יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


זאת חליפתי
"אתה הרי יודע שהנאצים יימח שמם רצחו יותר משישה מליון יהודים. האם אתה מסכים שאחליף 'דייטשקה' (- גרמנייה) אחת תמורת בת ישראל?"

ד אב התשע"ד (31.07.2014)

חב"ד
משה מענדל פיינער, חסיד בעלז,  חי בלוס אנג'לס יחד עם אשתו. הסיפור המרתק הבא ארע עימו בשנת תשי"א, מיד לאחר שהרבי מליובאוויטש מלך המשיח קיבל על עצמו את נשיאות חסידות חב"ד. גם לאחר שהרבי קיבל על עצמו את הנשיאות באופן רשמי, הוא עדיין המשיך לשייך את ההנהגה לחמיו, כבוד קדושת אדמו"ר הריי"צ (רבי יוסף יצחק), הרבי הקודם מליובאוויטש. מסיבה זו, הגיב לעיתים בצורה שנראתה כהתחמקות ממתן ברכה או מענה.
 
בדיוק בתקופה זו של שקיעת שמשו של הרבי הקודם וזריחת אורו של הרבי מלך המשיח, החלה אשתו של משה להרגיש לא טוב. בתחילה הם חשבו שמדובר בחולשה רגילה שתחלוף, אך החולשה הפכה ליותר ויותר לא רגילה בצרוף סימפטומים נוספים ששכנעו אותם שאין לנהוג במצב בקלות ראש. הם פנו מיד לבדיקות מקיפות. רופא המשפחה הפנה אותם מיד למומחה והלה הפנה אותם למומחה גדול יותר, ששלח אותם לבדיקות למכביר. לבסוף בישר להם אחד הפרופסורים בצער כי גילו אצל האישה גידול ממאיר.
 
האבחון זעזע את אמות הסיפים של הזוג. שגרת חייהם הרגילה הופרה בבת אחת והיום יום שלהם הפך למסע מפרך בין בדיקות ואבחונים, טיפולים, תקוות וייאוש.
 
במסגרת ההשתדלות שלהם למיגור המחלה הם חיפשו לא רק תרופות גשמיות, אלא גם תרופות רוחניות. כך החליטו להגיע לפתחו של הרבי מליובאוויטש.
 
באותם הימים היה קל באופן יחסי להיכנס לפגישה עם הרבי, אלא שהרבי נמנע מלתת ברכות ותשובות והיה משיב בניסוחים כגון "מה אני ומי אני?".  למרות זאת המליצו יודעי דבר לבני הזוג לנסות לבקש את ברכת הרבי. סיפורים שמימיים שנלחשו מפה לאוזן על הניסים שמחולל הרבי ועל כך שדבר מדבריו לא שב ריקם, עשו את שלהם.
 
כך ביום אחד בהיר טרטר משה את עצמו בדרך ארוכה מהחוף המערבי של ארצות הברית לעיר ניו יורק שבחוף המזרחי, כדי לפגוש את הרבי החדש בשדרת איסטרן פארקווי שבברוקלין. משה, מותש מהנסיעה בכלי התחבורה של לפני יותר משישים שנה, עמד נפעם מול הרבי הצעיר. הוא, שראה בחייו כמה וכמה אדמו"רים הדורי פנים, מצא עצמו נאלם דום מול הדרת הפנים הנדירה שהתגלתה למול עיניו. אך הוא מיד התעשת. חייה של אשתו עומדים כאן על כף המאזניים וזו לא עת מתאימה להחריש.
 
משה תיאר לרבי את מצבה העגום של אשתו ולכתחילה, כמו לרבים אחרים באותם ימים, השיב לו הרבי בנוסח המוכר: 'מי אני ומה אני שאברך'. אולם משה לא ויתר. המצב הקשה בו נתונה אשתו הכתיב לו את התגובה לדברי הרבי, והוא שמע את עצמו אומר לרבי ביראת כבוד, אך בתוקף: "לא אכפת לי מי אתה, אני זקוק לברכה. אשתי במצב מאוד קשה, וברכה של יהודי פועלת".
 
עם אמירה כזו מעומק הלב לא התווכח הרבי. "איזה חסיד אתה?", התעניין הרבי.
 
"אני חסיד בעלז", השיב משה.
 
המשיך הרבי ואמר לו: "אם כך, כיוון שאדמו"רי בעלז תמיד התנהגו במופתים שמימיים וחוללו ניסים מיוחדים – גם אני אתנהג עימך בסגנון המופתים של הבעל שם טוב".
 
משה התרגש מהניסוח המיוחד של דברי הרבי אליו ושב לתאר לרבי על מצבה הקשה של רעייתו וכי בעצם הרופאים נואשו מחייה.
 
הדברים הבאים שאמר הרבי היו לא שגרתיים בעליל: "אתה הרי יודע שהנאצים יימח שמם רצחו יותר משישה מליון יהודים. האם אתה מסכים שאחליף 'דייטשקה' (- גרמנייה) אחת תמורת בת ישראל?".
 
משה אפילו לא התלבט. ברור היה לו שהרבי מתכוון להחיל את החילופין על בת ישראל מסוימת מאוד. הוא נתן את הסכמתו מיד.
 
"אם כך", המשיך הרבי, "אין לך מה לדאוג. הכול יהיה בסדר"...
 
משה יצא מחדרו של הרבי הצעיר המום מהברכה המפורשת לה זכה. הוא שמר את הדבר בליבו והמתין להתממשות המופת בסגנון ה'בעל שם טוב', כהגדרת הרבי בעצמו... ואכן זמן קצר אחר כך הבריאה אשתו באופן פלאי וניסי.
 
בכל ביקורת רפואית מחדש התפעלו כל הצוות מההחלמה העל טבעית שלא היה לה שום הסבר הגיוני.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter