ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


הדולר המטריד
מיותר לציין שבעל הבית לא לקח את הדולר גם אחרי שבת כדי להשיבו לרבי. הוא השיב משהו אחר. הוא השיב אל עם ישראל בשליחותו של הרבי נשמה אובדת נוספת.

יט אדר התשע"ה (10.03.2015)

חב"ד
קליפורניה, אי אז בתקופת ההיפים הסוערת. צעירים רבים עזבו את בתיהם ולימודיהם, הזניחו במכוון את מראם החיצוני והסתובבו ממקום למקום במטרה לחפש משמעות לחייהם הצעירים.
 
היה זה ליל שבת. משפחה של חסידי חב"ד ישבה לסעודה. נרות השבת דלקו והאירו את הבית. בעל הבית כבר קידש על היין ורמז ליוסי, ילדון נמרץ כבן שבע, לקרב אליו את הכוסיות שנועדו לטעימת יין הקידוש על-ידי כל האורחים. אורחים רבים גדשו את השולחן הארוך. חלקם – משפחות יהודיות מהסביבה וחלקם – סטודנטים. אלו כמו אלו עקבו מרותקים אחר שולחן השבת היהודי כל כך של משפחת החסידים.
 
דפיקה בדלת ועוד אחת. יוסי הקטן רגיל בכאלו ולא מתרגש במיוחד. הוא מיהר אל הדלת בסקרנות לראות איזה אורח נוסף יצטרף לסעודה. אל הבית נכנס היפי מגודל שיער, ללא אומר. הוא פסע בשתיקה אל שולחן הסעודה והתיישב על כיסא ריק. הוא לא הכיר את בעלי הבית או איש מהמסובים. הוא  ישב ובהה סביב. בעל הבית המשיך בניגונים ודברי תורה כשמידי פעם הציע לאורח השתקן ממטעמי השבת. אולי חלה? דגים? סלט? 'לחיים'? לפחות מים? אולם האורח ישב דומם. אלא שמשהו בדממה שלו היה "רעשני". הייתה זו דממה כעוסה.
 
לפתע האורח המשונה קם ממקומו כעוס. הנוכחים כולם נרתעו אחורנית בבהלה, לא יודעים למה לצפות. הוא צעד אל תמונת הרבי שהייתה תלויה על הקיר והשליך אותה לרצפה תוך כדי שהוא צועק: "מה הוא רוצה ממני? שיעזוב אותי? מה עשיתי לו?".
 
הזעקות הלכו והתחזקו. כמה מהאורחים לקחו יוזמה, אחזו בו בעדינות תקיפה והושיבו אותו על הספה. כוס המים שהוגשה לו רעדה לו בידיים והוא המשיך למלמל. שעה ארוכה חלפה עד שהסכים לספר את הסיפור כולו:
 
"נולדתי בס' פרנציסקו. הוריי מצליחנים כל אחד בתחומו. גם אני נועדתי לגדולות. קיבלתי חינוך טוב של ילד אמריקאי. החלק היהודי בחינוכי הסתכם בזה שחגגו לי בר מצווה. נכנסתי ללמוד באוניברסיטת ברקלי הידועה ומבחינת הוריי הייתי אמור לסיים שם את לימודיי בהצלחה, להגיע לתכלית האמריקאית – כסף – ולהצליח".
 
הבחור הנרגש לגם מכוס המים בידיו, מחפש את המילים. "בשלב כלשהו התחברתי לסטודנטים שכמוני מאסו בחיי השגרה ויחד פתחנו בחיים היפיים. כאן לא הגענו לסיפוקינו והחלטנו לנסוע להודו. נכנסנו לכת שהעיקרון הבסיסי שלה הוא התנתקות מוחלטת מהעולם. מהמשפחה, מהמכרים, מכולם.
 
"שנה וחצי הייתי בכת הזו והאמת היא שהיה לי טוב ואפילו טוב מאוד. חלק מחבריי נשברו אולם אני החזקתי מעמד", הוא שב להיות כעוס. "עד שלפתע חשתי בדחף פתאומי לשוב הביתה. פשוט קמתי ביום אחד בהיר, רכשתי כרטיס ונחתי בבית הוריי. הוריי היו המומים ומאושרים גם יחד. חיבוקים, נשיקות. ההתרגשות הייתה צפויה. מה שלא היה צפוי הוא זעקתו של אבי: 'וודאי הגעת לקחת את הדולר'. דולר? לא הבנתי על מה הוא מדבר".
 
הבחור השתעל לפתע והמשיך לחשוף את התמונה המופלאה לפני המסובים. אביו של הבחור זכה לעבור לפני הרבי ב"חלוקת דולרים" ולקבל דולר לברכה והצלחה. כמו כולם, הוא המשיך הלאה כשלפתע הורו לו לשוב. הרבי העניק לו דולר נוסף "עבור הבן הגדול". אביו לא הבין כיצד הוא אמור למסור את הדולר לבן עמו אין לו כל קשר. אולם כעבור יומיים באה התעלומה על פתרונה...
 
האב המאושר העניק את הדולר לבן ששב בפתאומיות מהודו. בדיקה העלתה שהשעה בה קיבל אביו את הדולר היא השעה בה עלה הבחור למטוס...
 
אולם הבחור לא נראה שמח כמצופה. "שנה וחצי הייתי כל כך מאושר. מה הרבי מליובאוויטש צריך לסחוב אותי לפה? בשביל מה?". הבחור הגדיל לעשות והוציא דולר מקומט מכיסו, מראה אותו לבני הבית ולאורחים "מצדי, אתם יכולים להשיב לו את הדולר. שישחרר אותי וייתן לי לטוס חזרה לחבריי בהודו. מאז ששבתי לכאן אני רוצה לטוס אך משהו לא נותן לי. ברור לי שזה קשור לרבי".
 
מיותר לציין שבעל הבית לא לקח את הדולר גם אחרי שבת כדי להשיבו לרבי. הוא השיב משהו אחר. הוא השיב אל עם ישראל בשליחותו של הרבי נשמה אובדת נוספת.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter