ב שבט התשפ"א (15.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


פיה פתחה באור
בירור העלה כי בעצם דינה אילמת מילדות ויחסית למצבה היא מצליחה להפיק מעצמה את המרב. מעבר לקושי בדיבור, היא התאמצה מאוד לתפקד באופן רגיל, וחיותה חיבבה אותה באופן מיוחד.

כה 'אדר ב התשע"ד (27.03.2014)

חיותה השתדלה למלא את תפקידה על הצד הטוב ביותר. היא עבדה במוסד לנערות טעונות טיפוח וככל עבודה חינוכית ובעצם הרבה מעבר לכך – הייתה העבודה קשה, אך טמנה בחובה סיפוק רב.
 
המוטו של חיותה היה יחס אישי לכל אחת ואחת מהנערות. היא השתדלה לא לראות בהן גוש אחד של נערות אומללות שלא שפר עליהן מזלן, אלא להעניק לכל אחת מהן יחס אישי ומיוחד.
 
קשר יוצא דופן נרקם בינה לבין דינה. זה התחיל בכך שדינה נראתה שקטה ומופנמת מן השאר, אך עם זאת היה משהו מיוחד במבטה, משהו לא רגיל. חיותה החליטה לברר במה דברים אמורים. האם זוהי ביישנות חריגה או שמא חוסר ביטחון עצמי המונע ממנה להביע את עצמה. חיותה זיהתה בדינה איכות מיוחדת, על אף הדממה שהשרתה סביבה.
 
בירור העלה כי בעצם דינה אילמת מילדות ויחסית למצבה היא מצליחה להפיק מעצמה את המרב. מעבר לקושי בדיבור, היא התאמצה מאוד לתפקד באופן רגיל, וחיותה חיבבה אותה באופן מיוחד.
 
זמן קצר לאחר מכן נפגשה חיותה עם אחד השלוחים של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח בעירה ושמעה ממנו על בקשתו של הרבי כי כל אישה ובת תדליק נרות שבת בברכה. נשים נשואות מדליקות שני נרות (לפחות), ובנות – נר אחד. השליח הרחיב לבאר מה רבה הזכות של אלו המדליקות נרות שבת. הן מאירות את העולם ובכך גם מאיר מזלן. הוא גם סיפר סיפורי מופת מיוחדים על ישועות שזכו להן נשים ובנות שקיבלו על עצמן מצווה חשובה זו.
 
הסיפורים היוו את המכה בפטיש להחלטתה של חיותה להשפיע על כל מי שביכולתה לקיים מצווה חשובה זו. המוסד בו עבדה לא היה בעל צביון דתי, ולכן נדרשו ממנה תעצומות נפש לשוחח על כך עם חניכותיה. טובתן האמיתית היא זו שהניעה אותה לספר להן על המצווה המאירה כבר לפני השבת הקרובה. בכל מאודה רצתה שאכן תחולנה עליהן כל הברכות האפשריות.
 
יום חמישי, יום רגיל לחלוטין במוסד. סדר היום סב על צירו השגרתי. אך בשביל חיותה היה היום לגמרי לא שגרתי. היא המתינה בציפייה דרוכה לרגע בו תשוחח עם חניכותיה.
 
לשמחתה, בנות הקבוצה הציפוה בשאלות רבות ומגוונות וכולן גילו עניין רב בנושא. כמעט כולן, חוץ מדינה. כרגיל, היא ישבה דוממת ולא הוציאה הגה מפיה. חיוכה העדין והטוב נח על פניה והיא הנהנה לאות כי היא שומעת ומבינה במה מדובר.
 
שבת המלכה הגיעה. לכאורה שבת רגילה ככל השבתות. ברגעים הנשגבים של הדלקת הנרות מתפללת חיותה תמיד על משפחתה ומכריה. הפעם היא חשבה גם על נרותיהן של חניכותיה. היא הייתה בטוחה שרובן ככולן זכרו להדליק נר ולהימנות על צבא המאירות את העולם.
 
מדי יום ראשון, לאחר ה'נתק' הקצר בינה לבין החניכות מאז סוף השבוע שעבר, אהבה חיותה לערוך 'סבב' של 'התבטאות אישית'. כל אחת מהחניכות, בבחירה כמובן, סיפרה חוויה שעברה, סיפור טוב שקראה או בדיחה שמצאה חן בעיניה. באותו יום ראשון, באופן טבעי, עיקר השיחה נסבה על הנרות שהודלקו. רוב הבנות סיפרו בשמחה ובהתלהבות כי זכרו להדליק כראוי, בזמן ובברכה, וחיותה התרגשה מאוד.
 
בהזדמנויות אלה, היה מובן מאליו כי דינה אינה מן המספרות ומדלגים עליה. היא תמיד הסתפקה באחד מחיוכיה המיוחדים והניחה לחיותה להמשיך ליושבת לצידה.
 
גם הפעם היושבת הבאה בתור כבר החלה לספר. "כמה נהניתי לעצור את הכול ופשוט לחשוב כמה שניות על הקדוש ברוך הוא"... אלא שלפתע שמעו כולן קול עדין ולא מוכר. דינה, כשעל פניה נסוך אותו חיוך עדין, סיפרה לכולן מה ארע כשניסתה לברך על הנרות ופשוט... הצליחה. מאז אותו רגע חזר אליה כוח הדיבור.
 
חיותה ושאר החניכות הפכו הן לאילמות מרוב הלם, לא מעכלות את מה שהתרחש אל מול עיניהן. חלקן החלו לבכות מהתרגשות והשאר פרצו בקריאות התרגשות רמות. קבוצות נוספות של חניכות באו לשמוע מדינה על הנס, והיא לא נלאתה לספר אותו שוב ושוב במו פיה ולהדהים את כולן: "קריאתו של הרבי מליובאוויטש לקיים את מצוות הדלקת נרות שבת – גילתה בי את כוח הדיבור".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter