ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


כוח עליון
דעת הרבי הייתה נחרצת בצורה שהפתיעה את הרב חרל"פ: "אני מכיר את המחלה ואת הניתוח וממליץ לכם לא לבצע את הניתוח".

א אלול התשע"ד (27.08.2014)

חב"ד
הרב יחיאל מיכל חרל"פ, בנו של הרב יעקב משה חרל"פ מירושלים, כבר שימש כרב קהילה בניו יורק בעת שהתרחש סיפורנו. הסיפור התחיל כאשר הוא ואשתו שמו לב כי משהו אינו כשורה עם בריאותה.
 
בתחילה ניסו להתעלם ולקוות כי המחושים הלא נעימים יעברו מאליהם. אולם נראה כי האמירה שהזמן הוא הרופא הטוב ביותר, לא הייתה תקפה במקרה שלהם.
 
רופאים שאליהם הגיעו בהכוונת רופא המשפחה המוכר והחביב, קימטו מצח ושלחו את האישה לבדיקות רבות ומקיפות. שבועות חלפו ותוצאות הבדיקות הגיעו. הן לא נשאו עימן בשורות טובות.
 
כשחזרו עם התוצאות לרופא המשפחה, הוא הבהיר להם כי הטיפול במחלה זו הוא למעלה מכוחותיו ושלח אותם אל רופא מומחה בקיא ומנוסה ממנו. זה האחרון ישב מול הזוג במבט מושפל. בכל פעם מחדש בה מצא את עצמו מבשר בשורות כאלו למטופלים, הוא התקשה כאילו זו הייתה הפעם הראשונה.
 
"ראו, כבוד הראביי והגברת", פנה בכבוד אל הזוג המבוהל שמולו, "מצבה של הגברת לא טוב. לא טוב בכלל. אני ממליץ על אשפוז במרכז רפואי גדול לבדיקות מעמיקות יותר ולמציאת דרכי טיפול".
 
הרב והרבנית  חרל"פ מיהרו למלא אחר הוראות הרופא ופנו לאשפוז. לאחר סדרה מתישה של בדיקות מעמיקות, פרסו הרופאים במרכז הרפואי את מסקנותיהם בפני הרב. "עלינו לערוך ניתוח לאשתך. הניתוח הוא ניתוח סטנדרטי, שכמותו נערכים רבים כל הזמן. אין לכם ממה לחשוש", ניסו לנסוך ביטחון באנשים שמולם. "לאחר הניתוח מצפים לגברת חיים בריאים".
 
הרב חרל"פ לא נמנה על חסידי חב"ד, אבל הוא הרגיש את עצמו קרוב לרבי מליובאוויטש מלך המשיח. כבר יותר מפעם אחת זכה להיות אצל הרבי וזה הספיק לו כדי לפנות כעת בטבעיות לרבי ולבקש ברכה עבור אשתו, שגורל בריאותה מוטל על כף מאזניים. הוא לא התכוון להסכים לניתוח כלשהו, סטנדרטי ככל שיהיה, מבלי לקבל את ברכת הרבי ואישורו.
 
דעת הרבי הייתה נחרצת בצורה שהפתיעה את הרב חרל"פ: "אני מכיר את המחלה ואת הניתוח וממליץ לכם לא לבצע את הניתוח".
 
לא לבצע את הניתוח? הרב חרל"פ היה המום, בעיקר ממידת הנחרצות בה נוסחה התשובה. הרי הצוות הרפואי תיאר את הניתוח כטיפול רפואי סטנדרטי ומה יכול להיות כאן גרוע כל כך? אולם מכל מקום הוא קיבל את עמדתו המוחלטת של הרבי והודיע לרופאים כי אשתו לא תחתום על הסכמה לניתוח.
 
התגובה הראשונית של הרופאים הייתה חוסר אמון משולב בתדהמה. כמה מהם אפילו צחקו עליו גלויות. "ראה, עם כל הכבוד לך ולמי שאתה מתייעץ עמו, שאיננו יודעים מיהו – כאן", הצביעו לעבר החדר הסמוך, "יש חולה החולה באותה המחלה בדיוק. ולא סתם חולה", לחששו בדיסקרטיות, "מדובר באישיות נכבדה ביותר, שהנשיא אייזנהאואר בעצמו מתקשר אליו מידי יום כדי לדרוש בשלומו".
 
הרב חרל"פ הנהן בנימוס. מה לו ולגוי זה, גם אם הוא חביבו של הנשיא אייזנהאואר? "חולה זה נותח בשבוע שעבר וכעת הוא כבר בתהליך החלמה ועומד לשוב לביתו בקרוב, בריא ושלם", סיים הרופא בטון של התנצחות.
 
הרב חרל"פ המשיך להנהן בראשו בנימוס ובד בבד המשיך לעמוד על שלו. הוא הסביר להם, שעם כל הכבוד לממצאים, לסקרים, לניסיון הרב ולחביבו של הנשיא אייזנהאואר, הוא התייעץ עם אישיות שמתקשרת עם כוח עליון והנחייתה של אותה אישיות הייתה לא לנתח וכך הוא מתכוון לנהוג.
 
הרופאים נאלצו לכבד את רצונו של הרב חרל"פ ואשתו, אם כי מאחורי גבם הפגינו זלזול מהצורה המשונה בה מקבלים היהודים הללו החלטות גורליות.
 
שבוע ימים חלף. אשתו של הרב חרל"פ לא נותחה ולפתע חלה תפנית במצבה. תחת ההידרדרות התמידית החל שיפור שהלך ותפס תאוצה מיום ליום, עד שהיא התרפאה כליל ללא ניתוח. לעומתה, ידידו של הנשיא אייזנהאואר, מהחדר הסמוך, הלך לעולמו בדיוק שבוע לאחר הניתוח ה"מוצלח". שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter