יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


בטרם נוצרה – ידעה
"חלפו שנים ואני באתי בברית הנישואין. כמובן, נרכשו עבורי תפילין רבנו-תם, כמנהגנו, אולם את הוראת הרבי מלפני שנים שכח אבי לגמרי. מרוצת החיים עשתה את שלה."

ה תמוז התשע"ד (03.07.2014)

חב"ד
השעה הייתה מאוחרת מאוד, כאשר בביתו של הרב יוסף-יצחק בלינוב, רב מרכז העיר בני ברק, צלצל הטלפון. הרב בלינוב נשא עיניו אל השעון בפליאה. כנראה, מדובר במשהו דחוף במיוחד, אמר לעצמו. אחרת, מי יעז להתקשר בשעה כזו. הרב בלינוב הרים את השפופרת, מבלי שיעלה בדעתו איזה מופת נבואי מופלא של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח הוא ישמע עתה...
 
הסיפור ארע בחודש אלול תשס"ה (ספטמבר 2005). בתוקף תפקידו הנוסף, כראש המכון העירוני לבדיקת ספרי-תורה, תפילין ומזוזות, יושב הרב בלינוב במשך שעות ארוכות ועונה על שאלות המגיעות למכון ודורשות הכרעה הלכתית. במיוחד בימי חודש אלול, פונים רבים למכון לבדיקת כשרות של התפילין והמזוזות שברשותם, כמנהג ישראל, ועומס העבודה גדול.
 
באותו יום הגיע למכון אברך צעיר, חסיד צאנז, ובפיו שאלה שהתעוררה בקשר לכשרות אחת מפרשיות התפילין שלו. לא התפילין הרגילות, אלה שהפרשיות מסודרות בתוכן לפי שיטת רש"י – אלא זוג התפילין כשיטת "רבנו תם", שמהדרים להוסיף ולהניח לאחר התפילה. השאלה הייתה לגבי אות צ, שצורתה לא תאמה את דרישות ההלכה.
 
הרב בלינוב קרב את הפרשייה אל פניו והביט בה בעיון. הוא בחן את האות מכל צדדיה ונטה בלבו לפסלה. מה שאומר, שעל האברך להזמין אצל סופר פרשייה חדשה. הרב בלינוב נמנע מלומר את המילה פסול על תפילין קדושות, אבל הוא הורה לאברך חד-משמעית, כי אי אפשר להניח עוד תפילין אלו. הוא אימת את דעתו במבט בוחן נוסף ונתן את הפרשייה הפסולה לבעליה.
 
האברך כאב מאוד לשמע הפסק. משמעות הדברים הייתה, שמעודו לא הניח תפילין "רבנו תם" כשרות. הוא שאל את הרב אם באפשרותו לתבוע מהסופר שממנו הוזמנו התפילין, לכתוב פרשייה חדשה. תשובת הרב הייתה, כי עליו להתייעץ עם מגיה מנוסה, שידע להבחין אם מדובר בפסול שנוצר כבר בשעת הכתיבה, או פסול שהתהווה עם הזמן.
 
אברך זה הוא שהתקשר באותו לילה לביתו של הרב בלינוב. הוא הציג את עצמו, הזכיר לרב את האות צ הפסולה והרב נזכר. האברך התנצל על השעה המאוחרת. "פשוט", הסביר, "לא יכולתי להתאפק", נשנק קולו מהתרגשות. "אמרתי לעצמי, כי כיוון שהרב חסיד חב"ד, אני מוכרח לספר לו שהרבי ידע הכול!".
 
"מה כוונתך?", נדרך הרב בלינוב לשמע המילים האחרונות.
 
"אני נמצא כעת בביתו של אבי. באתי אליו כדי לספר לו על החדשות הלא-נעימות לגבי התפילין שנמצאו לא ראויות להנחה. כאשר סיפרתי לו על הפסק, לפתע החווירו פניו. אותות התרגשות וחרדה נמתחו עליהן. הוא עצם את עיניו ופלט מפיו בכאב: 'אוי ווי! הרי הרבי מליובאוויטש אמר לי לבדוק אותן!'
 
"דבריו היו לי בגדר חידה של ממש. מתי בדיוק התייחס הרבי מליובאוויטש לתפילין שלי?
 
"וכך סיפר לי אבי: זמן-מה לפני בר-המצווה שלי, במהלך ביקור משפחתי בניו-יורק, הוא זכה להיות בחלוקת הדולרים אצל הרבי. היה זה בשנת תש"נ (1990). כאשר עבר מול פני קודשו של הרבי, ביקש ברכה עבור כל המשפחה ובמיוחד עבורי, לרגל בר-המצווה שלי. הרבי חייך במאור פנים ואמר לו: 'בטח תדאגו לבדוק את תפילין רבנו-תם שלו'.
 
"אבי בא במבוכה קלה. דווקא את התפילין רבנו-תם הורה הרבי לבדוק. לא את התפילין הרגילות. עיקר תמיהתו הייתה, משום שכחסידי צאנז אין מנהגנו להניח תפילין רבנו-תם מבר המצווה, אלא רק מהנישואין, כך שכלל לא היו לי תפילין כאלה. אבי התלבט שבריר שנייה ולבסוף העז ואמר לרבי: 'אנו חסידי צאנז מניחים תפילין רבנו-תם רק לאחר החתונה'.
 
"'אם כך', לא הרפה הרבי, 'שיבדקו אז את התפילין רבנו-תם שלו'.
 
"אבי נותר משתומם נוכח ההוראה הבלתי צפויה. הוא נפלט החוצה אל בין המוני החסידים, וחזר בראשו על מילות הרבי, 'שיבדקו אז את התפילין'. מדוע כל כך חשוב כעת להורות על בדיקה של תפילין שטרם נכתבו? הוא נצר את הדברים בלבו והם נותרו דחוקים אי-שם עמוק בתודעתו.
 
"חלפו שנים ואני באתי בברית הנישואין. כמובן, נרכשו עבורי תפילין רבנו-תם, כמנהגנו, אולם את הוראת הרבי מלפני שנים שכח אבי לגמרי. מרוצת החיים עשתה את שלה.
 
"היום, כאשר באתי וסיפרתי לו כי התפילין אינן כשרות, כנראה מאז שעת כתיבתן, הכה בו הדבר כרעם ביום בהיר. פתאום צפה ועמדה מול עיניו הוראתו הנבואית המופלאה של הרבי מליובאוויטש לפני 16 שנה, 'שיבדקו אז את התפילין'. 'אח', טפח בידו על מצחו, 'אילו הייתי זוכר – הייתה נחסכת מאיתנו הרבה עגמת נפש'"...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter