ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


מעשר שנים לחודשים ספורים
הרופא חייך. "אני אמרתי את דבריי כרופא ואילו אתה פנית לרבי שדאג לכם ממקום אחר לגמרי...".

כג שבט התשע"ה (12.02.2015)

חב"ד
הרופא הביט בעיניים מזדהות בבני הזוג שישבו בחדרו. "אתם עוד צעירים", השתעל. "נקווה שבעשר השנים הקרובות תזכו לילדים. יש סיכוי מסוים לכך".
 
ד"ר כ' הוא אחד מהבכירים בתחומו בארץ. הזוג שממולו קפא במקום בתדהמה וכאב. נחמיה תופף במתח על השולחן ואשתו הביטה על נקודה עלומה בקיר מנסה לבלום את גל הדמעות. עשר שנים! הרופא היה אנושי והשתדל לבחור בניסוח אופטימי יחסית, אולם נחמיה ורעייתו הבינו היטב את משמעות הדברים. כמה דקות חלפו עד שהתאוששו מההלם. הם התקשו להאמין שהדברים נאמרו אליהם.
 
נחמיה כבר החל לחשוב על אפשרויות נוספות שלא ניסו עדיין. היה זה לפני חודש תשרי ועלה בדעתו כי שניהם, הוא ורעייתו, ייסעו לרבי מליובאוויטש מלך המשיח לשהות במחיצתו בתקופת החגים, ובמהלך השהות – ינצלו עת רצון ויבקשו מהרבי עצה וברכה.
 
הדממה ששררה בחדר הופרה על-ידי שאלתו של נחמיה: "האם נוכל לקבל העתק של חוות הדעת הרפואית?".
 
הרופא תמה מעט. מה לאברך זה ולפרטים רפואיים סבוכים? "כדי לתת לרבי. ניסע לבקש ממנו ברכה", הסביר נחמיה לנוכח התהייה שעל פני הרופא.
 
"לאיזה רבי כוונתך?", התעניין הרופא.
 
כששמע כי מדובר ברבי מליובאוויטש אורו עיניו. "מניסיוני אני יודע שאפשר לכתוב אליו כרופא אל רופא. כל עניני הרפואה נהירים לפניו כאחד מבכירי הרופאים ואיני צריך לטרוח לבאר מושגים רפואיים". הרופא ישב ומילא גיליונות נייר צפופים באבחונים רפואיים.
 
"את הדפים הללו ניקח עמנו לרבי", סיכם נחמיה, מנסה להפיח תקווה בעצמו וברעייתו גם יחד.
 
נסעו בני הזוג אל הרבי וחוו חודש מיוחד במינו גדוש בחוויות מרוממות. פסגת הביקור הייתה כמובן ה"יחידות" – הפגישה האישית עם הרבי בחדרו הקדוש. לכתחילה, מול מבטו החודר של הרבי כמעט ונאלמו בני הזוג דום. כעבור רגעים ספורים התעשתו והושיטו לרבי את צרור האבחונים הרפואיים וכן מכתב אותו כתבו. הם היו בספק אם להתעכב בארצות הברית כדי לנסות טיפולים נוספים. בין היתר, הוא ביקשו מהרבי במכתבם הבטחה לבן זכר בתוך שנה.
 
המתח ששרר בלבם באותן שניות היה עצום. האם יואיל הרבי להבטיח? לאחר כמה שניות שנדמו להם כנצח אמיתי חייך הרבי חיוך אבהי ופנה אל הזוג: "מדוע צריכים ללוח זמנים? ולמה רק בן? יותר מהר ממה שאתם חושבים, וילדים וילדות".
 
הזוג לא ידעו את נפשם מרוב אושר. לכזו ברכה מפורשת לא פיללו. "ובאשר לשאלה אם להתעכב כאן," המשיך הרבי, "שאלו את ד"ר זליגסון (חסיד ורופא, שדרכו חולל הרבי ניסים רבים) אם הוא ממליץ על עוד רופא. בעזרת השם תהיינה בשורות טובות. בשובכם לארץ הקודש המשיכו את הקשר עם ד"ר כ'".
 
הזוג יצאו מחדרו של הרבי נרגשים. הם פנו בהקדם לד"ר זליגסון שאכן הפנה אותם לרופא מסוים במנהטן.
 
חדר ההמתנה של אותו רופא היה עמוס וניכר היה כי הוא מבוקש במיוחד. כשהגיע תורם, שמעו את הרופא מסביר לאחות: "זוג זה הגיע אליי בהפניית הרופא של הרבי מליובאוויטש. במקום מאה חמישים דולר, כפי שאני גובה בדרך כלל, גבי מהם רק עשרים וחמישה דולר".
 
הזוג נהנה מהיחס המיוחד ועוד יותר מאבחנתו של הרופא. הוא בחן ביסודיות את התיק הרפואי וערך בדיקות מקיפות. הרופא חשב ובדק, ובינתיים נחמיה שיחק עם כוס שהייתה על השולחן ורעייתו מוללה ידיים. שניהם היו מתוחים לשמוע את דעתו. האם גם הוא ישלח אותם לעשר שנות המתנה "אופטימיות"? "הכול נראה תקין בהחלט", פסק הרופא. "אינני רואה סימנים לבעיה. ליתר בטחון", הוסיף, "שובו לכאן שנית בשבוע הבא".
 
בבדיקה הנוספת, כעבור שבוע, חזר הרופא על דבריו כי הכול בסדר ואף הוסיף: "אני בטוח כי בתחילת ההיריון תבשרו על כך בכתב לרבי מליובאוויטש. אבקש לקבל עותק מהמכתב".
 
כמה חודשים לאחר שובם ארצה, פנתה האישה לרופא עקב בעיה מסוימת. הרופא ערך כמה בדיקות והרים זוג עיניים תמהות אל האישה שלפניו. "הרי את בהיריון!". הבשורה הטובה הפתיעה את הזוג. בדיוק כמו שהרבי אמר –הישועה הגיעה מהר משציפו.
 
הם מיהרו לשוב לד"ר כ' ולכתחילה הוא סירב לקבלם. "ודאי הלכתם במשך כמה חודשים לרופא אחר שנתן לכם צורת טיפול שונה. אם כך פנו אליו". לאחר הפצרות רבות הסכים לקבל את הזוג. נחמיה חזר בפני הרופא על דבריו טרם נסיעתם. "חזית לנו שנות ציפייה רבות וכעת חלפו רק כמה חודשים והכול בא על מקומו בשלום"...
 
הרופא חייך. "אני אמרתי את דבריי כרופא ואילו אתה פנית לרבי שדאג לכם ממקום אחר לגמרי...".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter