ד שבט התשפ"א (17.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


ניע ראש מכריע
שלושה ימים לאחר הניתוח כבר צעד הבחור על רגליו, ולאחר שבוע הוא שב לביתו. בתוך זמן קצר הוא נסע חזרה לניו יורק, להמשיך את שגרת לימודיו סמוך לרבי.

ה אב התשע"ה (21.07.2015)

חב"ד
המסדרון הסמוך לחדר הלידה במרכז הרפואי בלונדון המה אדם. אבות מאושרים, סבתות נרגשות, בלונים וזרי פרחים. לפתע נקטעה ההמולה הבריאה בבלגן מסוג שונה. רופא ילדים וקרדיולוג הוזעקו ממחלקה אחרת. נולד תינוק עם בעיית לב.
 
לאחר שנבדק המום בלב, החלה מסכת טיפולים ארוכה. ההורים שמחו לשמוע שהתינוק שלהם יחזיק מעמד, בעזרת השם, אם כי מצפה לו מספר לא קטן של ניתוחים.
 
כך גדל הילד והיה לנער ואחר-כך – לבחור ישיבה בן 19 השוקד על לימודיו סמוך לחצר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. עקב מצבו הרגיש, היה הבחור תחת מערכת סדירה של בדיקות קפדניות.
 
היה זה לאחר אחת הבדיקות. הרופא התבונן בתוצאות, ביקש את סליחת הבחור וקרא לרופאים בכירים נוספים. הרופאים בחנו את הממצאים, תוך שהם מתייעצים בקולות מהוסים מה כדאי לעשות.
 
למעשה, הרופאים זיהו פגם במין טלאי שנעשה בלב בניתוח האחרון, וצריך תיקון. הבחור היה ער לכך שהם התנסחו בעדינות. למילה 'תיקון' הייתה כאן משמעות אחת – ניתוח נוסף.
 
אצל אדם בריא לא היה אמור להיות ניתוח כזה בעייתי כל כך. אך אצל בחורנו זו הייתה בעיה לא פשוטה: בכל ניתוח היו הסמפונות שלו מתכווצים במצב שמעמיד את חייו בסכנה.
 
הרופאים התקשו להכריע מהו הסיכון הקטן. מצד אחד, הסיכויים להצלחה בניתוח לא עלו על חמישים אחוז, לאור בעיית הסמפונות. מצד שני, אם הבחור לא ינותח הוא צפוי ללכת ולהיחלש וחייו יהיו בסכנה.
 
הדילמה הקשה הונחה לפתחם של ההורים, שהיו מבולבלים מאוד. לרגע חשבו כי כדאי לבצע את הניתוח ובמשנהו הכריעו כי הניתוח מסוכן מדי בשביל בנם. מי יוכל להכריע בדין נפשות כזה? הם זקוקים לבעל כתפיים רחבות שיקבע להם: 'עשו את הניתוח' או 'אל תעשו'. החליטו ההורים להניח את השאלה לפתחו של הרבי.
 
בינתיים, הבחור אכן נחלש ומיום ליום הלכה ההכרעה והייתה יותר קריטית. ידידים המליצו להם להתייעץ עם הקרדיולוג הנודע דוקטור טישהולץ, מי שזכה להגיש בעצמו שירות רפואי לרבי.
 
ד"ר טישהולץ עבר על הבדיקות בעיון, אחר נעץ בבחור מבט מרגיע ואמר: "כאן באמריקה לא חוששים כל כך מהניתוח הזה". אלא שמסתבר כי את המשפט האופטימי הזה כבר שמעו הבחור והוריו מרופאים נוספים...
 
באותה תקופה היה הרבי אחרי אירוע מוחי ולא דיבר. הוא רק השיב בניע ראש, גם לשאלות הרות גורל והכריע בדיני נפשות. מזכירו של הרבי שאל אודות הניתוח של הבחור והרבי נענע בראשו לאות שיש לנתח.
 
תשובתו המוחלטת של הרבי, על אף שניתנה בניע ראש בלבד, סיפקה את ההורים המודאגים. הם התמלאו באמונה שיהיה טוב וחתמו בידיים רועדות אך בלב בוטח על הסכמה לניתוח.
 
הבחור טס ללונדון, עיר מגוריו, לערוך שם את ה"תיקון". לקראת הניתוח הוא התאשפז לבדיקות מקדימות והרופאים לא היו מרוצים מתוצאותיהן. "המצב של בנכם לא השתפר בזמן שחלף, ולהיפך", פרשו את אבחנתם להורים. "לדעתנו, לא כדאי כרגע ללכת על ניתוח. יתכן שהוא כלל לא יתעורר"...
 
הבשורה נפלה על ההורים כרעם ביום בהיר. הם כבר היו מוכנים נפשית לניתוח, במיוחד לאחר שקיבלו על כך את הסכמתו הברורה של הרבי, וכעת הם נסוגים לאחור, אל הספיקות.
 
שבו ההורים והתקשרו אל מזכירו של הרבי. הם ביקשו לעדכן את הרבי בתמונת המצב העכשווית ולשאול אם למרות הספיקות ואזהרות הרופאים – לבצע את הניתוח. תשובת הרבי לא איחרה לבוא: לבצע את הניתוח!
 
סבר הפנים האטום של הרופאים הלונדונים לא חשף את מחשבותיהם. הם הרי הבהירו להורים כי סיכויי הניתוח להצליח קלושים, ומבחינתם – העיקר שהם מכוסים.
 
הניתוח נערך כעבור כמה שבועות. ניתוח ארוך ומסובך, שנמשך שבע שעות. ההורים נאזרו בביטחון בהשם ובברכתו של הרבי והרבו באמירת תהילים. כשהסתיים הניתוח השמיעו הרופאים אנחת רווחה עמוקה. "החור בטלאי היה הרבה יותר גדול מכפי ששיערנו", פתח הבכיר מבין כולם. "אולם למרבה השמחה, הסמפונות כלל לא התכווצו".
 
הם לא אמרו בפירוש שאילו היו נשמעים לעצתם ומוותרים על הניתוח – מי יודע כיצד היה הסיפור מסתיים... אבל הדברים עמדו באוויר.
 
שלושה ימים לאחר הניתוח כבר צעד הבחור על רגליו, ולאחר שבוע הוא שב לביתו. בתוך זמן קצר הוא נסע חזרה לניו יורק, להמשיך את שגרת לימודיו סמוך לרבי.
 
(מפי הרב נחמן סודק ז"ל, שליח הרבי ללונדון)שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter