ד שבט התשפ"א (17.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


המזוזה תבעה את קלונה
ברכת הרבי לעשירות התקיימה במלואה. בתוך שנה סילקתי את כל חובותיי ואף צברתי הון רב. כמובן, לא שכחתי להגיע אל הרבי ולהודות לו באופן אישי על התגשמות הברכה.

כו אדר התשע"ו (06.03.2016)

חב"ד
הרב אפרים רייך הינו חסיד צאנז. על הנס הגלוי שזכה הודות לרבי מליובאוויטש מלך המשיח סיפר בעצמו, במעמד קהל רב:
 
פגשתי לראשונה את הרבי מליובאוויטש בשנת תשמ"ז. התגוררתי אז במונטריאול והגעתי מתוך סקרנות לאחת מחלוקות הדולרים לברכה שהתקיימו בימי ראשון. לחלוקה עצמה איחרתי, אולם זכיתי לקבל לאחר מכן מידי הרבי מטבע לצדקה, בדרכו לציון חמיו. מאז הגעתי אל הרבי פעמים רבות.
 
שנת תש"נ (1990) הייתה עבורי שנה כלכלית קשה. נקלעתי לחובות גדולים שלא ידעתי איך לצאת מהם. בצר לי, הגעתי אל הרבי, סיפרתי שאני שרוי בחובות גדולים וביקשתי ברכה להיחלץ מהם. הרבי הביט בי וברכני (בתרגום מאידיש): "השם יעזור לך לשלם את כל החובות ולהפוך לגביר"...
 
הייתי נרגש ונסער. מעולם לא נחשבתי לעשיר וגם כעת לא ביקשתי זאת. על מה ולמה זכיתי לברכה כזו? ידעתי כי דברי הרבי אינם מליצה. הייתי משוכנע שהם יתגשמו במלואם והייתי מסוקרן לראות כיצד.
 
מספר שבועות לאחר מכן הוצע לי להגר עם משפחתי לברזיל ולהקים שם עסק גדול של אלקטרוניקה, תחום בו התמחיתי. בדקתי היטב את האפשרויות, הכנתי תכנית מפורטת כיצד לפתח שם את עסקיי והדבר נסך בי תקווה גדולה. החלטתי להיענות להצעה בחיוב. בתוך תקופה קצרה היגרתי עם משפחתי לברזיל.
 
נפגשתי עם אנשי עסקים שונים והתחלתי לקדם פרויקטים שתכננתי בקפידה. אך לא ראיתי כל הצלחה. הזמן הארוך ביותר בו עסקה שניהלתי החזיקה מעמד, היה שבועות ספורים בלבד. בזה אחר זה ירדו לי סכומי כסף גדולים לטמיון, וממש התחלתי להצטער על המעבר לברזיל. ההפסדים הכלכליים היו רבים וכבדים.
 
באחד הימים פגשתי ידיד שהכרתי בברזיל – הרב ביגון, שליח הרבי מליובאוויטש. הוא ידע על מצוקתי ועודדני לכתוב לרבי ולבקש ברכה. שמעתי בקולו. במכתב, ציינתי כי הרבי ברכני לפני מספר חודשים שאהפוך לגביר, וכי המציאות המרה רק טופחת על פניי. דיווחתי בפרוטרוט על כל הקורות אותי בשלושת החודשים האחרונים ועל החובות שרק הולכים וגדלים לממדים מפלצתיים. ביקשתי כי הרבי יעורר רחמי שמים עבורי.
 
עוד באותו ערב שלחתי בפקס את מכתבי לרבי. חשבתי בליבי, כי אם אזכה למענה בתוך שבוע אהיה מאושר. לפועל, כבר למחרת השכם בבוקר קיבלתי ממזכירות הרבי תשובה בטלפון. וכך אמר הרבי: "א. בדיקת המזוזות ב. התייעצות עם ידידים מבינים ג. אזכיר על הציון".
 
הו, כמה שוטה הייתי. עד היום אני מצר על כך שלא הזדרזתי לקיים את הוראת הרבי כפשוטה. ידעתי כי בדיקת מזוזות היא הוראה שגרתית למדיי של הרבי לפונים רבים והייתי משוכנע כי מכיוון שמזוזותיי די חדשות, בנות שלושה חודשים בסך הכול, אין צורך לבדקן.
 
כך חלפו להם שלושה חודשים נוספים, מהקשים שידעתי מעודי. נפגשתי עם כל מי שרק יכולתי להעלות בדעתי כי יכול לסייעני, ניסיתי לעניין גורמים שונים בתכניותיי – אולם הכול לשווא.
 
התפנית התחוללה במפתיע, בעת סעודת 'מלווה מלכה' עם בני משפחתי. במהלכה נגמר בלון הגז הביתי והיה צורך להחליף אותו. בדרך כלל היה זה תפקידה של העוזרת, אך מכיוון שהיא לא הייתה בבית באותה שעה, ניגשתי אני אל חדר הגז השוכן בחצר, מחוץ לבית. זו הייתה הפעם השנייה מאז בואנו לברזיל שנכנסתי אל החדר הזה; הראשונה הייתה בעת כניסתנו לבית, לקבוע שם מזוזה. כאשר הגעתי אל החדר חשכו עיניי. המזוזה לא נמצאה קבועה על המשקוף. לאחר חיפושים מצאתי אותה מכוסה בשכבת אבק, מונחת על רצפת החדר.
 
דמעות ניגרו מעיניי. נישקתי את המזוזה בחום וביקשתי בלבי מחילה מהקדוש-ברוך-הוא. נזכרתי גם בבקשת הרבי שלא קיימתי והתביישתי; עד כמה הזדרז הרבי במענהו אלי ואילו אני לא נתתי דעתי להזדרז ובכלל לא קיימתי את הוראתו. חזרתי אל בני ביתי, הראיתי להם את המזוזה המאובקת, ויחד החלטנו כי הדבר הראשון שנעשה מחר בבוקר יהיה למסור את כל מזוזות הבית לבדיקה.
 
לא עברו ששים שניות מאז קיבלנו את ההחלטה והנה צלצל הטלפון. מעבר לקו היה ידיד, שהזמין אותי לסעוד סעודת מלווה-מלכה עם ידידים נוספים בביתו. נעניתי להזמנה.
 
בין הבאים היה יהודי עשיר ובעל קשרים רבים, שבכל ששת חודשי שהותי בברזיל ניסיתי ליצור עמו קשר, אך תמיד היה מתחמק ממני. כעת, מיד כאשר נכנסתי, סימן לי הלה כי ברצונו לשוחח עמי לאחר הסעודה. כשניגשתי אליו, אמר כי יש לו הצעה מעניינת עבורי וכי מחר ייצור עמי קשר.
 
למחרת, כבר בשעה מוקדמת חיפש אותי האיש והזמינני לפגישה בביתו. הסתבר, כי הוא מעוניין להקים עמי עסק משותף...
 
את הסיפור השמימי אוכל לסכם בקצרה: ברכת הרבי לעשירות התקיימה במלואה. בתוך שנה סילקתי את כל חובותיי ואף צברתי הון רב. כמובן, לא שכחתי להגיע אל הרבי ולהודות לו באופן אישי על התגשמות הברכה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter