יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


בית-לחם האחרת
השיחה לא הייתה קלה. היה על הרב בוימגרטן לשבת גם עם הוריו של הבחור ולבאר להם את עומק האסון שבנישואין לגויה. לשם כך הוא נותר בעיר לילה נוסף.

כו שבט התשע"ה (15.02.2015)

חב"ד
הרב דובער בוימגרטן, שליח הרבי מליובאוויטש מלך המשיח לארגנטינה, קימט מצחו את בהתפעלות. הוא רגיל לקבל מהרבי הוראות כאלו ואחרות, אולם הפעם העניין נראה תמוה במיוחד. זה עתה הוא עומד לצאת מבית מדרשו של הרבי ולשוב לארץ שליחותו. כרטיס הטיסה והדרכון מונחים בכיסו – ולפתע הוראה שכזו.
 
הרבי מורה לו לעבור בדרכו דרך בלם (ב' ול' בסגול), עיר ברזילאית הממוקמת במרחק אלף חמש מאות קילומטר מס' פאולו ומצויה בה קהילה יהודית עתיקה (אגב, בלם בפורטוגזית הוא גם שמה של בית לחם, וברזילאים מצמידים לעירם בלם שמות לוויי כדי להבדיל בינה לבין בית לחם הישראלית). בעיר זו, שעד לרגע זה לא ידע על קיומה, הוטל עליו לחפש יהודים ולעוררם בענייני שמירת תורה ומצוות.
 
הרב בוימגרטן לא הבין מדוע עליו להרחיק נדוד עד אותה פינה נידחת. מכל מקום, הוא לא שאל שאלות אלא דאג לרכוש כרטיס טיסה מתאים, שיוביל אותו ליעדו החדש.
 
בשדה התעופה של בלם הוא ביקש הדרכה מעוברים ושבים כיצד להגיע לבית-הכנסת המקומי. במקום, קיבל את פניו הגבאי שלחץ את ידו בהתפעלות מהולה בחוסר אמון. האומנם מישהו הגיע עד לקהילתם הנידחת? לא סתם מישהו. רב אמיתי ומזוקן המתעקש שעליו לשאת דרשה בפני הקהילה כולה?!
 
התרגשותו של הגבאי התגלתה כיעילה ועד מהרה נתלו ברחבי העיר מודעות שבישרו על בואו של חכם יהודי לעיר. בני הקהילה המקומית תכננו להגיע לדרשה בהרכב מלא. כולם היו סקרנים לגלות מיהו זה ואיזהו שהחליט לבוא ולבקר בבלם.
 
בשעה היעודה התמלא בית הכנסת בקהל רב ומלא עניין. הושלך הס בקהל והרב בוימגרטן פתח את פיו. דבריו שנאמרו במרץ, בשמחה ובעיקר – מעומק הלב, מצאו מסילות לליבם הכרוי של בני הקהילה. הקהל היה מרותק לכל מילה שיצאה מפיו. דבריו נסבו בעיקר על נגע ההתבוללות ועל חשיבות הנישואין ליהודים דווקא.
 
במהלך ההרצאה הבחין הרב בוימגרטן בבחור צעיר בעל מבט ערני במיוחד, שנע על מקומו באי נוחות גלויה ומשחק במבוכה עם שעונו. מצד אחד נראה כי נושא ההרצאה מעניין אותו במיוחד. מצד שני, ניכר כי מילותיו הנחרצות של הרב הטריד את מנוחתו.
 
סודו של הבחור התגלה מהר מהמצופה. מיד עם סיום ההרצאה הקיפו מאזינים רבים את המרצה המוצלח. אחד רצה לדעת כיצד לחנך את ילדיו באווירה יהודית יותר, שני ביקש לברר כיצד בדיוק שמע הרב על קהילתם ושלישי התעניין ברכישת מזוזות דווקא. אט אט התפזר הקהל. היו גם כאלו שהתייאשו מלחדור לטבעת האנושית שהקיפה את הרב. הסבלני מכולם היה אותו בחור צעיר וערני.
 
כשנותרו הוא והרב לבדם מחוץ לבית הכנסת הנעול החל לספר את אשר על ליבו. "אני בחור יהודי ובסוף השבוע עומדת להיערך חתונתי". ברכת "מזל טוב" ספונטנית נשמעה מהרב בוימגרטן אך היא נקטעה באבה. "החתונה תיערך במנזר כאן בעיר", הוסיף הבחור בקול נמוך.
 
"סבתא שלי אמרה לי", המשיך הבחור, "שהיא זוכרת כי לפני החתונה על החתן ללכת לבית כנסת. לכן החלטתי לבוא לכאן הערב. כלל לא ידעתי על הרצאתך", נאנח הבחור עמוקות והשתעל במבוכה. "אך כעת שמעתי ממך כי במעשה כזה אני מנתק את עצמי מהעם היהודי, דבר שכלל לא התכוונתי לעשות".
 
ארכו לרב בוימגרטן כמה שניות עד שפצה את פיו. הוא היה המום לחלוטין. ראשית, הכתה בו הכרה מפלחת מדוע שלח אותו הרבי לכאן. שנית, היה לו חשוב להביא את הבחור להחלטה הנכונה. "אני חושב שלא כדאי שננהל שיחה בנושא רציני כזה על מפתן בית הכנסת", אמר לבחור והזמינו לשבת עמו בפינה מוצלת ונעימה.
 
השיחה לא הייתה קלה. היה על הרב בוימגרטן לשבת גם עם הוריו של הבחור ולבאר להם את עומק האסון שבנישואין לגויה. לשם כך הוא נותר בעיר לילה נוסף.
 
השיחות הארוכות השתלמו והשיגו את יעדן. הבחור ניאות לעזוב לצמיתות את הגויה. אלא שעדיין לא נחה דעתו של הרב בוימגרטן. הוא לא רצה להשאיר את הבחור בבלם. הוא חשש כי לאחר שיעזוב את המקום תנסה הגויה להמשיך לחזר אחרי הבחור והוא יתקשה מאוד להינתק ממנה. "בוא עמי לבואנוס איירס", שכנע את הבחור.
 
הבחור אכן המשיך עמו לבואנוס איירס, שם התחזק בשמירת תורה ומצוות והפך לחסיד נאמן של הרבי. בעתו ובזמנו הוא הכיר יהודיה כשרה, עמה הקים בית יהודי חסידי.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter