ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


ריאלי יותר וריאלי פחות
רון נחמן ואני נבחרנו ובהמשך גם נכנסנו לכנסת, וזאב בוים לא. נחמן, אמנם קיבל לכתחילה מקום לא ריאלי – אך שוריין לו מקום בעשירייה השנייה ברשימה.

כה תמוז התשע"ו (31.07.2016)

חב"ד
 
שניהם מוכרים מאוד בציבור הישראלי. הוא פוליטיקאי בכיר, שכבר הספיק לשמש בכמה וכמה תפקידי צמרת בממשלות ישראל. היא אשת תקשורת ידועה ומפורסמת. אלה הם בני-הזוג סילבן שלום וג'ודי שלום-ניר-מוזס.
 
בעת שהתרחש סיפורנו, לפני כ-25 שנים, עמד סילבן להתחיל את הקריירה הפוליטית. הוא שימש בתפקיד בכיר במשק – יו"ר מועצת המנהלים של חברת חשמל ורצה להיכנס לכנסת מטעם רשימת הליכוד. סיכוייו היו טובים, אך לא במידה כזו שבחירתו הייתה מובטחת. המרוץ בינו לבין מועמדים אחרים היה צמוד מאוד, ובלבו קינן חשש מפני הפסד אפשרי.
 
כמה מחבריו הקרובים הציעו לו מתכון בטוח ומנוסה: לנסוע אל הרבי מליובאוויטש מלך המשיח בברוקלין ולהתברך מפיו. אף אחת מברכותיו לא חזרה ריקם, אמרו לו. האמת היא, שסילבן כבר שמע על הרבי. אשתו בעצמה זכתה להתברך מפי הרבי וגם דרך כלי התקשורת שמע מקשת רחבה ומגוונת של אנשים הערצה רבה לאיש האלוקים מניו-יורק, כמי שרואה את העתיד בעין נכוחה וחוזה גם את ההפתעות הכי לא צפויות. התייעץ סילבן עם אשתו ויחד החליטו: נוסעים.
 
מספר חבר-הכנסת סילבן שלום: "היה זה ב-1992 (תשנ"ב). אותו יום היה יום ראשון, היום השבועי בו מחלק הרבי דולרים ומברך את האלפים הרבים העוברים לפניו. מזג האוויר היה חורפי סוער. לא אשכח את הקור העז ששרר ברחובות ניו-יורק ולא מנע מההמונים לשרוד שעות ארוכות בתור, בכדי לזכות בברכתו של הרבי.
 
"הגיע תורנו. עמדתי מול הרבי יחד עם אשתי. הסבירו לי, כי זו מחווה יוצאת-דופן, משום שבדרך כלל מתקבלים גברים לחוד ונשים לחוד. הבטתי בפני הרבי ורותקתי לעיניו היוקדות והחכמות. הרבי העניק לי כמה וכמה דולרים, יותר מהמקובל וברכני. התרגשתי מאוד. הרבי הקרין עליי תחושה שמעודי לא חשתי.
 
"'אתה מופקד להביא אור לכולם', אמר לי הרבי. אולי מפני תפקידי בחברת החשמל. לאחר-מכן פנה הרבי לאשתי ואמר לה, כי משפחת הוריה, מוזס, מחזיקה בבעלות העיתון 'ידיעות אחרונות' ומן הראוי כי ישמרו בעמוד הראשון של העיתון מקום פנוי שייועד לדיווח על בואו של מלך המשיח. אשתי התרגשה מאוד. היא סיפרה לרבי, כי מאז הברכה שהעניק לה בפעם הקודמת, עלתה הצלחתו של העיתון.
 
"עמדנו ללכת. לצדנו היה הרב קותי (יקותיאל) ראפ (ז"ל), חסיד חב"ד שליווה את ביקורנו שם, והוא אמר לרבי, כי אני מתמודד בבחירות הפנימיות של סיעת הליכוד ומבקש להתברך כי אזכה במקום ריאלי לקראת הבחירות הארציות לכנסת הבאה. תשובת הרבי הייתה: 'בשורות טובות, הצלחה רבה'.
 
"כשיצאנו, ניגשו אליי כמה חסידים שהיו במקום, וחיבקו וברכו אותי. לא הבנתי על מה ולמה. הם סיפרו לי, כי שבוע קודם-לכן היה אצל הרבי מר זאב בוים, מי שמשמש כיום שר הקליטה, וגם הוא התכוון להתמודד בבחירות הפנימיות של ה'ליכוד'. 'לו אמר הרבי 'אין צורך למהר' ואילו אותך הוא ברך. סימן שבחירתך מובטחת', טפחו על שכמי.
 
"ביני לבין עצמי לא מאוד התפעלתי, משום שלפי ההערכות, אכן לבוים לא היה סיכוי ואילו לי כן. אולם כעשרה ימים לאחר מכן השתוממתי. כבר הייתי בארץ והרב ראפ התקשר אליי וסיפר לי, כי ביום ראשון, שבוע אחריי, ביקר אצל הרבי ראש עיריית אריאל, מר רון נחמן (ז"ל), שגם הוא התמודד בבחירות ב'ליכוד' וגם אותו ברך הרבי ב'בשורות טובות, הצלחה רבה'. זה כבר נשמע לי ממש לא הגיוני. סיכוייו של רון נחמן להיבחר למקום ריאלי היו נמוכים משל זאב בוים. כיצד אפוא את בוים דוחה הרבי ואת נחמן מברך באותן מילים שברך אותי?
 
"העליתי את תהיותיי בפני הרב ראפ, אבל הוא ענה לי בהחלטיות: 'על הרבי לא שואלים שאלות'.
 
"והוא צדק. רון נחמן ואני נבחרנו ובהמשך גם נכנסנו לכנסת, וזאב בוים לא. נחמן, אמנם קיבל לכתחילה מקום לא ריאלי – אך שוריין לו מקום בעשירייה השנייה ברשימה. אני הוצבתי במקום ה-32 ברשימה ומאז טיפסתי ועליתי בתוך המפלגה וגם בתפקידים בכירים בממשלה. בוים, לעומתנו, שהונחה על-ידי הרבי לא למהר, נכנס רק לכנסת הבאה, ארבע שנים לאחר מכן".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter