ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


מתנת חתונה
חמישה ימים לפני החתונה קיבלו החתן והכלה מהקדוש-ברוך-הוא מתנת נישואין מיוחדת: המלחמה הסתיימה! בדיוק בתאריך שעליו רימז הרבי בדבריו לרב הצבאי של חיילי ארצות-הברית ששירתו בעיראק – בחג הפורים.

ז כסלו התשע"ו (19.11.2015)

חב"ד
כשתמי וחתנה קבעו את חתונתם לי"ט אדר תשנ"א (5 למרץ 1991) הם לא העלו בדעתם לאיזה סחרור הם נכנסים. כשהם עסקו בבחירת אולם וחיפשו לעצמם דירה לשכור ותכולה לריהוט, הייתה ישראל כולה בתקופת המתנה למלחמת המפרץ. הדיונים האזרחיים עסקו בשאלה כיצד הכי מומלץ לאטום את החדרים כדי להתגונן מפני התקפת גזים.
 
לתמי הייתה רשימת דאגות שגרתית של כלה: שמלה, תזמורת, עיצוב הזמנות. כעת נוספה לה דאגה רצינית המלווה בזמזומים לא נעימים לאוזן שהחלו להישמע מהמפרץ. קולות מלחמה עלו לאוויר והעכירו את חלומה של תמי לחתונה מושלמת. הפחד הגדול שלה הייתה לערוך חתונה בעיצומה של מלחמה.
 
ימים מועטים נוספים חלפו ומלחמת המפרץ הפכה מאיום לעובדה. האזעקות מורטות העצבים התעקשו להישמע בזמן הכי לא מתאים מבחינתה של תמי והסקאדים הראשונים כבר נחתו בארץ. מפלס החרדה של עם ישראל הלך ועלה. התחושה של תמי ושל חתנה הייתה שהחתונה תיאלץ להידחות. מי רוצה להינשא בצל מטחי סקאדים ולצלילי אזעקות?
 
הוריה של תמי, בנעימות וברוגע, ניסו לשדל אותה לקיים את החתונה במועדה. יהיה מה שיהיה, חתונה לא דוחים! אך תמי התקשתה להחליט. מצד אחד עמדו כל הפרשנים הצבאיים שהלעיטו את הציבור בעוד ועוד איומים והפחדות על עתיד מעורפל. מצד שני עמדו הוריה שסייעו לה כל כך להגיע לחתונה והם ממש ביקשו לקיים אותה במועדה. מה יעשו?
 
במהדורות החדשות החלו להתפרסם דברים באווירה שונה. הוריה של תמי קראו לה מיד והראו לה את הידיעה על הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שמעודד את חסידיו להגיע לארץ בימים אלו וחוזר ואומר שארץ ישראל היא המקום הבטוח ביותר בעולם. תמי ומשפחתה לא היו דתיים במלוא מובן המילה אך הייתה להם הערכה רבה אל הרבי. דברי הרבי עשו על תמי רושם רב, למרות שעדיין לא הצליחו להביאה לכלל החלטה.
 
היא הפכה בדברים שוב ושוב, הן כששהתה עם בני המשפחה בחדר האטום והן כשהיו מחוצה לו. לבסוף החליטה יחד עם הוריה להתייעץ. בני משפחת רבינוביץ' פנו לידידתם משכבר הימים – גברת לוי מכפר חב"ד ושיתפו אותה בדילמה שמעסיקה אותם. גברת לוי עודדה את הרבינוביצ'ים לשאול את הרבי בעצמו וכך הם עשו. הם העלו על הכתב את ההתלבטות העומדת בפניהם ושלחו את מכתבם בפקס אל הרבי.
 
בתוך שמונה שעות הגיע מענה מהרבי בזה הלשון: "לבדוק תפילין, לבדוק מזוזות גם במחסן, לערוך את החופה ביום ובשעה שנקבע מראש ויהיה בהצלחה רבה".
 
"זכיתם למענה מהיר מאוד", התלהבה גברת לוי והדביקה את משפחת רבינוביץ' בהתלהבות. הם מיהרו להסיר את המזוזות מהמשקופים, צירפו אליהן את התפילין של האבא ושבו עם הכול לכפר חב"ד, כדי למסור לבדיקה אצל סופר סת"ם.
 
הרב אברהם קדוש, סופר מוכר וידוע בכפר חב"ד, מצא כי התפילין פסולות וכי המזוזה במחסן כלל לא הייתה מזוזה: הייתה זו חתיכת נייר שעליה הודפסו הפרשיות, במקום שהן תיכתבנה בדיו על קלף.
 
מזוזות ותפילין חדשות נרכשו, אך עדיין לבה של תמי לא היה שלם עמה. האומנם, הם עומדים לערוך חתונה תחת אש?!
 
גברת לוי הסבירה לתמי כי עם דברי הרבי לא 'משחקים' חלילה ויש לציית להוראותיו. תמי השתכנעה ואף הצליחה לשכנע את חתנה לערוך את החתונה בתאריך המתוכנן (י"ט אדר), אך לא בשעה המתוכננת. ההנחיות הברורות של הג"א היו להימנע מלערוך בשעות ערב התכנסויות מכל סוג שהוא, ולכן החליטו לערוך את החתונה בשעה שתיים בצהריים וכך כתבו בהזמנות.
 
חמישה ימים לפני החתונה קיבלו החתן והכלה מהקדוש-ברוך-הוא מתנת נישואין מיוחדת: המלחמה הסתיימה! בדיוק בתאריך שעליו רימז הרבי בדבריו לרב הצבאי של חיילי ארצות-הברית ששירתו בעיראק – בחג הפורים.
 
כעת נאלצה המשפחה כולה לעמול שעות רבות כדי לעדכן את מאות האורחים כי החתונה תיערך בשעות הערב, לפי התוכנית המקורית. בסופו של דבר, הוראתו של הרבי – "ביום ובשעה שנקבע מראש" – התקיימה במלואה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter