ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


ניתוח לחינם
בשלב מסוים נכנסו רופאים אל חדר הניתוח ויצאו ממנו בתדירות גבוהה. נראה כי משהו השתבש וההורים נדרכו. כל ניסיון להציל מפי המנתחים מה מתרחש בפנים, עלה בתוהו. הרופאים היו טרודים ולא נכונו להתפנות ולהסביר להם.

יב אדר התשע"ו (21.02.2016)

חב"ד
"כואב לי הראש", החלה חני בוכה שוב. אמה הביטה לעברה מודאגת. כאב הראש של בתה הקטנה חרג מגבולות הנורמה של שפעת ווירוס. ברור היה לה כי יש לבחון זאת באופן יסודי, בייחוד כאשר מצטרפים אל כאב הראש חולשה לא מוסברת ומיחושים אחרים.
 
גם רופא המשפחה חשב כך ושלח את הילדה לבדיקות מקיפות. היה זה לפני למעלה משלושים שנה. הילדה נבדקה במיטב המכשירים, והבדיקות הובילו את הרופא למסקנה לא מלבבת. הרופא דיבר אל ההורים באיטיות, כאילו אומד את מידת היכולת שלהם לשמוע את מה שיש לו לומר. "לילדה יש משהו לא סימפטי בראש.  היא זקוקה לעבור ניתוח".
 
ההורים נרעשו מאוד לשמע הדברים. לכל בר דעת מובן כי ניתוח ראש הוא אחד הדברים המסובכים והמורכבים. האומנם אין לרופא הצעה חילופית? שאלו עיניהם. הרופא קרא את מבע פניהם. "לא הייתי ממליץ לקחת סיכון ולעכב את הטיפול בניסיונות חילופיים. יש לבצע ניתוח וכמה שיותר מהר".
 
ההורים הם חסידי חב"ד. היה ברור להם, כי יאמר הרופא מה שיאמר – בראש ובראשונה תלויה רפואתה של חני בברכתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.
 
לאחר שהסבירו במזכירות הרבי עד כמה דחופה להם פגישה עם הרבי, הם הוכנסו לתור קרוב. באישון לילה שהו ההורים ביחידות עם הרבי למשך זמן קצר. הרבי שמע את הבעיה ואמר בפסקנות: "אין צורך בניתוח". כך, בפשטות!
 
"אז מה כן צריך לעשות?", שאלו בדאגה מהולה בשמחה.
 
"לכו אל הרופא ושאלו אותו אם יש לו רעיון כיצד להסתדר ללא ניתוח", הורה הרבי.
 
שבו ההורים אל הרופא ושאלו את השאלה ששם הרבי בפיהם. הרופא התבונן בהם במבט ארוך ובוחן. "אני מבין שמישהו המליץ לכם לא לערוך ניתוח. האם ביקרתם אצל מומחה אחר?".
 
הזוג הנהן לחיוב.
 
הרופא שב והביט עליהם, ופתאום התחברו אצלו נתונים. נו, בוודאי! הם נראים חסידי חב"ד. ברור אפוא מי המומחה שעמו התייעצו. "האם הלכתם לרבאיי שניאורסון?", שאל בנימה לגמרי לא אוהדת ולא חיכה לאישורם. "זו לא פעם ראשונה שאני שומע על חוות הדעת הרפואיות שלו ואני לא מבין על סמך מה הוא מביע דעה בתחומים כאלה. מתוקף תפקידו עליו להגיד את דעותיו בתחומים תורניים. את עניני הרפואה שישאיר לרופאים".
 
הרופא שם לב כי דבריו לא ממש הפעימו את זוג ההורים שמולו ולפיכך והוסיף ואמר: "זכותכם לבחור שלא לערוך את הניתוח. במקרה כזה, אני מסלק את אחריותי מבתכם!".
 
העמדה הנחרצת של הרופא הרעידה נימה או שתיים בלבם של ההורים. הם חזרו אל הרבי וסיפרו לו על התנגדותו של הרופא לכל טיפול אפשרי מלבד ניתוח. הם רצו לדעת האם לפנות לרופא אחר, או שמא להסכים לעריכת ניתוח.
 
הוראתו של הרבי הייתה לא להתעמת עם הרופא. אם הוא עומד על כך שיעשו ניתוח, בבקשה. הרבי הוסיף ונתן להבין כי את המסקנה האם אכן היה צריך ניתוח יוכלו לשמוע לאחר מעשה מהרופא בעצמו.
 
הרופא שמח לשמוע מההורים כי הרבי נכנע לעמדתו. למען ההגינות נציין כי שמחתו לא הייתה רק על כך שקיבלו את דעתו. הוא באמת חרד לרפואתה של הילדה, ולדעתו זו הייתה הדרך היחידה להצילה.
 
חני הוכנסה אל חדר הניתוח כשהוריה יושבים בחוץ ומרבים בפרקי תהילים לרפואתה. בלבם הייתה הרגשה מוזרה מאוד. מצד אחד, עמדתו הנחרצת של הרופא כי בתם עוברת כעת ניתוח מציל חיים. מצד שני, מילותיו של הרבי שנתן להבין משהו אחר לגמרי.
 
בשלב מסוים נכנסו רופאים אל חדר הניתוח ויצאו ממנו בתדירות גבוהה. נראה כי משהו השתבש וההורים נדרכו. כל ניסיון להציל מפי המנתחים מה מתרחש בפנים, עלה בתוהו. הרופאים היו טרודים ולא נכונו להתפנות ולהסביר להם.
 
כעבור זמן יצא אחד המנתחים ופנה להורים. הבעת פניו העידה על מבוכה אמתית. הוא סיפר כי לאחר שפתחו את הגולגולת הבחינו כי אין לילדה מאומה – אחרת לגמרי מכפי שהעידו כל הבדיקות. המנתחים לא הצליחו להשלים עם מה שראו ולפיכך המשיכו לבדוק ביסודיות את חלל הגולגולת. אך האמת לא השתנתה. הילדה נמצאה בריאה ושלימה, והניתוח אכן היה מיותר לגמרי.
 
"נו, האם הרבי מליובאוויטש יכול להביע דעות בענייני רפואה?", סנטו ההורים ברופא ששלח אותם לניתוח.
 
הרופא חייך, ספק נבוך ספק שמח בשמחת המשפחה. "אני מרים ידיים. אני מוכרח להודות שהוא צדק".
 שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter