ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


החלום הגואל
ו' ברר את התאריך המדויק של בקשת הברכה וגילה כי זהו היום בו חלם את החלום הפלאי. החלום ששלח אותו למשרדי ההגירה ופתח לו צוהר של גאולה.

יב כסלו התשע"ה (04.12.2014)

חב"ד
ו' צעד את אותו מסלול אפרורי המוכר עד לזרא בפעם המי יודע כמה. שוב ניסה לגרד תקווה ואמונה ממעמקי לבו. האומנם יש סיכוי? כבקיא וכרגיל מילא את הטפסים. כבקיא – הפרוצדורה הייתה נהירה לו. כרגיל? אף פעם זה לא רגיל. אולי הפעם ייוושעו סוף סוף וייחלצו ממסך הברזל?
 
הוא ממלא את הפרטים, היד רושמת כמעט מעצמה. למרות השגרתיות איננו שוכח לשלוח מבט זהיר לימין ולשמאל. ברוסיה הקומוניסטית של תשכ"ו (1964), הפחד היה מלווה תמידי של כל אזרח. קל וחומר לכזה שמעז להגיש בקשה להגר מ"אימא רוסיה". חלק מזערי מבקשות כאלו נענו בחיוב. רובן ככולן נתקלו בתשובה שלילית.
 
הפקיד אטום המבט כבר הכיר את היהודי עם העיניים הנחושות, ששוב מגיע, ממלא ולא נענה. מאחורי הזכוכית הביט בטפסים שהוגשו לו וגיחך מתחת לשפמו. היה לו ברור כי גם הפעם ייענה הלז בשלילה. אלא מה? מישהו חשב בכלל אחרת?
 
באחד הלילות שכב ו' על מיטתו. סופת שלגים השתוללה בחוץ ושמיכה עבה הגנה עליו מהקור העז. כמו בכל לילה חורפי. אלא שבכל אופן משהו באותו הלילה היה שונה. בחלומו ראה דמות הדורת פנים ומאירת מבט. בעל הפנים המאירות אחז בידו פיסת נייר ואמר: "בנייר זה תצאו מרוסיה".
 
ו' התעורר באותו בוקר מוטרד מהחלום. משהו במבטו של האיש, בעיניו, לא נתן לו לפטור את החלום באמירה "חלומות שווא ידברו". למרות שמתוקף היותו אדם ריאלי ושכלי לא מצא עצמו בדרך כלל מהרהר בחלומותיו, החלום הזה יוצא דופן. הוא ניסה לשקוע בעבודה או בכל עיסוק אחר אך החלום היה חזק ממנו. עוצמתי יותר ממה שהכיר. משהו בחלום לא הניח לו. ליתר דיוק, מישהו בחלום לא הניח לו.
 
'בנייר זה תצאו מרוסיה', זמזם הציטוט במוחו. ובכן, ו' הכיר רק מקום אחד בו מחולקים ניירות כאלו. הוא שם פעמיו שוב אל משרדי ההגירה, למרות שביקר שם לא מזמן.
 
הפקיד היה עסוק במילוי מהיר של טופס שהגיש האיש שעמד בתור לפני ו'. הוא הניף חותמת בקול חבטה ומיהר להרים עיניו אל הבא בתור שחפץ להגר מגן העדן הסובייטי. מבטו נתקל בעיניו של ו' והוא התלבט אם לצעוק או לצחוק.
 
הוא בחר  בסוף באפשרות השנייה. "אך לפני זמן קצר הגשת בקשה ואנחנו – כרגיל – דחינו אותה", חייך חיוך של שמחה לאיד. "אם כן, מה מעשיך כאן שוב?", סיים בחצי צעקה. חצוף היהודי הזה. בכל מקרה לא יאשרו את בקשתו ומדוע הוא מטריח אותו, פקיד סובייטי הגון, לשווא? ו' לא הניח לדברי הפקיד לרפות את ידיו. הוא מצא בעצמו כוח ואמונה מבלי לדעת מהיכן הוא שואב אותם. הוא כתב, רשם, מילא את המסמכים, שלח לחמו על פני המים. אני את שלי עשיתי, הרהר בלבו שעה שיצא מהמשרד המחומם למחצה אל הרחוב הקפוא לגמרי. כעת, שאלוקים יעשה את שלו...
 
היה זה שלושה ימים אחר כך. ו' ישב עם משפחתו לשתיית כוס תה רותחת ומחממת. האווירה הייתה משפחתית וחמימה, ופתאום נשמעה דפיקה בדלת. בחוסר רצון מוחלט נפנה ו' אל הדלת, לראות מי מפריע לרגע המשפחתי הנעים. אוויר קפוא חדר פנימה. היה זה שליח שנראה מעוניין להיפטר מסחורתו כמה שיותר מהר. הוא הורה לו' היכן לחתום, אך ברוסיה הקומוניסטית לא חותמים מהר כל כך על טפסים. ודאי לא על כאלו בעלי זהות לא ברורה. ו' החל בוחן את המשלוח מכל צדדיו, וכשקלט במה מדובר מיהר לחתום. זמן רב לאחר שנכנס הביתה המשיך לבדוק ולמשש, לקרוא ולהתקשות להאמין. האומנם הוא אוחז בידו אישורי יציאה? בתוך שלושה ימים? הרי בדרך כלל השהייה ארוכה הרבה יותר, ונקראים אל המשרדים בפרוצדורה מתישה ומייאשת...
 
חודשים ספורים לאחר מכן הגיעו ו' ומשפחתו לארץ ישראל. גיסו, שעלה לארץ שנה לפניו, הגיע לשדה התעופה בלוד לקבל את פניהם. כמה ייחל ליום בו תצטרף אליו המשפחה שנותרה "שם".
 
כשנכנס ו' לבית גיסו נעצר מבטו על תמונה המפארת את הקיר הסמוך לכניסה. הייתה זו התמונה של הדמות מהחלום שלו, אותה דמות הדורת פנים ומאירת מבט. שעה ארוכה לא יכול להתיק מבטו מהתמונה, מהדמות.
 
"זהו הרבי", הסביר לו גיסו. כן, שניהם חסידי חב"ד, אולם כל עוד היו בתוך הגבולות הסובייטים לא ידעו כיצד נראה הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. ו' סיפר לגיסו על ההיכרות המוקדמת שיש לו עם מראה הרבי, מהחלום.
 
הגיס התרגש לשמע הסיפור המופלא והשלים לו' את חלקו. "בחודש תשרי האחרון הייתי אצל הרבי וביקשתי ברכה שתזכו לצאת מרוסיה".
 
ו' ברר את התאריך המדויק של בקשת הברכה וגילה כי זהו היום בו חלם את החלום הפלאי. החלום ששלח אותו למשרדי ההגירה ופתח לו צוהר של גאולה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter