כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


איחור מתוזמן
דווקא העיכוב גרם לכך שישלח אותן לבדיקה שנייה אצל סופר אחר, שמצא את הפסול.

כט תשרי התשע"ה (23.10.2014)

חב"ד
קיץ תשל"ט (1979). הוא נכנס אל החנות, נרגש. זמן רב עבר עד שקיבל את ההחלטה להחליף את התפילין שלו בתפילין מהודרות יותר. היא הגיעה לאחר ימים ארוכים של גמיעה ממעיין החסידות, במיוחד מתורתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. אמנם גם התפילין שברשותו כשרות למהדרין, אבל תפילין כמנהג חב"ד היו מהודרות יותר.
 
החנות המתה קונים שנכנסו ויצאו, רכשו כל אחד ספר תורני או תשמיש קדושה כזה או אחר. ליוסי לא היה ספק שהקנייה שלו היום היא ההיסטורית ביותר בחנות. כשהגיע תורו אמר למוכר את מבוקשו: "אני מחפש תפילין מהודרות בתכלית, כמנהג חב"ד".
 
המוכר הנהן ומיהר להציע לפניו את מיטב הסחורה. "הפרשיות שבתפילין אלו נכתבו בידי סופר ירא שמים. ה'בתים' (המעטפת החיצונית של התפילין) נעשו גם הם עם כל ההידורים". יוסי השתכנע. למחרת, כבר הניח יוסי בשמחה גדולה את התפילין החדשות שרכש.
 
כמה שבועות אחר כך, היה זה בחודש תמוז, נתקל יוסי בהתלבטויות וקשיים אישיים במספר תחומים. יוסי בחר לכתוב מכתב לרבי ולבקש ברכה על הכול. הוא לא רצה לקבל החלטות ללא ברכה מהרבי.
 
יוסי היה קצר-רוח ולאחר שלהשערתו עבר מספיק זמן כדי שמכתבו יגיע לרבי, הוא התקשר אל מזכירות הרבי והתעניין האם הרבי השיב על מכתבו. המזכיר ידע לבשר לו שהרבי השיב לו במכתב וכי המכתב כבר נשלח אליו. יוסי שאל את המזכיר האם זוכר את תוכן המכתב. לא הייתה לו סבלנות להמתין עד שהמכתב יגיע אליו בדואר. אך המזכיר לא זכר. "מתנצל. אין לך ברירה אלא לחכות שבועיים שלושה עד שהמכתב יגיע מניו יורק לישראל".
 
בשבועות הקרובים בדק יוסי מדי יום בקפדנות את תיבת הדואר, בתקווה לזהות את המכתב המיוחל. אך זה לא קרה. בחודש אלול החליט יוסי להתקשר פעם נוספת למזכירות הרבי. הצליל היה 'תפוס' במשך זמן ארוך במיוחד. הוא הבין כי לקראת החגים מתרבה עומס הפניות אל הרבי, והמזכירים טרודים הרבה יותר מאשר בחודש תמוז. לבסוף נענה, וקוצר הרוח של המזכיר היה בולט. "המכתב כבר נשלח ליעדו", פלט המזכיר קצרות לאחר בדיקה. "לא מבין מדוע עדיין לא הגיע אליך". יוסי ידע כי במזכירות נשמרים העתקים מכל המכתבים שהרבי שולח, וביקש שישלחו לו את ההעתק.
 
בחודש אלול, מנהגם של חסידים ואנשי מעשה למסור את התפילין והמזוזות לבדיקת כשרות. יוסי הכיר את המנהג ולמרות שהתפילין היו חדשות ומהודרות הוא שלח אותן לבדיקה אצל סופר סת"ם מומחה ומיומן.
 
"כשרות למהדרין", חייך הסופר ליוסי שעה שהחזיר לו אותן לאחר הבדיקה.
 
בינתיים, תשובת הרבי אליו עדיין בוששה מלהגיע. מכרים שונים של יוסי נסעו לשהות במהלך החגים אצל הרבי, ויוסי ביקש מהם לברר אצל המזכירים האם שלחו אליו את ההעתק. אולם החוויות הצפופות של החגים במחיצת הרבי הקשו עליהם לזכור למלא את בקשתו.
 
יוסי המתוסכל לא ידע את נפשו. הרבי כתב אליו מכתב ואף אחד לא יודע לספר לו מה כתוב בו וגם לא להסביר לו מדוע המכתב לא מגיע אליו. כצעד אחרון, העלה על הכתב פנייה אישית למזכירו הראשי של הרבי, הרב חיים מרדכי אייזיק חדקוב, ובה תיאר את המתנתו המייגעת לתשובת הרבי וסיים בבקשה נפשית למצוא עבורו את המכתב האבוד. את הפנייה לא שלח בדואר. הוא ביקש מאחד מידידיו שנסע בחודש כסליו שיואיל בטובו להעביר את פנייתו ליעדה.
 
בתוך שבועיים הגיע לתיבת הדואר של יוסי מכתב התשובה הנכסף מהרבי. המכתב נקרא על ידו בדחילו ורחימו. אחת מההוראות במכתב הייתה לבדוק את התפילין, ויוסי התלבט כיצד להתייחס אליה. היו לו שלוש סיבות טובות שלא לבדוק: התפילין חדשות, הן גם נבדקו ממש לא מזמן והבדיקה נערכה למעשה לאחר שהרבי הורה לו לבדוק – למרות שההוראה עדיין לא הגיעה אליו – כי הלוא המכתב נכתב על-ידי הרבי מזמן!
 
ידידים מבינים יעצו לו לא לוותר על הבדיקה. "אם תשובת הרבי הגיעה אליך כעת, היא מיועדת לעכשיו ולא מתחשבים בזמן שבו היא נכתבה". יוסי קיבל את עצתם ומסר את התפילין לבדיקה אצל סופר סת"ם אחר. "קיבלתי מהרבי הוראה לבדוק אותן", הודיע לסופר בהתרגשות.
 
כמה שעות לאחר מכן התקשר הסופר ליוסי. קולו לא נשמע מבשר טוב. מסתבר, שנמצא בתפילין פסול חמור מאוד: באחת הפרשיות נמצאה מילה שלמה חסרה!
 
יוסי היה המום. כעת גם הבין מדוע התעכב מכתבו של הרבי. אם היה מקבל את המכתב בזמן, היה מוסר כנראה את התפילין לבדיקה אצל אותו סופר שבדקן בחודש אלול ולא מצא את הפסול. דווקא העיכוב גרם לכך שישלח אותן לבדיקה שנייה אצל סופר אחר, שמצא את הפסול.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter