יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


המלך הראשון והמלך האחרון
זו הייתה תגלית מפתיעה: בית-כנסת צמוד לבית! "מה דעתך, אילן?", צחקה גלית, "להיות שכנים של בית-כנסת"...

כו סיון התש"ע (08.06.2010)

זו הייתה תגלית מפתיעה: בית-כנסת צמוד לבית! "מה דעתך, אילן?", צחקה גלית, "להיות שכנים של בית-כנסת"...
 
אילן וגלית שביט הם זוג ישראלי שירד לארצות-הברית בתקווה למצוא עתיד ורוד. הם הימרו על שכונת פורט-לודרדייל שבפלורידה, שכרו דירה בשלב ראשון, ומבלי שידעו מראש – הפכו כאמור לשכנים לבית-כנסת. לא שהיה להם משהו נגד זה, אבל אף פעם גם לא חשבו שיש להם משהו בעד. הם לגמרי לא העלו בדעתם לאן שכנות שכזו תוביל.
 
רשב"י (רבי שמעון בן יוחאי) הוא שם בית-הכנסת וכך מכונה גם קהילת המתפללים בו. בראש הקהילה עומד הרב דניאל שהינו, אחד מהשלוחים הרבים של הרבי מליובאוויטש לפלורידה.
 
לא ארכו הימים עד שאילן וגלית החליטו לראות כיצד נראה בית-הכנסת מבפנים. אם כבר המקום כל כך זמין, למה לא לבדוק מה יש בתוכו? זה התחיל בהצטרפות לתפילות והמשיך בהשתתפות בשיעורים ובסדנאות שמקיים הרב שהינו והעוזרים לו. אילן וגלית הפכו לחלק אינטגראלי מהקהילה המסורתית – למרבה ההפתעה של מכריהם מישראל ובעיקר – שלהם עצמם...
 
הרצון להרגיש מחוברים הלך והתחזק אצל השביטים. הם החליטו לקיים שיעור יהדות בביתם, וממשהו חד פעמי זה התפתח לרב פעמי. אילן וגלית הרגישו כי הולכים ונכבשים בקסמה של היהדות האותנטית.
 
לאחר תקופה לא קצרה הייתה לאילן וגלית שיחה רצינית עם הרב שהינו. הם נמצאו בהתלבטות גדולה וביקשו לשתפו בה: עדיין אין להם ילדים. הם לא החליטו מה לעשות, משום שטרם הייתה להם עבודה מסודרת עם פרנסה בטוחה. הם רצו לבקש את ברכת הרבי לפרנסה ברווח ולאחר מכן – לילדים.
 
הרב שהינו הסביר להם כי הם יכולים בשמחה לבקש ברכה על פרנסה, אולם אסור להם לקשור את הגדלת המשפחה בפרנסה. מדובר בהלכה צרופה שמובעת בצורה חד משמעית גם במכתביו של הרבי, ומיותר להעלות במכתב את הנושא יחד עם סוגיית הפרנסה.
 
אילן וגלית הבינו, אך לא ירדו מרצונם לבקש ברכה. את מכתבם הכניסו לכרך של 'איגרות קודש' – הסדרה המכילה אלפי מכתבים של הרבי. לא אחת שמעו מהרב שהינו, כי על בסיס דברי הרבי עצמו בעבר, נוהגים חסידים להפנות בקשות ושאלות אל הרבי דרך ספריו. בדרך כלל, מעלים את העניין על הכתב ומכניסים את המכתב אל בין דפיו של הספר, וכך מתברכים. בחלק ניכר מהפעמים גם מוצאים בעמודים החופפים על המכתב שהוכנס, התייחסות מנחה מהרבי כיצד לנהוג.
 
בעמודים שנפתחו לפניהם מצאו ברכות לרוב ובני הזוג שביט יצאו מחוזקים ומעודדים. חלפו תשעה חודשים – וקהילת רשב"י התבשרה על הולדת הבן הבכור למשפחת שביט.
 
לקראת ברית המילה, שוב ביקשו אילן וגלית לשתף את הרבי בהתלבטות שהתעוררה להם: כיצד לקרוא לילד. הרב שהינו הסביר להם כי גם בנושא זה ברורה דעתו של הרבי, לפיה מתן השם הוא כדברי חז"ל 'נבואה קטנה' של ההורים ואין להתערב בכך. אולם ההורים הצעירים לא ויתרו. הם התחבטו בין שלושה שמות, ורצו כי הרבי יכריע.
 
הרב שהינו 'נכנע' לבקשתם ובנוכחותו העלו על הכתב את פנייתם אל הרבי – מבלי שיראו לו את השמות שלגביהם מתלבטים. את מכתבם הכניסו באקראי לכרך ד, בין העמודים ש"צ-שצ"א. הרב שהינו פתח את הספר והחל להקריא להם (בעיבוד תוכני מאידיש):
 
מנהגם של אדמו"רי חב"ד לומר בעת בר-המצווה מאמר חסידות על הפסוק 'נעשה אדם'. מתוך ארבעת התארים – אדם, איש, גבר, אנוש – החשוב מכולם הוא אדם, ועל נער בר המצווה לדעת כי עליו להתחיל מיד לעבוד על עצמו להיות ראוי לתואר זה, ומשמיים יסייעו בידו בכך. 
 
גלית הליטה פניה בידיה וממש בכתה מרוב התרגשות. "הרב שהינו", רטט קולה, "אתה יכול לשאול את אילן כי משחר נעוריי התחייבתי לעצמי כי כאשר ייוולד לי בן אקרא לו אדם. תמיד אהבתי את השם הזה. אלא שכאשר גיליתי על כך לבני משפחתי, היו ביניהם כאלה שטענו כי מדובר בשם עם מטען שלילי, ולכן הגעתי לכאן טעונה במרכולת שמות – אך לא התחברתי לאף אחד מהם.
 
"את השם אדם כלל לא העליתי במכתב, לאחר הביקורת שספגתי מבני המשפחה. והנה הרבי כותב במילים ברורות כי מדובר בתואר מיוחד ונעלה"...
 
במעמד ברית המילה, כאשר הגיע הרב למילים "וייקרא שמו בישראל", קרא אילן: "אדם מנחם". לאחר מכן הסביר כי הוא וגלית החליטו לתת לילד את השם של המלך הראשון של העולם – אדם הראשון, והשם של המלך האחרון – הרבי מליובאוויטש, שבמהרה יתגלה לעין כול כמלך המשיח ויחולל את הגאולה השלמה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter