כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


היד החדשה
"משהו מאוד מוזר", מלמל הרופא מוטרד. "בצילום אחד אני רואה את הגידול ובצילום השני לא. כנראה שהצילום השני נערך במכשור שאינו מתקדם דיו"

כא אדר התשע"ו (01.03.2016)

חב"ד
פריידל הייתה אישה עסוקה. זאת ידעו כולם. כל מי שניסתה להשיגה ידעה שתמיד היא מפריעה לה באמצע משהו. משהו טוב כמובן. בפרויקט של הכנסת כלה, בתמיכה ביולדת או בסיוע למשפחה נזקקת. בשקט, בלא לעשות מכך עניין, השתדלה פריידל לסייע לכל נצרך ונזקק בסבר פנים יפות ובשמחה. כל מצוקה שצפה ועלתה קיבלה סיוע מהיר ונמרץ מהעסקנית המיוחדת שנודעה לתהילה בחריצותה וטוב ליבה, ולא פחות חשוב מכך – במאור פניה.
 
ביום מן הימים התפתחה חרושת שמועות סביב פריידל. לאחרונה הפכה פעילותה פחות אינטנסיבית. מדוע ולמה? זאת לא ידעו ועל כך הופרחו באוויר שלל השערות לא מבוססות. לאט לאט נודעה האמת הלא נעימה. משהו מאוד לא טוב קרה לפריידל. גידול לא סימפטי התפתח בידה והיא מועמדת לניתוח בהול.
 
כמה ממכרותיה של פריידל, חסידות  חב"ד, החליטו לבקש למענה ברכה מהרבי מליובאוויטש מלך המשיח. הייתה זו שנת תשנ"ב (1992). באותם ימים היה הרבי לאחר אירוע מוחי והוא לא דיבר. הוא השיב לשאלות המופנות אליו רק בניע ראש – לחיוב או לשלילה. מזכיריו של הרבי, האמונים על סגנון התשובות של הרבי למגוון עצום של מקרים בכל תחומי החיים, היו מנסחים את השאלות לגבי כל מקרה כך, שניע ראש של הרבי יספק תשובה מלאה לעניין.
 
במקרה שלנו, הגיעה הבקשה להזכיר את פריידל לרפואה שלמה אל המזכיר הרב יהודה לייב גרונר. הרב גרונר נכנס אל הרבי והקריא את הבקשה ולאחר מכן הוסיף ואמר כי בעבר, במקרים כאלו הורה הרבי לבדוק מזוזות. "האם יש כעת צורך בכך?", שאל. הרבי נענע בראשו הקדוש לחיוב.
 
הרב גרונר רצה לוודא את כוונת הרבי בדיוק, ולפיכך הוסיף ושאל: "האם אוכל לומר שהרבי מורה לבדוק את המזוזות?". גם על כך הנהן הרבי בראשו לחיוב.
 
הרב גרונר חזר אל אותן נשים שהתקשרו בעבור פריידל והעביר להן את הוראת הרבי.
 
כעבור זמן מה התקבל במשרדו של הרב גרונר מכתב. הייתה זו פריידל בעצמה שביקשה כי את מכתבה המצורף יקריא לפני הרבי. במכתב סיפרה פריידל כי הוראתו של הרבי לבדוק את המזוזות הגיעה אליה דרך מכרותיה, בעת ששהתה מאושפזת בבית הרפואה לצורך מעקב. המזוזות נלקחו מיד לבדיקה והתגלה כי כמה מהן לא היו כשרות והן הוחלפו בחדשות ומהודרות.
 
למחרת, נכנס לחדרה רופא ובידו שני צילומים. הוא נראה מהורהר ולא אמר לה דבר. פריידל שמרה אף היא על שתיקה והמתינה למוצא פיו של הרופא. מרגע לרגע נבהלה יותר ויותר משתיקתו. הרופא נראה שקוע בבדיקות ומבטו לא בישר טובות.
 
"מה קורה כאן?", שאלה לבסוף, לחוצה.
 
"משהו מאוד מוזר", מלמל הרופא מוטרד. "בצילום אחד אני רואה את הגידול ובצילום השני לא. כנראה שהצילום השני נערך במכשור שאינו מתקדם דיו", הסיק ושלח את פריידל לבדיקה חוזרת במחלקה אחרת, שם המכשור קצת שונה. אך גם בבדיקה הזו לא נראה הגידול.
 
פריידל לא הייתה רגועה. היא התעקשה להגיע לפרופסור שמצא ואבחן את הגידול והמליץ לה על ניתוח. הלה קיבל אותה במשרדו ובחן ביסודיות את החומר הרפואי רגעים ארוכים. לבסוף הוציא מפיו שאלה אחת. "מה את עושה כאן?", שאל. "את יכולה ללכת הביתה. קיבלת מאלוקים במתנה יד חדשה, בריאה לחלוטין"...
 
במכתבה, הוסיפה פריידל וסיפרה כי המעשה המופלא שאירע עמה עורר הדים במקום מגוריה והיא התבקשה להתראיין עליו לעיתון מקומי. "את הסכמתי להתראיין התניתי בכך שיכתבו בעיתון כי הנס התחולל בברכת הרבי ושיוסיפו ויציינו את נבואת הרבי על כך שהנה הנה משיח בא – בדורנו הנוכחי, תכף ומיד ממש. הם התלבטו אולם לבסוף ניאותו ופרסמו הכול כבקשתי".
 שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter