ב שבט התשפ"א (15.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


הפירוד המבורך
לא הועילו לאיציק כל הפצרותיו ותחנוניו. הגויה האמינה בכתובים היהודיים והחלטתה הייתה איתנה. "אני עושה זאת לטובתך".

ח אייר התשע"ד (08.05.2014)

חב"ד
באחד מבתי חב"ד הרבים בספרד צלצל הטלפון. בקשתו של הצעיר מעבר לקו הייתה לא שגרתית. איציק כהן שמו, אחד מבני הקהילה המקומית, הכיר צעירה גויה ובדעתו להינשא לה. בקשתו התמימה מהרב, שליחו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, הייתה לגייר אותה.
 
גיור לשם נישואין אף פעם אינו מבורך. במקרה הנוכחי הוא היה לגמרי בלתי אפשרי, משום שלכוהן אסור לשאת גיורת. הרב הסביר זאת לאיציק בנועם, אך ההסבר לא התקבל באוזניו. הוא התחנן למצוא איזה שהוא פתרון. הוא הסביר לרב שהם 'מאורסים' כבר חמש שנים ומתכננים לאורך כל הזמן הזה שהיא תתגייר והם יינשאו. כל ההסברים שהרב ניסה להשתמש בהם כדי לבונן אותו לא הועילו. הצעיר היה עקשן באופן מיוחד.
 
החליט הרב לנסח מכתב לרבי, בו פרט את המקרה. הוא ציין שהוא אובד עצות וביקש את ברכתו הקדושה של הרבי להצליח למנוע מהבחור לעשות צעד אסור.
 
הרב לא ציפה למענה כתוב, ודאי שלא טלפוני. הוא ידע מניסיונו, כי פעמים רבות נמנע הרבי מלענות בדרך המקובלת, אך בכל מקרה מברך ופועל ישועות. לכן הוא הופתע מאוד לקבל כעבור כמה ימים שיחת טלפון לא שגרתית מאת אחד המזכירים של הרבי. "הרבי ביקש להסביר לאותו צעיר עד כמה גדולה מעלת הכהונה, וכי לכהן הזכות והכוח לברך אחרים, אפילו גדולי ישראל. מי שאינו כהן, צדיק גדול ככל שיהיה, אין לו זכות כזו. ברגע שהכוהן נושא אישה האסורה לו הוא מחלל את הכהונה ומפסיד את הזכות הגדולה".
 
כעת הרב היה רגוע. הוא היה בטוח כי בכוחו של הרבי, הכול יבוא  על מקומו בשלום. באותו ערב הוא הזמין את איציק אל ביתו. איציק הגיע ידידותי ונינוח, בטוח שהרב מצא היתר שיאפשר לו לקדם את עניני החתונה. הוא ממש לא חשב שהסיפור עם הרב יהיה כזה מסובך...
 
כאיש מתורבת ומנומס, הוא לא קטע את דברי הרב שהרצה לפניו על מעלה עלומה ששמה 'כהונה'. הוא תלה מבטו באחת התמונות התלויות מולו והמתין שהרב יסיים. מבחינתו, עם כל הכבוד למעלת הכהונה – הוא על הגויה שלו לא מוכן לוותר. שנים של קשר ממשי ומוחשי לא תרדנה לטמיון בגלל עניין מעורפל בעיניו, חשוב ככל שיהיה.
 
לא רק איציק היה עקשן. גם הרב היה נחוש במטרתו. לא ייתכן שתשובת הרבי תהיה לשווא, אמר לעצמו שוב ושוב. גם לאחר שאיציק כבר עזב את ביתו המשיך הרב לקמט את מצחו בניסיון למצוא מוצא.
 
מהיכרות עם משפחתו של איציק ידע כי שיחה עם ההורים לא תועיל. היא יכולה רק להזיק. שמא, המשיך הרב המסור לחשוב, כוונת הרבי שאדבר עם הצד הנוסף בסיפור – עם הגויה? ככל שהרהר ברעיון המשונה, הוא הלך ומצא חן בעיניו. זהו המוצא היחיד לממש בו את ברכת הרבי.
 
הרב לא התעצל. הוא בירר את פרטיה של הגויה ומיהר להזמינה לפגישה במשרדו. היא הגיעה בשמחה גלויה. גם היא הייתה בטוחה שהעניינים זזים. הרב מצדו גם קיווה שהפגישה הזו תזיז עניינים, אך לכיוונים אחרים לגמרי.
 
"כמה זמן את מכירה את איציק?", שאל אותה.
 
"חמש שנים". השיבה, מנסה להבין מה זה משנה.
 
"אכפת לך ממנו?", הפתיע אותה בשאלה לא צפויה.
 
איזו שאלה? היא החלה לפרט כמה עמוק הקשר ביניהם ושבעצם אין דבר בעולם שלא תעשה למענו. היא חשבה כמובן, שהרב רוצה לראות עד כמה היא מוכנה להקריב למען איציק כדי להתגייר ולכן לא חסכה בתיאורים ודוגמאות לגודל נכונותה למענו.
 
בינתיים שלף הרב ספר מהספרייה. היה זה שולחן ערוך מתורגם לספרדית. הוא הקריא לה משם מה מעמדו של הכוהן ביהדות ואת ההלכה האוסרת עליו לשאת גיורת. "עם כל הכאב, אסור זה אסור!".
 
הרב בחן את פניה, שעדיין לא הביעו מאומה והמשיך: "כששמעתי מאיציק על המקרה שלכם, פניתי לרבי גדול. הוא אמר לי שאם איציק יינשא לך הוא יפסיד את כל הזכויות הגדולות של הכהונה".
 
הבחורה הייתה כנה ואמיתית. היא חשבה רגע ופרצה בבכי. "אם בגללי הוא יסבול ויפסיד, אני מוותרת על נישואיי עמו. טובתו ואושרו חשובים לי מאוד". היא יצאה ממשרדו של השליח בתחושה קשה אך נחושה.
 
לא הועילו לאיציק כל הפצרותיו ותחנוניו. הגויה האמינה בכתובים היהודיים והחלטתה הייתה איתנה. "אני עושה זאת לטובתך".
 
חלפה תקופה בה התאושש איציק מהכאב ומצא לעצמו בת זוג יהודייה כשרה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter