ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


נס מגובה שבע מטר
כך חלפה על יוני עוד יממה תמימה של שכיבה מוחלטת, מקובעת, בלא יכולת לזוז. זו הייתה משימה לגמרי לא פשוטה לילד בן שבע, אבל לא הייתה לו ברירה.

ז 'אדר ב התשע"ו (17.03.2016)

חב"ד
פנחס ארז את מיטלטליו אל תוך תיק נסיעות. עוד קריאה שגרתית לשירות מילואים באזור יריחו. "כמה ימים – ואני חוזר", הזכיר לאשתו בשעה שעמד בדלת ביתם שברמת-גן. הוא לא העלה בדעתו באלו נסיבות לא צפויות ישוב הרבה יותר מוקדם ממה שחשב.
 
צלצול הטלפון תפס אותו באמצע מילוי משימה בבסיס. הייתה זו אשתו. "פנחס", נשבר קולה, "אל תשאל מה קרה. אל תשאל". אשתו פרצה בבכי היסטרי ממש. "מה קרה?", נבהל פנחס. "אני, אני לא מצליחה לדבר", יבבה אשתו. "הנה הרופא כאן לידי. הוא יסביר לך מה קרה".
 
הרופא דיבר קצרות: "מדבר מנהל מחלקת ילדים בתל השומר. בנך בן השבע נפל ממרפסת ביתך. לא ברור עדיין מה מידת הפגיעה. רצוי שתגיע הנה בדחיפות".
 
יוני! הלם לבו של פנחס בפראות. אלוקים אדירים! איך הוא נפל? דירתם הייתה בקומה שנייה – משמע, שיוני נפל מגובה שבעה מטרים! פנחס הבין היטב מה המשמעות של נפילה כזו. היא עשויה להיות קטלנית! הו, לא, רק לא זאת, התפלץ פנחס מעצם המחשבה.
 
פנחס ניגש בבהילות אל המפקד, סיפר לו מה קרה וביקש רשות לנסוע. המפקד, כמובן, אישר לו מידית ופנחס רץ למכוניתו, התניע ויצא לדרך. דוושת הדלק נסחטה תחת רגלו של פנחס עד תום. הוא נסע במהירות מטורפת, ושפתיו לחשו כל העת תפילה לשלומו של יוני מחמדו. הוא התחנן לבורא העולם שיחולל נס ויציל אותו. בתוך 45 דקות כבר היה בבית הרפואה.
 
אשתו הנחתה אותו להיכן להיכנס, ובתוך דקות הוא היה ב"חדרו החדש" של יוני. בנו יקירו שכב במיטה, מחובר לאין ספור מכשירים חשמליים מזמזמים ומקובע למין סד שנועד לקבע את עצמותיו. סוללת רופאים הקיפה את המיטה.
 
הרופא הראשי לקחו הצידה וסיפר לו בקצרה על ממצאי הבדיקות והצילומים שנערכו עד כה: שבר חמור באגן, סדק בחוליה השלישית בעמוד השדרה וקרע בכבד. "ניסינו לתקשר עם יוני במשך השעות מאז שהגיע לכאן", תאר הרופא. "נראה, כי סבל רב עובר עליו. אולם הוא לא מוציא הגה מהפה".
 
התמונה הייתה עגומה מאוד. פנחס ורעייתו לא ידעו את נפשם מרוב דאגה. גם הם ניסו לתקשר עם יוני, אך לא קצרו הצלחה יתירה. מה שכן, בשעות הערב הצליח יוני להירדם, לשמחתם, על אף כאביו החריפים. במשך הלילה נותר פנחס על משמרתו ליד מיטתו של יוני, ממשיך להתפלל שיתחולל נס והמחר יהיה טוב יותר.
 
והתפילה התקבלה. בבוקר התעורר יוני ילד חדש. הוא החל לדבר בטבעיות, ענה לעניין ובכלל נראה רגוע יותר. "אבא, אתה יודע?", סיפר בתמימות ילדותית, "חלמתי את הרבי מליובאוויטש. הוא עמד לידי ואמר לי כי בא לרפא אותי, ושאני אהיה בריא ואצליח ללכת".
 
פנחס הביט בבנו בעיניים טובות. הוא היה מאושר מעצם העובדה שיוני מדבר, אבל לא התפתה לשגות יחד עם בנו בחלומותיו הנעימים. הוא הבין שילדו הקט לא מודע לחומרת הפציעה שלו. הוא, פנחס, ראה את הצילומים... "הלוואי", פלט ונאנח בכבדות.
 
כך חלפה על יוני עוד יממה תמימה של שכיבה מוחלטת, מקובעת, בלא יכולת לזוז. זו הייתה משימה לגמרי לא פשוטה לילד בן שבע, אבל לא הייתה לו ברירה.
 
למחרת נלקח יוני לבדיקות סי.טי. ואם. אר. איי. להפתעת הרופאים, הן לא הראו שום שבר באגן. האגן נראה שלם, ללא פגע. אלא שזאת הייתה רק ההפתעה הראשונה. בדיקות נוספות שנערכו בהמשך היום הראו כי גם החוליה בעמוד השדרה שלמה וכמו כן הכבד מתפקד כראוי ואין בו שום קרע.
 
זה היה למעלה מבינתם של הרופאים. כזה ניגוד מוזר בין ממצאי הבדיקות של שלשום והיום! הם היו משוכנעים שתוצאות הבדיקות שבידם הוחלפו עם תוצאות בדיקות של ילד אחר. אבל בכל אופן, קשה היה להאמין שבכמה וכמה בדיקות אירעה החלפה שכזו.
 
יוני נותר מאושפז לחמישה ימים נוספים, בהם ערכו לו בדיקות וצילומים חוזרים, והם רק אישרו את נכונות הנס. לרופאים לא נותר אלא לאשר בחתימת ידם, כי באורח בלתי מוסבר החלים יוני מפגיעותיו הקשות. "אין לנו ספק, כי הצילומים הראשונים המראים פגיעות חמורות שייכים לילד הזה. אין לנו שום הסבר רפואי, כיצד פגיעות חמורות כאלו חלפו  ועברו פתאום, כלא היו, מבלי להותיר סימן".
 
בתוך מספר ימים חזר יוני ללכת כרגיל ולתפקד כאילו לא קרה דבר. הוא שוחרר מבית-הרפואה, מבלי שיקלוט את עצמת הנס שהתחולל לו. מכל מקום, הוא מספר בגאווה לכל מי שפוגש, כי כששכב על מיטת בית-הרפואה חלם כיצד הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מברך אותו וכי הוא יודע שהיותו בריא כיום היא אך ורק בזכות אותה ברכה חלומית.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter