לא גילו בגופו ולו שריד מהחומר הרעיל הפעיל...

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter