כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


כוונה אמיתית
כאשר כובד לדבר, הוא וסיפר לכל הנוכחים את הקורות עמו בחדר הרבי כמה שנים קודם לכן. "הרבי צפה בוודאי הכול מראש ולכן דאג להעיד בפניי שהכלה מתכוונת באמת, כדי שבבוא היום אעביר לכם את דבריו".

יח תמוז התשע"ה (05.07.2015)

הרב נחמן סודק ז"ל, משלוחי הרבי מליובאוויטש מלך המשיח לאנגליה, זכה להנחיות ישירות מהרבי, בחלקן לגמרי לא שגרתיות.
 
בשנת תשכ"ג (1963) זכה להיכנס, כדרכו מידי פעם, לפגישת 'יחידות' עם הרבי. למרות שזו לא הייתה הפעם הראשונה וגם לא השנייה, היה הרב סודק נרגש, כרגיל. החוויה המיוחדת התקרבה אל סיומה, ולפתע צורת הדיבור של הרבי השתנתה. נראָה כי הוא מדבר אל הרב סודק כדבר איש אל רעהו. "ישנה נערה אחת בלונדון הכותבת לי מכתבים ואני עונה לה. היא גיורת ורוצה ללמוד בסמינר החרדי בלונדון. אני רואה שהיא מתכוונת ברצינות".
 
הרבי התעניין על הסמינר האמור ועל מנהלו, והרב סודק חשב שהרבי רוצה להטיל עליו לשוחח עם הנהלת המוסד לקבל את הנערה. הרבי השיב על כך בשלילה ואז אמר את המשפט הבא: כשאני כותב מכתב יודעים מה כוונתי אך כשאני אומר בעל פה אפשר לפרש את דבריי גם בצורה אחרת. ולפעמים כדאי לא לדבר.
 
הדברים נשמעו לרב סודק תמוהים. הוא לא הבין מה הוא קשור לכל העסק ולשם מה בחר הרבי לספר לו כל זאת. ובכלל, מה פשרו של המשפט עמו חתם הרבי את דבריו?
 
חלפו כמה חודשים. יום אחד, כשעבר על הדואר היומי, פתח הרב סודק מעטפה שהכילה מכתב שהגיע אליו בטעות. הייתה זו פנייה מהגיורת למנהל הסמינר שייאות לקבלה ללימודים. לפנייתה, צירפה הנערה עותק של המכתב אותו כתבה לרבי. הרב סודק מיהר להביא למנהל הסמינר את המכתב. הוא זכר היטב את דברי הרבי על הימנעות מדיבורים. לפיכך הוא רק ציין בפני המנהל את התרשמותו של הרבי מהגיורת: "אני רואה שהיא מתכוונת ברצינות".
 
המנהל הסכים לקבלה, אולם לבסוף, מסיבות שונות, היא לא הגיעה. הרב סודק חשב שבכך סיים את תפקידו בעניינה של הנערה. אולם שנתיים אחר כך נוכח לדעת מהו תפקידו הגדול בקשר אליה.
 
בשעה טובה ומוצלחת התפרסמה בקהילה הלונדונית הידיעה כי הבחורה הגיורת השתדכה עם בחור טוב ממשפחה ממוצא מזרחי, סטודנט לרפואה שאפילו זכה לשהות במחיצתו של הרבי. החתן המאושר הודיע להוריו בשמחה על בואו בקשרי שידוכין, אולם כאן קיבל מהלומה לא צפויה. כשמשפחתו שמעה כי מדובר בגיורת כעסו כולם מאוד. זה לא יאה להם, לטעמם.
 
לא הועילו כל דברי הבחור על כך שגם שמעיה ואבטליון היו בני גרים ומי לנו יותר ממלך המשיח שהנו צאצא של רות הגיורת המואבייה. הדברים נפלו על אוזניים ערלות. "למשפחתנו לא תיכנס גיורת. נקודה!".
 
החתן התייעץ עם רבנים, ובהכוונתם, למרות הכאב שנוצר מתגובת משפחתו, הוא התקדם הלאה עם ההכנות לחתונה. הוא הזמין כנהוג ידידים, חברים ואף את הרב סודק, שליח הרבי ללונדון. הרב סודק ידע כי בדיוק לא יהיה באזור ותכנן להשלים זאת באחת מסעודות ה'שבע ברכות' במהלך השבוע שלאחר החתונה.
 
החתונה התקיימה, ומשפחת החתן נכחו בה כצללים, כמי שכפאם שד. מיד לאחר החתונה, עם שוך החגיגה, אירע משהו חמור. אבי החתן קיבל התקף לב ונפטר בפתאומיות.
 
שמחת ימי המשתה נעכרה לגמרי. משפחת החתן הקיזה את דמו של החתן ודאגה שיידע כי בשלו הסער הגדול הזה. בני המשפחה כולה סיננו לעבר החתן ביטויים שנונים ומושחזים שנועדו להבהיר את עמדתם כי מיד לאחר ימי השבעה עליו לתת גט לכלה ואולי בכך תהיה כפרה זעירה על האסון הנורא שהומט עליהם.
 
כשהרב סודק הגיע אל אחת מסעודות ה'שבע ברכות', כפי שתכנן, הייתה לו תחושה שהוא נקלע לשדה קרב. הזוג הצעיר הותקף במישרין ובעקיפין לאורך כל הערב, והאווירה הייתה טעונה מאוד. הרב סודק קלט את הרגשות הקשים כלפי החתן והעוינים כלפי הכלה, ובאותם רגעים צפו ועלו בזיכרונו דבריו של הרבי על הכלה.
 
כאשר כובד לדבר, הוא וסיפר לכל הנוכחים את הקורות עמו בחדר הרבי כמה שנים קודם לכן. "הרבי צפה בוודאי הכול מראש ולכן דאג להעיד בפניי שהכלה מתכוונת באמת, כדי שבבוא היום אעביר לכם את דבריו".
 
דבריו של הרבי פעלו את פעולתם והסירו את התנגדות המשפחה.
 
בני הזוג חיים עד היום בנחת ומגדלים דורות ישרים מבורכים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter