ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


מתיחת הזמן
נסע הרב שיין ונסע לאורך הכבישים המתפתלים, בין אלפי רכבים שפקקו את הכבישים. התנועה זרמה באיטיות והוא מאוד הזיע. הוא דמיין כבר לראות את הרקיע משחיר – אבל זה לא קרה.

יד חשון התשע"ז (15.11.2016)

חב"ד
הם הגיעו מישראל לניו-יורק עם בנם, בהיותו בן שבועות ספורים. הבן נולד עם בעיה רפואית נדירה, שהצריכה סדרת טיפולים מסוימים ובניו-יורק היו רופאים שהתמחו בטיפולים אלה. ההורים נמנו על שלוחיו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח והאב עדכן את הרבי בכל שלב ושלב מהטיפולים בתינוק.
 
לאחר כמה חודשים הסתיים הטיפול הרפואי בהצלחה והרופא האחראי בישר להורים המאושרים, כי התינוק חזק דיו כדי לעבור ברית-מילה. היה זה לפני כשלושים שנה. באותו יום חילק הרבי דולרים לברכה וצדקה, והאב המאושר מיהר להספיק להגיע ולקבל מהרבי דולר ולבשר לו כי באותו יום, לאחר תפילת מנחה, בכוונתם לערוך ברית בביתו של המוהל, הרב אליהו שיין. הרבי העניק לאב דולר נוסף ובירכו בהצלחה.
 
באותו יום הוזמן הרב שיין לערוך ברית-מילה נוספת ברובע קווינס. הוא סיכם עם האב הישראלי כי יתפללו מנחה יחד במניין של הרבי, בשעה שלוש ורבע אחר-הצהריים, ומיד לאחר מכן יסורו לבית המוהל ויערכו את הברית בזריזות, כדי שיספיק המוהל להגיע לברית בקווינס. הברית בקווינס הייתה אמורה להיערך בשעה שש. השקיעה באותו יום הייתה בשעה 7:40.
 
לאחר שהסתיימה תפילת מנחה בבית-מדרשו של הרבי, הפתיע הרבי את הנוכחים והחל לומר דברי תורה. כמובן, שהאב והרב שיין נותרו עם כל החסידים והקשיבו לדברי הרבי. מדי פעם העיף הרב שיין לשעונו מבט לחוץ וראה כי  מחוגי השעון מתקדמים בקצב מתקתק. היה לו ברור כי אם ברצונו להספיק את שתי הבריתות עליו לצאת מיד. אבל איך אפשר לצאת באמצע שהרבי מדבר...
 
רק בשעה ארבע וחצי סיים הרבי את שיחתו. הרב שיין נותר אובד עצות. בדיוק באותה תקופה נסגר עורק התחבורה הראשי שמחבר בין רובע ברוקלין לרובע קווינס ("ג'קי רובינסון"), לרגל שיפוצים, והנסיעה לקווינס הייתה סיוט שנמשך ארבעים דקות בשעות רגועות, ועד שעתיים בשעות העומס. כיצד יספיק בזמן שנותר עד השקיעה לערוך את שתי הבריתות?
 
הרב שיין הפעיל שיקול דעת הלכתי והכריע לטובת התינוק בקווינס, מכיוון שהוא בן שמונה ימים ואיחור הברית למחר פירושו אי-קיום המצווה בזמנה. התינוק הישראלי לעומת זאת, ממילא בוגר יותר, ואיחור המצווה אמנם לא מבורך, אך פחות משמעותי. הוא מיהר אפוא לביתו, נטל את אביזרי הברית ומיהר לנסוע לקווינס. על דלת הבית השאיר פתק לאב הישראלי, כי יעמוד עמו בקשר מאוחר יותר. אולי כן יספיק לחזור מקווינס לפני השקיעה ולקיים עוד היום גם את הברית לבנו.
 
הדרך לקווינס ארכה כצפוי זמן רב ורק בשעה 6:00 הגיע הרב שיין לאולם. עדיין הייתה לו תקווה לערוך את הברית בזריזות ולהספיק לחזור לביתו לפני השקיעה. הוא סידר בזריזות את כל מה שנחוץ ושאל היכן התינוק. תשובת המשפחה הייתה, כי אחד הקרובים הלך לקנות אביזרים למצלמה...
 
הדקות הלכו והתארכו ובשלב מסוים פקעה סבלנותו של הרב שיין. הוא הבהיר לבני המשפחה כי בכוונתו לערוך היום ברית נוספת, וכי אם הם מתכננים להמשיך להתעכב עד שיגיעו האביזרים – הוא עוזב את המקום. בני המשפחה ראו כי הרב שיין רציני ומיהרו להביא את התינוק. אבל זה כבר לא שינה הרבה. כאשר הסתיים הטקס הורו מחוגי השעון על השעה 6:50.
 
נותרו חמישים דקות עד השקיעה. הרב שיין לא האמין כי יספיק להגיע קודם לכן הביתה. כאמור, בשעה רגועה נמשכת הדרך לא פחות מארבעים דקות, שלא לדבר על השעה שבע בערב, בה הכבישים עמוסים והדרך נמשכת פי כמה.
 
אבל הוא לא התייאש. הוא מיהר להתניע את רכבו ולהשתלב בתנועה. הוא נזכר כי אבי הבן הממתין לברית סיפר לו כי אמר לרבי שהברית תתקיים היום והרבי בירכו בהצלחה. 'אם הרבי בירך – כנראה כך יהיה', הרהר הרב שיין. הוא החליט אפוא להתעלם מהשעון ולהתרכז בנסיעה.
 
נסע הרב שיין ונסע לאורך הכבישים המתפתלים, בין אלפי רכבים שפקקו את הכבישים. התנועה זרמה באיטיות והוא מאוד הזיע. הוא דמיין כבר לראות את הרקיע משחיר – אבל זה לא קרה.
 
רק כאשר הגיע סמוך ממש לביתו העז לראשונה להביט בשעונו. המחוגים הורו על 7:20. הרב שיין שפשף עיניו בתימהון ולא האמין למה שרואה. הוא היה בטוח כי שעונו מפגר. אבל הגוון הבהיר של הרקיע הוכיח כי שעונו מדויק. 'הרבי פעל אצל הקדוש-ברוך-הוא להאריך את היום', נצנצה בו מחשבה פרועה...
 
ברגע שדרכו רגליו על מפתן הבית צלצל הטלפון. על הקו היה כמובן אבי הבן הממתין. "בוא מהר", זעק הרב שיין לתוך הפומית. "בעזרת השם, נספיק!".
 
בתוך דקות ספורות הגיע אבי הבן, והברית נערכה כהלכתה חמש דקות לפני השקיעה. הרבי דאג אפוא כי ברכתו לא תשוב ריקם.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter