ב שבט התשפ"א (15.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


השבת המבריאה
שבת אחת נשמרה. עסקיו נסגרו והוא אפילו עשה קידוש. לאחר השבת חל שיפור ראשון במצבה של שרה. לאחר השבת השנייה התרחשה התקדמות פלאית נוספת. לאט אבל בטוח השתפר מצבה באופן נסי, עד להחלמה המלאה.

יד סיון התשע"ד (12.06.2014)

חב"ד
דויד סלומון הוא יהודי אמריקאי עשיר. עסקיו היו מסועפים והוא וחי חיי עושר. מעבר לאיכות חיים, אפשר לו הכסף כבעל המאה להיות בעל הדעה כמעט בכל מקום בו הייתה לו דריסת רגל. אך לכל הדעות, הדבר היקר ביותר שהיה לו לא היה קשור לממונו. הייתה זו בתו היחידה – שרה, שבעת שמתרחש סיפורנו הייתה בת 18. דויד חיכה בכמיהה ליום בו תקים את ביתה ותהפוך אותו לסבא רווה נחת.
 
לשמירת מצוות לא היה מקום בכלל בלוח הזמנים הצפוף של דויד. כך הוא חשב. הוא חי על פי הפתגם האמריקאי הידוע "טיים איז מני" – זמן הוא כסף, וכשכל דקה שווה אלפי דולרים נראה לו קשה להותיר זמן ליהדות.
 
באחד הימים ישב דויד במשרדו המפואר. הוא היה באמצע התלבטות עסקית משמעותית, ולפתע צלצל הטלפון. הוא התכעס וזעק לעבר המזכירה: "ביקשתי לא להעביר לי שיחות!". הטון המרחם בו השיבה לו הבהיל אותו כהוגן. "זה מבית הרפואה, הם אמרו שזה דחוף מאוד!".
 
רופא הבהיר בעדינות לדויד כי שרה בתו נפגעה באורך קשה בתאונת דרכים. "היא מאושפזת כאן כרגע וכדאי שתגיע בדחיפות".
 
מר סלומון חטף את מפתחות הרכב ושעט החוצה, מותיר את דלת המשרד פתוחה ואת המזכירה דאוגה. אם דויד יצא באמצע יום עבודה ממשרדו, סימן שהמצב אכן רציני...
 
בבית הרפואה לא המתינו לו בשורות טובות. ביראת כבוד מול המיליונר הידוע, הבהירו לו הרופאים שמצבה קריטי. היא בתרדמת ואיש אינו יודע מתי תקום, אם בכלל.
 
מראה בתו האהובה המחוברת למכשירים שבר את ליבו. הוא, איש העסקים והמעשה עמד שם חסר אונים, מייבב כמו תינוק. כשאשתו הגיעה במרוצה דקות מספר אחריו לא נותר לה דבר אחר לעשות. הם עמדו שם שניהם מתמוגגים בדמעותיהם.
 
הימים שחלפו אחר כך היו מונוטוניים להחריד. ההורים חיו את חייהם על פי זמני בית הרפואה והקירות הלבנים הפכו לביתם הראשון והשני גם יחד... הרופאים כבר התרגלו לשאלותיהם הדאוגות, האם היא פקחה עיניים? האם חל שיפור? אך לצערם הרב, שום נחמה לא נראתה באופק.
 
אביו של דויד הגיע לבקרם וזיהה את הייאוש שמתחיל לבצבץ ממבטיהם. זו הייתה הנקודה בה הוא הציע להם לפנות לרבי מליובאוויטש מלך המשיח.
 
להורים המיוסרים היה קשה הרעיון שהם כאמריקאים מודרניים יפנו אל ראביי. אך אם הוא יוכל לסייע לשרה, שום דבר אחר לא היה משמעותי.
 
מוחו העסקי של דויד החל לעבוד. הרי אינני מקיים אף מצווה וכיצד אפנה לראביי? תהה לעצמו בשקט. תשובתו לעצמו הייתה צפויה. 'אתרום סכום משמעותי של כסף וכך וודאי יברך הראביי את בתי'. דויד לא הכיר מישהו שיוכל לעמוד בפני אמצעיו הכספיים והאמת ניתנת להיאמר, הוא היה בטוח שגם לא יפגוש כזה בעתיד.
 
לדויד ורעייתו נקבעה פגישת 'יחידות' דחופה עם הרבי. בדרך כלל נדרשו חודשים ארוכים כדי לקבוע פגישה כזו, אך המצב החמור של שרה דיבר בעד עצמו ובתוך ימים ספורים הם מצאו עצמם בחדרו של הרבי, מספרים לו על מצבם החמור של בתם. "רבי, אתרום חמישים אלף דולר למוסדותיך. אנא, ברך את בתי ברפואה שלמה!".
 
הרבי התעלם מהצ'ק המזומן שהונח על השולחן ואמר: "מר סלומון, למען בריאות בתך עליך לשמור שבת".
 
דויד החל ברישום קדחתני של צ'ק נוסף. "רבי, מאה אלף דולר תרומה!", כמעט זעק. "ברכתך זוהי תקוותה האחרונה של בתי!". אך הרבי נותר בעמדתו. "שמירת שבת היא המפתח לבריאות הבת".
 
דויד היה בפאניקה. מתעלמים מהצ'ק שלו... תקלה כזו מעולם לא התרחשה לו. כעת הוא כבר בכה ממעמקי ליבו. "רבי, הנה כאן צ'ק פתוח. רשום כאן איזה סכום שאתה רוצה. רק ברך את בתי! מצבה אנוש!".
 
"הקדוש-ברוך-הוא הוא האחראי לבריאותה", אמר הרבי בנועם. "אני יכול להתפלל, אך עליך לבצע את חלקך בעניין. שמור שבת ועוד תראה מהבת נכדים, בעזרת השם".
 
מר סלומון היה נבוך והבטיח לחשוב. הוא אסף את הצ'קים שלו, שלראשונה לא הביאו לו שום תועלת ויצא עם רעייתו מהחדר הקדוש תוהה ומבולבל.
 
את הלילה הוא בילה בהרהורים כואבים. בבוקר הייתה לו מסקנה ברורה: הם ישמרו שבת. אין לו ברירה אחרת.
 
שבת אחת נשמרה. עסקיו נסגרו והוא אפילו עשה קידוש. לאחר השבת חל שיפור ראשון במצבה של שרה. לאחר השבת השנייה התרחשה התקדמות פלאית נוספת. לאט אבל בטוח השתפר מצבה באופן נסי, עד להחלמה המלאה.
 
דויד זכה לרוות ממנה נחת בדמות נכדים יהודיים בריאים ושלמים. הוא תמיד נהנה לבוא אליהם ולבקרם, אך היום בו היה ביקורו משמעותי במיוחד היה שבת, עליה המשיך לשמור מכל משמר.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter