יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


מקבץ נידחים
"הסתובבתי ברחובות בתל אביב. פתאום, באופן לא צפוי לגמרי, עצרה אותי אישה וספק שאלה ספק קבעה: 'דני?'. "זו הייתה אמי...

כו תמוז התשע"ד (24.07.2014)

חב"ד
חלוקת דולרים במרכז חב"ד העולמי בברוקלין שבניו יורק. תור ארוך ואין סופי מתנחשל ומתקדם בסך מול פניו המאירות של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.
 
בין האלפים עומד הרב מנדל, אחד השלוחים של הרבי ברחבי ארצות הברית. הוא שקוע באמירת תהילים בכוונה, מקווה להכיל כראוי את הרגע הגדול בו יתברך מהרבי. אלא שגם הוא לא יכול להתעלם מהפסיפס האנושי הנדיר שנפרס למול עיניו. אחד מהמרכיבים את הפסיפס עמד קרוב אליו ונראה נרגש במיוחד. האיש סידר שוב ושוב את הכיפה הטרייה המונחת על ראשו, שעשתה רושם כי נרכשה במיוחד לכבוד האירוע. הלה נראה ישראלי בברור והביט סביבו במבוכה הולכת וגוברת, לא כל כך יודע כיצד להעביר כראוי את הזמן שלפני הפגישה עם נשיא הדור, הרבי.
 
הרב מנדל הפסיק לרגע מאמירת התהילים. כשליח של הרבי ידע שתפקידו לא נתחם לעיר מגוריו דווקא, אלא מלווה אותו בכל מקום ובכל עת בו ישנם יהודים. הישראלי 'שלנו' בלט במבוכתו יותר מכל היהודים האחרים שגדשו את התור בהמוניהם ולכן החליט להתחיל אתו. הוא הושיט לישראלי את ידו ללחיצה חמה ולאחר שהציג את עצמו שאל: "נו, פעם ראשונה?".
 
מבחינת הרב מנדל השאלה נשאלה למטרות נימוס בלבד. היה ברור לו שהתשובה חיובית. אולם הגבר שמולו סידר שוב את כיפתו וניכר שההתרגשות מונעת ממנו לדבר. הסיפור שסיפר לרב מנדל העביר את שארית הזמן עד לרגע הנכסף – בו הגיעו שניהם אל מול פני הרבי.
 
"הכול החל", שיחזר הישראלי, דני שמו, "בילדותי, אי-שם במרכז הארץ. כאשר הייתי ילד צעיר ורך התגרשו הוריי. היו אלו גירושין קשים ומכוערים. כל צד נאבק על שמו הטוב, על שליטה, על כסף וגם עלינו הילדים", הוא חייך במבוכה חיוך לא שמח. "בסופו של דבר לא ידעתי בדיוק למה ואיך, אך אבי הוא זה שגידל אותנו. הוא עשה את זה עם המון מסירות ואהבה, אולם מנע מאיתנו באופן נחרץ כל קשר עם אמנו.
 
"במשך עשרות שנים לא ראיתי אותה, לא ידעתי עליה דבר ולא יכולתי כמובן ליצור שום קשר איתה". דני המשיך לתאר את הנתק הכואב אותו נשאו הילדים על גבם. הוא חשף כי כאשר הוא ואחיו גדלו והיו להורים בעצמם, נראה כי לכאורה מגליד הפצע, אך הסתבר שאצל כל אחד מהאחים, באיזה שהוא שלב בחיים, הפצע שב ונפער.

הרב מנדל התקדם אחרי דני לאט בתור, תוהה לעצמו מה כל זה קשור לשאלה הפשוטה אותה שאל בראשית מפגשם: 'כיצד הגעת לרבי?'. דני לא נתן לסימני השאלה להיוותר במוחו זמן רב והמשיך: "כך חייתי לי את חיי, נשאתי אישה והתחלנו לגדל ילדים כשהחלל של הקשר עם אמי מאן להירפא. הרגשתי שאני זקוק למלא את החלל הזה בשביל עצמי, בשביל בריאותי הנפשית. אך המשימה למצוא אותה הייתה קרובה לבלתי אפשרית. אבי מצדו עמד בסירובו לרעיון וטשטש בהחלטיות ובהצלחה מרובה כל רמז ואות שעשויים להוביל אותנו אליה".
 
דני התנשם בהתרגשות. "לפני כחודש הסתובבתי במנהטן עם המשפחה ולפתע הבחנו ברכב משונה וגדול עם כיתובים בעברית. בדיעבד למדתי שזהו 'טנק מבצעים' של חב"ד. ילדיי, למרות שאינם שומרי מצוות, הם יהודים גאים. הם המריצו אותי לחצות את הכביש ולהיכנס ל'טנק המבצעים'. בעטיים גם הנחתי תפילין, לאחר שהבחורים שאיישו את הטנק הציעו לי וילדיי לחצו עליי שאעשה זאת.
 
"תוך כדי חליצת התפילין, סיפרו לי הבחורים על הרבי ועל חלוקת הדולרים לצדקה וברכה שנערכת על ידו מדי יום ראשון. כנראה הנחת התפילין הזיזה נימים עמוקים בנשמתי, ושיתפתי אותם ברצוני למצוא את אמי. מששמעו כך, התאמצו הבחורים והלהיבו אותי יותר להגיע לרבי. 'נסים לרוב מתגלגלים אצלו. בעזרת השם, גם הנס שלך יגיע'.
 
"כך מצאתי את עצמי נוסע ביום ראשון הקרוב לכאן ונעמד בתור לחלוקת הדולרים. הייתי נרגש מאוד כשעברתי מול פני קודשו של הרבי ולא פציתי את פי. הרבי העניק לי דולר ואמר "ברכה והצלחה" ומיד אחר כך העניק לי דולר נוסף וברך אותי על נסיעתי לארץ.
 
"לא הייתה לי תוכנית כזו. מכל מקום, החלטתי לממש את ברכתו ולטוס לארץ לביקור. ניגשתי לסוכנות נסיעות, הזמנתי כרטיס וטסתי לישראל. באחד הימים", גוברת ההתרגשות בקולו של דני, "הסתובבתי ברחובות בתל אביב. פתאום, באופן לא צפוי לגמרי, עצרה אותי אישה וספק שאלה ספק קבעה: 'דני?'.
 
"זו הייתה אמי...
 
"עכשיו אני כאן כדי להגיד תודה. בעוד שלושה שבועות גם אמא שלי תגיע לרבי כדי להודות לו".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter