ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


הדולר המפתיע
לדולר של הרבי, שליוה את אשתו של אסף בלידתה, נכונה כעת משימה חדשה. הוא הוכנס עם התינוקת למקום בו הייתה אמורה לשהות במשך שלושה ימים בבידוד מוחלט. 

כו כסלו התשע"ה (18.12.2014)

חב"ד
אסף  צעד ברחוב התל אביבי הלח. החום האביך שהציף את הארץ כולה לא פסח אף על המרכז. הוא פסע בזריזות, מייחל להגיע כבר הביתה, אל המזגן הגואל. לפתע צדה את עיניו תמונה של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, תמונה שגרתית כמותה תלויות ברחבי הארץ מאות ואולי אלפים. לאנשים רבים אומרת תמונה כזו יותר ממשהו. לו היא אמרה הרבה יותר ממשהו.
 
בשנת תשמ"ח (1988) נולד אסף עם אוושה בלב. האוושה גרמה לבעיות נשימה מגוונות ואמו שהתה עמו בבית הרפואה יותר מאשר בבית. כשהוריו שמעו על האפשרות לכתוב לרבי מליובאוויטש, הם לא היססו ומיהרו לבקש את ברכתו לרך הנולד. שבועיים אחרי שליחת המכתב כבר קיבלו מכתב תשובה ובו ברכה לרפואה שלמה. כמה שבועות אחר כך נסגרה האוושה וכך הסתיימו כל הבעיות הרפואיות של אסף באופן ניסי, ללא התערבות רפואית.
 
במשך כל שנות חייו ליווה אותו סיפורו המיוחד. משעמד על דעתו, חש רצון עז לזכות לדולר מהרבי. הוא ידע היטב שמדובר באוצר רב ערך שלא ניתן בקלות, אך הוא לא התייאש. הרצון הזה תמיד בער בו, לפעמים על אש נמוכה ולפעמים על אש פחות נמוכה. כך זה היה עד שפגש בעבודה חסיד חב"ד, יוסף שמעון שמו. בין השניים התפתחו קשרי ידידות ואסף שיתף את יוסף בסיפור לידתו ואת רצונו לזכות בדולר.
 
שבועות מספר חלפו ובוקר אחד הגיע יוסף לעבודה שמח באופן מיוחד. "השגתי לך דולר", בישר לידידו ההמום. "אולם זה בתנאי שתקבל על עצמך ללמוד באופן קבוע בתורת החסידות". אסף היה נרגש עד עמקי נשמתו. הוא היה מוכן להתחייב לכל הבטחה שהיא. הוא מישש את הדולר כלא מאמין. דולר מהרבי מליובאוויטש! לבו הוצף בתחושה שהמעגל שנפתח ברפואתו הניסית כתינוק, נסגר. הנה, הרבי דאג לו לדולר.
 
חלפו ימים. בקיץ האחרון התמלא ביתו של אסף באושר גדול. נולד לו בנו הבכור. הלידה הייתה מהירה וקלה מהצפוי, עד כדי כך שאפילו הצוות הרפואי הופתע מהקלות והמהירות. אסף עצמו הופתע הרבה פחות. היה לו ברור כי המהירות והקלות נזקפות לזכותו של הדולר, שהוכנס עם אשתו לחדר הלידה.
 
באותו היום, הגיעה לבית הרפואה גם גיסתו, אשת אחיו. גם היא ציפתה ללדת, אך היא שהתה שם במשך יומיים. הלידה התעכבה כי משהו השתבש. לבסוף, בלית ברירה, החליטו הצוות הרפואי על ניתוח קיסרי.
 
עם סיום הניתוח, ציפו הרופא והמיילדת לבכי הראשון המבורך, אולם הוא בושש מלהגיע. התינוקת נולדה חסרת נשימה. במהירות ובמיומנות ביצע הרופא החייאה, וברוך השם היא הסתיימה בהצלחה. התינוקת החלה לנשום. אולם מאחר והמוח היה ללא חמצן במשך קרוב לחמש דקות, המליצו הרופאים להכניס את הפעוטה לטיפול מיוחד בבידוד לשיקום המוח. טיפול עם סיכויים טובים להצלחה, אך גם עם סיכונים.
 
האח והגיסה לא ידעו את נפשם. גם לידה קשה ומורכבת כל כך, גם כמעט איבדו את התינוקת וכעת התלבטות מול טיפול קשה. הם חככו בדעתם, התייעצו ולבסוף הכריעו לטובת הטיפול.
 
לדולר של הרבי, שליוה את אשתו של אסף בלידתה, נכונה כעת משימה חדשה. הוא הוכנס עם התינוקת למקום בו הייתה אמורה לשהות במשך שלושה ימים בבידוד מוחלט. בימים אלו הותרה הגישה אליה רק להורים ולרופא, כשהם לבושים בחלוקים מיוחדים.
 
התינוקת הוכנסה לטיפול ביום חמישי ובשלושת הימים הבאים נערכו תפילות לשלומה ובני המשפחה וידידים קיבלו על עצמם החלטות טובות לזכותה.
 
ביום ראשון נכנס הרופא יחד עם ההורים כדי להוציא את התינוקת מהטיפול בבידוד. הטיפול הצליח, ברוך השם. אחיו של אסף, אבי  התינוקת, משמש בידיו במקום בו הניח את הדולר היקר כדי להשיבו לאסף, ולא מצא מאומה. הדולר נעלם!
 
האח נלחץ. הוא ידע כמה אסף חיכה לדולר כזה ועד כמה הוא יקר בשבילו. תחקור נמרץ של הצוות כולו לא עזר מאומה. אף אחד לא נכנס לשם, מלבד הרופא, והרופא אמר בוודאות כי בפעם האחרונה שנכנס לחדר, במוצאי שבת, הדולר היה מונח במקומו.
 
קשה היה לאסף לקבל את ההודעה על האובדן חסר הפשר. בסופו של דבר הוא השלים אתו והסיק כי כנראה הדולר השלים את תעודתו אצלו בכך שסייע ללידה הקלה של בנו בכורו והביא לרפואתה של אחייניתו. בכל אופן, הוא רוצה, מקווה ומתפלל לזכות לקבל דולר נוסף מהרבי ומאמין שכך יהיה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter