ה שבט התשפ"א (18.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


הצלת נפשות במלזיה
בני הזוג הביטו זה בזו בפליאה לשמע הטון בו נאמרה התשובה, והנזיר מיהר להשיב לשאלה שריחפה בחלל: "פשוט, גם אני יהודי"...

כח תמוז התשע"ה (15.07.2015)

חב"ד
חודש תשרי העמוס בחגים התקרב אל סיומו. האורחים הרבים שזכו לחוות ימים מרוממים בצלו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ארזו איש איש את חבילותיו והתכוננו לשוב לבתיהם. אלו שזכו אף נכנסו לפגישת 'יחידות' מיוחדת לפני נסיעתם.
 
היה באסרו חג סוכות בשנת תש"מ (1979). כעת נכנסו לפגישה כזו בחדרו של הרבי מיכאל ועטרה הסופר. ממרומי משרתו המכובדת באוניברסיטה בסידני זכה מיכאל להוות אבן שואבת לסטודנטים יהודים המחפשים משמעות יהודית, או אחרים שאינם יודעים מה בדיוק הם מחפשים ואיזו אבידה אבדה להם. אלו וגם אלו זכו לסעודות שבת בשפע, ממטבחה העשיר של עטרה, לתשובות, ליחס חם ולאמפתיה. את מסלול החיפושים של הסטודנטים חוו אף הם – מיכאל ועטרה – לא כל כך מזמן...
 
מסעם הפרטי של מיכאל ועטרה הוא סיפור מדהים ומרתק. במילים ספורות: הם היו אתיאיסטים מושבעים שנחשפו בדרך לגמרי לא שגרתית ליהדות, דווקא בעת שגרו במקום נידח – האי טסמניה הסמוך לאוסטרליה. בשלב מסוים פנתה עטרה לאלוקים בבקשה, שאם יש לעם ישראל מנהיג – שישלח אליהם מישהו ללמדם לקיים מצוות – ובתוך זמן קצר הגיע אליהם לטסמניה מישהו כזה בשליחותו של הרבי.
 
ובחזרה ל'יחידות'. לקראת סיומה אמר הרבי: "צריך להציל נפשות במלזיה". ארבע מילים ותו לא.
 
מיכאל ועטרה הופתעו מאוד. מה להם ולמלזיה? הוא מרוסיה, היא מצרפת. הם הכירו בישראל וכאמור גם חיו שנים בטסמניה. אבל מלזיה?
 
הרבי פנה אל עטרה והבהיר את כוונתו: "במלזיה תוכלי ללמוד גם את יסודות המדיטציה כדי להציל אחר כך צעירים יהודים ממדיטציה של עבודה-זרה ולנתב אותם למדיטציה כשרה".
 
אחרי כזו אמירה מפורשת של הרבי היה להם ברור שכך יעשו. משפחת הסופר קמה אפוא ונסעה אל המדינה הנידחת. שם ביררו אחר מומחה למדיטציה, אולם כזה שנקי מחשש עבודה זרה.
 
דרישתם המוזרה נשמעה די דמיונית. מדיטציה בלי עבודה זרה? נו, באמת... אולם הבטיחו חז"ל: "יגעת ומצאת – תאמין". לאחר בירורים מקיפים שמעו על נזיר בודהיסטי בן 97 שנחשב מומחה מספר אחד בתחום, שמצהיר כי גישתו חפה מכל עבודה זרה. הוא מתמקד בשיפור המידות והתקרבות האדם אל רוחניות לא מוגדרת.
 
לאחר שבררו את העניין לעומק נוכחו הזוג הסופר לדעת כי כנראה אל הנער (בן ה-97) הזה הם התפללו... הוא אכן מומחה ("ניאנא אפוניקא" במלזית) ולא עובד אלילים.
 
באחד השיעורים סיפרו מיכאל ועטרה לנזיר על זהותם היהודית וכי הרבי מליובאוויטש הוא זה שבעצם שלח אותם למלזיה. "האם שמעת על העם היהודי?", שאלו.
 
זיק של ניצוץ חלף בעיניו של הקשיש. "בוודאי".
 
בני הזוג הביטו זה בזו בפליאה לשמע הטון בו נאמרה התשובה, והנזיר מיהר להשיב לשאלה שריחפה בחלל: "פשוט, גם אני יהודי"...
 
"הורי היו יהודים", החל לגולל את תמצית קורות חייו. "מתבוללים בגרמניה שחיו ככל הגויים. אני חיפשתי טעם ומשמעות לחיים וכך התוודעתי למדיטציה. השקעתי בלימודיי מאמצים ויגיעה ועליתי מדרגה לדרגה עד שנהייתי למה שאני כיום", סיים את סיפורו הקצר.
 
בשלב הזה, עסקת החליפין שהתרחשה בשיעורים הייתה די צפויה. הנזיר לימד את מיכאל ועטרה מדיטציה והם לימדו אותו על הרבי ועל התניא, ספר היסוד של תורת החסידות. מאוחר יותר אף דאגו שיקבל עותק מהספר בתרגומו לאנגלית.
 
מיכאל ועטרה היו בטוחים שבכך סיימו את שליחותם במלזיה. כמה חודשים לאחר מכן נוכחו לדעת כי אולי הם הרשו לעצמם לשכוח ממלזיה אולם במלזיה לא שוכחים אותם. הם קיבלו מכתב מצעירה שמוצאה מאנגליה ובו היא מספרת כי בדומה להם אף היא שהתה במלזיה כדי ללמוד את יסודות המדיטציה. היא ביקשה, כמוהם, את הטוב ביותר והגיעה לאותו נזיר קשיש. הוא כמעט הסכים עד שנודע לו שהיא יהודייה.
 
"מקומך איננו אצלי", הסביר לה ומיהר לשולחה אל "המקור" כדבריו. הוא נתן לה את הכתובת של מיכאל ועטרה. "שם לומדים תניא. זה מה שאת צריכה".
 
אותה צעירה נחשפה לספר התניא, אך לא הסתפקה בכך. היא עלתה לישראל והמשיכה להעמיק בלימודיה ב"מכון אלטע" לבעלות תשובה בצפת. בבוא העת הקימה את ביתה עם אברך משי, בעל תשובה כמוה.
 
אכן, "להציל נפשות במלזיה". מיעוט רבים שניים...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter