טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


פתרון משולש
הרבי הסביר כי א' לא הלך אל הרופא הנכון. הרבי המשיך למקד עוד יותר את ההנחיה ואמר כי הרופא הנכון נמצא בחיפה. הרבי אף נקט בשמו.

א אדר התשע"ו (10.02.2016)

חב"ד
נקרא לו א'. הוא עבד ברדיו שנים רבות, אהב מאוד את עבודתו המקצועית המרתקת וכל בוקר קם למלאכת יומו בחיוניות מיוחדת. מנגד, בכל פעם שהיה נתקל בראי או במשקל היה נזכר בכובד משקלו, לא במובן החשיבות אלא במובן הפשוט...
 
א' היה גדל גוף באופן מיוחד. כמות הדיאטות ותוכניות ההרזיה שניסה היו רבים, כמעט כמשקל הקילוגרמים המיותרים שאגר. שיטות קונבנציונליות יותר ופחות, דיאטות מחץ מבטיחות. הכול הוא ניסה – והכול לא צלח. א' המשיך להשמין כשהוא תר אחר מוצא מהסבך. כצעד אחרון לפני ייאוש החליט לעבור ניתוח לקיצור קיבה. הוא התלבט רבות ביודעו כי ניתוח כזה אומנם צופן בחובו הצלחות אולם גם לא מעט כישלונות. היו ידידים מבינים שהמליצו בעד הניתוח והיו שהניאו אותו מהצעד.
 
החליט א' שעליו לנסות גם את זה, בפרט לאחר שניסה כבר כל דבר אחר. הוא עבר את הניתוח אולם למרבה צערו התברר לו שהניתוח נכשל. לא רק שלא הצליחו להביאו אל המצב התקין המיוחל אלא שנוצרה תסבוכת נדירה. הרופאים קיצרו את הקיבה וחיברו אליה צינורית מזון כמקובל בניתוחים מסוג זה. אולם הוויטמינים והמינרלים שהזריק לעצמו דרך הצינורית גרמו להרעלות ולסיבוכים. נוצר מצב בו השאלה לא הייתה של תוספת או הפחתה במשקל אלא של חיים או ההיפך, חלילה. מיודענו הלך ודעך מיום ליום כשהוא שוכב בבית רפואה ואין לאל ידו של אף אחד מהרופאים למנוע את ההידרדרות.
 
בשלב זה הציע לו מכר, העיתונאי ישראל קצובר, לכתוב לרבי מליובאוויטש מלך המשיח ולבקש את ברכתו. "רבים נושעו מברכותיו. ודאי גם לך הוא יוכל לסייע". א' היה רחוק מאוד מהרעיון של כתיבה לרבי. כאדם שמשרך רגליו לבית הכנסת פעם אחת בשנה – ביום הכיפורים, הוא התקשה להבין כיצד צדיק, גדול ככל שיהיה, הנמצא בארצות-הברית, יוכל לסייע בתסבוכת רפואית של אדם שנמצא בישראל.
 
ישראל קצובר ניסה להסביר לו מה הפירוש ברכה מצדיק. אם מפני שהשתכנע ואם מפני הנסיבות המעיקות והמלחיצות שלא הותירו לו קרן אור אחרת, החליט א' לכתוב לרבי ולבקש ברכה. המכתב נשלח בפקס ובתוך פחות מיממה זכה לקבל תשובה מיוחדת: "הפתרון בכשרות, בזמנים וברופא. אזכיר על הציון (קברו של הרבי הקודם מליובאוויטש)".
 
עבור א' נדמתה התשובה ככתב חידה. בעזרת קצובר ידידו הפכו המילים הקצרות להדרכות מחיות נפש. קצובר הלך לברר מהם המרכיבים של המזון המוזרקים דרך הצינורית. הסתבר כי מדובר בטריפה ממש. החולה מיהר לשאול אצל רופאו אם קיים תחליף כשר. הרופא מיהר לאשר את קיומו של תחליף כזה וההוראה הראשונה ממכתבו של הרבי קוימה.
 
ההוראה השנייה הייתה יותר סתומה. 'זמנים'. באלו זמנים מדובר? המסקנה האפשרית הייתה לבדוק את העיתויים של ההזרקות. ואכן, מסתבר שהחולה הונחה להזריק לעצמו בזמנים מסוימים, אך הוא לא הקפיד על כך. א' קיבל על עצמו להזריק בזמנים בדייקנות.
 
ההוראה השלישית – 'ברופא' – נותרה בגדר תעלומה. מכל מקום, קיומן של שתי ההוראות הראשונות כבר הביא לשיפור ניכר במצבו של החולה. אך בכל זאת זו עדיין לא הייתה המנוחה והנחלה המיוחלת.
 
חסידים המכירים יותר את סגנון הכתיבה של הרבי ניסו להציע פירושים אפשריים. אולם אף אחד מהם לא היה בטוח בעצמו כי אכן קולע אל השערה. כניסיון אחרון, בעצתם של החסידים, הוחלט לפנות אל מזכירו של הרבי, הרב חיים מרדכי אייזיק חדקוב ולבקש ממנו לשאול את הרבי מה כוונתו בהתייחסו אל הרופא.
 
הרבי הסביר כי א' לא הלך אל הרופא הנכון. הרבי המשיך למקד עוד יותר את ההנחיה ואמר כי הרופא הנכון נמצא בחיפה. הרבי אף נקט בשמו.
 
עוד באותו יום איתר החולה את הרופא החיפאי. זה האחרון נדהם לשמוע מי שלח אליו את א'. הרבי מליובאוויטש בכבודו ובעצמו! ואכן הציות לחולייה השלישית השלים את המתכון – 'בכשרות, בזמנים וברופא' – וא' הגיע סוף סוף לבריאות מיטבית.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter