ב שבט התשפ"א (15.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


ברגע האחרון
"כשישבתי בבית ליד שולחן השבת, חשתי כמי שהתעורר מחלום רע. הרגשתי כאילו יצאתי מדעתי והרבי השיב אותי אליה. במבטו הפולח, הוא ראה מה שקורה במרחק אלפי מילין מחדרו והציל אותי מרדת שחת."

כח סיון התשע"ד (26.06.2014)

חב"ד
היה זה לפני כשלושים שנה. הרב ישראל הגר, האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א (אז – בנו של האדמו"ר) שהה בקליפורניה במטרה לחזק את מוסדות החסידות. במהלך ביקורו התאכסן בביתו של יהודי מבוגר, אמיד ובעל נכסים.
 
תקופת הביקור עמדה להסתיים, והרב הגר הבטיח לעצמו כי בדרכו חזרה יעצור בניו-יורק, בתקווה שיעלה בידו להיכנס אל הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. כאשר שטח את תוכניותיו בפני מארחו, הגיב הלה בספונטאניות: "אה, הרבי מליובאוויטש! עם הרבי צריך להיזהר. הוא יודע מה קורה אתך גם במרחקים. קל וחומר כאשר נמצאים בחדרו!".
 
שתיקה כבדה השתררה פתאום בחלל הבית. עשה רושם כאילו המארח התחרט על הדברים שאמר. אולם הרב הגר ביקש לקבל הסבר לאמירה לא שגרתית זו, והמארח, שלא יכול להשיב את מילותיו חזרה, נכנע והחל לספר.
 
"בשנות הארבעים המאוחרות, כאשר הרבי מליובאוויטש הקודם, רבי יוסף יצחק, הנהיג את חסידות חב"ד בברוקלין, התגוררתי בניו-יורק. בהזדמנות, בעיקר מתוך סקרנות, הגעתי לביקור בחצר החסידות. באותו ביקור הכרתי את חתנו של הרבי, שהיה בעתיד לממלא-מקומו – הלוא הוא הרבי הנוכחי. אישיותו שבתה את לבי. היה בה משהו פנימי ועמוק, שמשך אותי כבמטה-קסם כבר ממבט ראשון.
 
"למרות שלא הייתי חב"דניק, נהגתי לשאול בעצתו לעתים קרובות והמשכתי בכך גם לאחר שעלה על כס הנשיאות. לימים, עברתי מניו-יורק לקליפורניה. נכנסתי לעסקים, בעזרת השם הצלחתי והפכתי לאדם עשיר. תרמתי סכומים גדולים לצדקה ובכלל זה לחב"ד. הקמתי בית עם אורח-חיים חרדי וירא-שמים וחיי התנהלו על מי מנוחות.
 
"במשך הזמן לא התעוררו אצלי שאלות מיוחדות וכמעט שחדלתי לפנות אל הרבי. כך עד שנות השבעים המוקדמות. לקיתי אז בהתקף לב חמור ומסוכן. הובהלתי לבית-הרפואה ומיד כשהתאפשר לי, ביקשתי מאשתי להתקשר למזכירות הרבי ולדווח על מה שקורה עמי. זכיתי לקבל את ברכתו של הרבי לרפואה שלמה ואכן התחלתי להחלים. אבל לפתע הופיע סיבוך מכיוון בלתי צפוי.
 
"בכורח הנסיבות, נאלצתי לשהות בבית-הרפואה כשלושה שבועות. באותם שבועות קרה לי מאורע, שעד היום אני לא מצליח להסביר אותו. אחת האחיות במחלקות החלה לרקום עמי קשרים אפלים. כנראה נודע לה שאני אדם אמיד והיא חמדה את כספי. לאט לאט היא טמנה לי פח ואני נפלתי ברשתה.
 
"הייתי חלש בעקבות התקפת הלב שעברתי והיא הצליחה לגרור אותי אחריה. החל מהיום הראשון שהגעתי היא התמסרה אליי, טיפלה בי ודאגה לי, ועם הזמן הלכו הקשרים בינינו והתהדקו. מדי יום היינו משוחחים באריכות. ביום שישי אחד – ארבעה ימים לפני מועד שחרורי המתוכנן – החלטנו שלמחרת, בשבת... נעזוב יחד את בית-הרפואה ו... נתחתן במדינת נוודה.
 
"הייתה זו שעת צהרים. תפסתי תנומה קלה ופתאום התעוררתי מנקישות על דלת החדר. בעודי ישן למחצה, נכנסה אחת מאנשי הצוות לחדרי וביקשה את סליחתי. 'הגיעה עבורך שיחת טלפון דחופה, אדוני. אינני יודעת מי נמצא מעברו השני של הקו. אמרתי שאתה ישן', הוסיפה בטון מתנצל, 'אבל הקול עמד על כך שאעיר אותך מיד'.
 
"מיהרתי לגשת לטלפון, כשאני תמה מי זה יכול להיות. קרבתי את השפופרת לאוזני ואמרתי 'הלו'. לתדהמתי, שמעתי את קולו של הרב חדקוב, מזכירו של הרבי מליובאוויטש. 'זה עתה הייתי בחדרו של הרבי. הרבי היה מאוד רציני והורה לי לצלצל אליך לבית-הרפואה ולהודיע לך, כי אתה מוכרח לעזוב את המקום ולחזור מיד לביתך'.
 
"הייתי המום. מבולבל כולי, ניסיתי להתווכח עם הרב חדקוב: ראשית, הסברתי, הרופא אמר שעליי להיות מאושפז עד יום שלישי הבא. שנית, טענתי, המרחק מבית-הרפואה לביתי עולה על מאה וחמישים מייל ואני חושש כי לא אוכל להספיק להגיע לפני שבת.
 
"אולם הרב חדקוב היה נחרץ. 'אל תשחק משחקים!', אמר בתקיפות. 'אתה מכיר את הרבי. אני רוצה שתבטיח לי כאן ועכשיו שאתה אוסף את חפציך, מזמין מונית ועושה בדיוק מה שהרבי אמר לך!'.
 
"הרגשתי חסר-אונים. 'טוב', מלמלתי חלושות. הרב חדקוב ניתק את השיחה, ואני – אבל וחפוי-ראש ניגשתי להתלבש. אספתי את חפציי האישיים לשקית ניילון ופשוט נמלטתי מבית-הרפואה. למטה, על אם הדרך, תפסתי מונית והאצתי בנהג לנסוע במהירות מטורפת. הגעתי הביתה דקות ספורות לפני כניסת השבת. אשתי לא הבינה מהיכן אני נוחת פתאום, ואני, מה בדיוק יכולתי להסביר לה...
 
"כשישבתי בבית ליד שולחן השבת, חשתי כמי שהתעורר מחלום רע. הרגשתי כאילו יצאתי מדעתי והרבי השיב אותי אליה. במבטו הפולח, הוא ראה מה שקורה במרחק אלפי מילין מחדרו והציל אותי מרדת שחת.
 
"כעת, מבינים אתם את פשר אמירתי?", סיים המארח את וידויו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter