יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


אולטרא הצעה
בלאק נשם נשימה עמוקה. ככלות הכול הוא כבר ידע כי כדאי לממש הצעות והנחיות של הרבי... הוא חייג אל יושב ראש הוועידה, מוכן לקיטון של רותחים שיושת עליו.

יא תמוז התשע"ה (28.06.2015)

חב"ד
יום אחד נפגשו פרופסור לפילוסופיה ומנהל בית חב"ד. נשמע כמו התחלת תיאור של ויכוח? לא כשמדובר על אותו אדם...
 
הרב יצחק בלאק החל את דרכו כסטודנט לפילוסופיה, התקרב לחסידות חב"ד וזכה לתפקד גם כמנהל בית חב"ד באוניברסיטת 'לונדון' שבקנדה. בתקופה בה היה סטודנט צעיר שרק החל את התקרבותו לרבי מליובאוויטש מלך המשיח, שמע רבות על סיפורי מופתים שהתרחשו בברכותיו של הרבי. כבחור רציונאלי התקשה להאמין לכל הסיפורים השמימיים. עד שזכה להיתקל בהם חזיתית.
 
חבר טוב של בלאק היה סטודנט לכימיה, שבאותה תקופה עבד ימים ולילות כדי לקבל את התואר "דוקטור". את התואר הוא בחר לקבל מהאוניברסיטה היוקרתית "הארוורד", מה שהפך את העניין למורכב עוד יותר. בעת שהתרחש סיפורנו הסתובב אותו חבר קמוט מצח ומוטרד בעליל. הוא סרב להצטרף לשיחות הסטודנטים הקלילות, כמעט לא חייך ובכל רגע פנוי היה בהתייעצות עם פרופסור זה או אחר.
 
כשניסה בלאק להתעניין מה מדיר שלווה מידידו, גילה כי כל הדוקטורט נתון בסכנה. כדי לסיים את המחקר בו עסק היה עליו להפוך נוזל מסוים למוצק והוא לא מצליח. "עזוב, בלאק", הניף ידו בייאוש בתגובה להתעיינותו. "גדולי הפרופסורים התחבטו בבעיה ונכשלו ואתה חושב שתצליח? אני מתוסכל מכך שעבודה של שנתיים עומדת לרדת לטמיון מסיבה טכנית!", סיים במצוקה.
 
בלאק מיהר לתקן את ידידו. "אני לא חושב שאני אצליח, אלא מישהו אחר מכל מה שאתה מכיר. בוא איתי לרבי מליובאוויטש. אולי יהיה לו רעיון". החבר לא ממש האמין שרבי, קדוש ככל שיהיה, יוכל לסייע לו, אך מה היה לו להפסיד? שנים-עשר דולר שתעלה הנסיעה מקיימברידג' לניו יורק?
 
ביום ראשון בלילה נכנס החבר לרבי ושטח בפניו את הבעיה. הרבי הורה לו להאיר על הנוזל באור 'אולטרא סגול' ואז החומר הנוזלי ייהפך למוצק. החבר של בלאק היה המום. על רעיון כזה לא שמע מעודו והתלבט אם בכלל לנסותו. שוב הזכיר לו בלאק שאין לו מה להפסיד, מלבד את הדוקטורט הנכסף ושנתיים עבודה...
 
יומיים אחר כך התקשר אליו חברו. "הפרופסורים כולם המומים. הרבי הציל לי את הניסוי!". החבר סיים את הדוקטורט וקצר שבחים נלהבים.
 
סיפור נוסף ארע עם בלאק עצמו. בשנת תשכ"ז (1966), בעת שכבר היה פרופסור בלאק, הוא הוזמן לוועידה שנערכה באוניברסיטת 'בראון' ברוד-איילנד. הרבי תמיד דחף את בלאק להתפרסם והכינוס היה הזדמנות טובה לכך. אך כשקיבל בלאק את ההודעה על תורו לדבר, חשכו עיניו. התאריך שניבט אליו מהדף היה שבת קודש.
 
בלאק ידע כמה ועדות אלו מדויקות ומדוקדקות וכל ניסיון לשינוי בהן, אפילו שלושה חודשים מראש, כמוהו כשינוי ברגע האחרון... הוא כתב על כך מיד לרבי וביקש הנחיה מה לעשות. אולם תשובה לא הגיעה.
 
ככל שהתאריך הלך והתקרב, הלך וגאה הלחץ של בלאק. משלא יכול להמתין עוד התקשר בעצמו למזכירו של הרבי, הרב חיים מרדכי אייזיק חדקוב ושאל מה קורה עם השאלה ששאל. "אין תשובה", השיב המזכיר בטון שהבהיר שאין טעם להתקשר, וכשתהיה תשובה היא תישלח. כמה ימים חלפו ובלאק הלחוץ לא הצליח להתאפק מלהתקשר שנית. הרב חדקוב שב וענה באותו טון: "הרבי לא ענה, כך שאין לי מה לענות לך".
 
שלושה ימים לפני הכנס צלצל לפתע הרב חדקוב אל בלאק. "צלצל אל יו"ר הוועידה והודע לו כי יש לך מקרה חירום ותיאלץ להיות בניו יורק בשבת ולכן תוכל לנאום רק ביום שישי".
 
בלאק הידק את ידיו על השפופרת. זהו כינוס מכובד. כיצד ישנה את התוכנית בהתראה כה קצרה ובתירוץ כה קלוש? את כל זה הסביר לרב חדקוב, אך לא הצליח להפעים אותו. "זו התשובה שקיבלתי בשבילך מהרבי", הפטיר.
 
בלאק נשם נשימה עמוקה. ככלות הכול הוא כבר ידע כי כדאי לממש הצעות והנחיות של הרבי... הוא חייג אל יושב ראש הוועידה, מוכן לקיטון של רותחים שיושת עליו.
 
"או, פרופסור בלאק", הגיב היו"ר לאחר שבן שיחו הזדהה, "בדיוק רציתי להתקשר אלייך. אני מבקש את סליחתך אדוני, אבל הפרופסור שהיה אמור להרצות ביום שישי לא יוכל להגיע. האם תוכל להרצות במקומו?"...
 
לאחר ההרצאה, הספיק בלאק להגיע לבית המדרש של הרבי. הייתה זו שבת "מברכים" (לפני ראש חודש) והרבי פנה אליו בעת ההתוועדות בחיוך רחב ואמר לו "לחיים".
 
הרב בלאק המשיך להיות פרופסור-שליח ולקרב סטודנטים רבים בשליחות הרבי. מי שדואג כי "לא יידח ממנו נידח", גם אם בשביל זה צריך לעשות מפרופסור שליח.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter