כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


ארבעה מי יודע
עם הזמן התרחבה המשפחה. לזוג המאושר נולדו שלושה ילדים. השלושה גדלו והתחנכו במוסדות הקהילה היהודית המקומית וחיי המשפחה זרמו על מי-מנוחות. ידי ההורים מלאו עבודה, כל אחד בתחומו וההצלחה האירה להם פנים.

יח אלול התשע"ה (02.09.2015)

יום ראשון, כ"ו אדר א' תשנ"ב. בשעת בוקר הסתיימה בניו-יורק הוועידה העולמית של ארגון הבונדס. החברים שהתאספו מכל קצוות תבל, ארזו את חפציהם לקראת נסיעתם חזרה, איש איש לביתו.
 
מאז ומתמיד עומד הרב שמואל בוטמן, מנהל ארגון צעירי-חב"ד המרכזי, בקשר הדוק עם ראשי הבונדס. הפעם הציע להם לנצל את ההזדמנות שהיום יום ראשון, בו מחלק בו הרבי מליובאוויטש מלך המשיח דולרים לברכה, ולהגיע עם כל החברים להתברך מפי הרבי. קבוצה של כחמישים איש נענתה בשמחה להצעה ואוטובוס שכור הוביל את כולם לקראון-הייטס, שכונתו של הרבי.
 
בין הבאים הייתה גברת ירדנה הניג-סטוקהמר, עורכת-דין מפורסמת בטורונטו ופעילה ותיקה בבונדס. לא מכבר נישאה לבעלה לארי סטוקהמר, מנהל משרד חשבונאות מצליח, אותו הכירה במסגרת הפעילות בארגון הבונדס. כשהגיע תורה, ביקשה ירדנה מהרבי ברכה לחיים מאושרים יחד עם בעלה הטרי, שעמד לצדה.
 
הרבי, כשחיוך נסוך על פניו, בֵרכה ונתן לה דולר נוסף, עוד דולר העניק ללארי, פנה שוב אליה ונתן לה ארבעה דולרים יחד. ירדנה לא הקדישה מחשבה יתירה לפשרם של ארבעת הדולרים. היא הודתה לרבי על הברכה, תחבה את הדולרים לכיס המעיל ויצאה יחד עם בעלה לשדה-התעופה "קנדי", משם טסו לטורונטו.
 
חלפו שנים. משפחת סטוקהמר רכשה בית בצפון שכונת טורנהיל, שם נמצא בית חב"ד גדול בראשות שליחו של הרבי, הרב מענדל קפלן. ירדנה ובעלה אף פעם לא הגדירו את עצמם שומרי מצוות. מכל מקום, הם החלו לפקוד בשבתות ובמועדי ישראל את בית-הכנסת שבבית חב"ד.
 
עם הזמן התרחבה המשפחה. לזוג המאושר נולדו שלושה ילדים. השלושה גדלו והתחנכו במוסדות הקהילה היהודית המקומית וחיי המשפחה זרמו על מי-מנוחות. ידי ההורים מלאו עבודה, כל אחד בתחומו וההצלחה האירה להם פנים.
 
בשלב מסוים רצתה משפחת סטוקהמר להתברך בילד נוסף, רביעי. רופאים, ידידי המשפחה, לא ששו לשמוע על ההחלטה. לדעתם, ירדנה עברה את הגיל האידיאלי ללידה, ומבחינה בריאותית הדבר לא מומלץ. אולם ירדנה ובעלה לא נרתעו. ואמנם כעבור תקופה קצרה בישרה ירדנה לבעלה, כי מצפה להם הפתעה נעימה...
 
באחד הביקורים השגרתיים אצל רופא המשפחה, המליץ הרופא לירדנה לבדוק את מצב העובר. "גילך המבוגר מחייב לוודא שהעובר בריא ואין בו כל פגם", הטעים. הוא הוסיף וציין כי מדובר בבדיקה מקובלת מאוד בעולם הרפואה המודרני.
 
ירדנה לא אהבה את המלצת הרופא. היא העדיפה לוותר על הבדיקה, אך רצתה שתהיה לה סמכות רפואית כלשהי, שתוכל להישען עליה בסירובה. בכל מאודה רצתה ללדת בצורה הכי טבעית, ללא התערבויות מיותרות, אולם לפי שעה, אף רופא לא אישר לה לעמוד בסירובה.
 
זה היה סוף שבוע. הרופא האיץ בה לקבל החלטה וירדנה הבטיחה לו לחזור עם תשובה מיד לאחר שבת. היא סיכמה עם לארי בעלה, כי בשבת ייוועצו ברב מענדל קפלן, שאת חוות דעתו העריכו מאז ומתמיד.
 
בשעת בוקר של שבת הקדימה ירדנה את בואה לבית הכנסת, כדי לפגוש ברב קפלן. אלא שלאכזבתה, דווקא בשבת זו נעדר הרב קפלן. מה יהיה? כמעט כססה את ציפורניה. היא ממש תלתה תקוות בשיחה עם הרב קפלן, וכעת הוא לא נמצא.
 
את מקומו של הרב קפלן בניהול התפילות מילא חותנו, השליח הראשי של הרבי לטורונטו, הרב זלמן-אהרון גרוסבאום. בין קריאת התורה לתפילת מוסף ביקש הגבאי מהרב גרוסבאום לשאת דרשה. "זו השעה בה אנו שומעים מדי שבת דרשה מהרב".
 
הרב גרוסבאום הסכים בחפץ לב. הוא ניגש לדוכן וחזר על רעיונות לפרשת-השבוע עם מסרים אקטואליים, משיחותיו של הרבי. המילה "הרבי" חזרה על עצמה בדרשתו שוב ושוב, וירדנה, שהאזינה בקשב רב, חשה צמרמורת בגופה. פתאום נעשה בשרה חידודים-חידודים. בתודעתה הבזיקה הארה גדולה. 'כן', חשבה לעצמה בלא קול. 'הרבי כבר נתן לנו את התשובה'.
 
הרב גרוסבאום סיים את הדרשה ומעזרת-הנשים סימנה ירדנה לבעלה לצאת למסדרון. לארי יצא מבוהל במקצת. ירדנה נראתה מאוד נסערת. "הקשב, לארי, הרבי מליובאוויטש כבר פתר לנו את הספק!". לארי הביט בה במבט תמה. הוא לא הבין מתי ואיך בדיוק שוחחה ירדנה עם הרבי... "זוכר", המשיכה ירדנה, "כי בעת שביקרנו אצלו, העניק לנו הרבי ארבעה דולרים שאף פעם לא הבנו את פשרם. אז הנה – יש לי הסבר: הרבי נתן לנו ברכה כי ייוולדו לנו ארבעה ילדים! אתה מבין? הרבי כבר אז ראה כי גם ילדנו הרביעי יהיה בריא. אני בטוחה בכך. אין צורך בשום בדיקה!".
 
למותר לציין כי למשפחת סטוקהמר המאושרת אכן נולד תינוק רביעי, בריא ושלם. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter