ב שבט התשפ"א (15.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


תופעה לא מתוכנתת
"דוקטור", העז לפתע מר איינשטיין ושאל, "אם אשתי תלד, תהיה מוכן להניח תפילין?". הרופא, שהיה כמובן יהודי, הסכים מיד. הוא היה מוכן להתחייב, משום שעל פי הנתונים הרפואיים אין סיכוי שהדבר יתרחש...

ד 'אדר ב התשע"ד (06.03.2014)

חב"ד
איינשטיין, יהודי מלוס אנג'לס, הגיע לביתו מיום עבודה ארוך. הוא אהב מאוד את עבודתו כמפתח תוכנות מחשב ואף השיג פרצת דרך רצינית כאשר יצר את מעבד התמלילים המתקדם דאז, שנקרא על שמו 'איינשטיין'.
 
מה שהוא לא אהב הייתה השיבה המשמימה אל הבית המרווח והריקן. עוד בתור מתכנת מחשבים מתחיל חלם לפרוץ, להתקדם ולהצליח בכדי שברבות הימים יוכל לתת לילדיו הכול. אלא שבסיום יום העבודה המתינה לו ארוחת ערב חמה, אישה נאמנה ובית מאורגן להפליא – אך ריק.
 
לא שנה ולא שנתיים אלא שמונה-עשרה שנים (!) עריריות חלפו על הזוג איינשטיין. הם נשלחו לבדיקות ולברורים, לעוד בדיקות ולעוד ניסיונות מתישים. הם לא חסכו מהונם ומאונם והתרוצצו בכל רחבי היבשת הגדולה. רופא אחר רופא הביטו בעיון בתיק עב הכרס ולאחר מכן ברחמים בזוג העקשן. כולם המליצו להם פשוט... להתייאש.
 
הרופאים התייאשו, אך אצל רופא כל בשר אין ייאוש, חס ושלום. בנקודה קריטית זו בה טולטלו בני הזוג בין תקווה לייאוש, פגשו בחסיד חב"ד. מושגי היהדות שחשף בפניהם היו זרים להם. הם הביטו על עצמם די בתימהון כשבחרו לאמץ מנהגים חדשים, כמו הדלקת נרות שבת ועריכת קידוש בליל שבת. אך הם עשו זאת. בצעדים איטיים כשל פעוט הלומד לעשות את פסיעותיו הראשונות החלו הזוג איינשטיין להתקרב ליהדות.
 
החסיד לא הפסיק לספר להם בכל הזדמנות על הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ועל הניסים שמחולל, וסיפורי המופת גרמו להם להחליט לכתוב בעצמם לרבי.
 
גברת איינשטיין התיישבה ליד השולחן המפואר בביתם הדומם ו"שפכה" על הדף שמונה-עשרה שנות תסכול ועצב. מבחינה כלכלית וחברתית לא חסר להם דבר. אך חסר להם הכול. מלב מורתח פנתה לרבי בבקשה נרגשת שיברכם בילדים. "אנחנו כבר מיואשים לחלוטין".
 
מידי יום סקרה את תיבת הדואר המעוצבת שניצבה בכניסה לביתם, ממתינה לתשובת הרבי. מבחינתה, זוהי תקוותם האחרונה להיות הורים. אחר הצהריים אחד, כששבה מיום עמוס במיוחד, בצבצה מתוך תיבת הדואר המעטפה לה ייחלה. תשובת הרבי הגיעה.
 
הרבי התייחס לכתיבתה של גברת איינשטיין כי מצבם "לאחר ייאוש" והגיב כי "בלקסיקון שלנו אין את המילה ייאוש". המכתב לא הכיל ברכה מפורשת לילדים והדבר אכזב אותה ואת בעלה. מכל מקום, הם החליטו לאמץ את עצת הרבי ו'למחוק' מהלקסיקון שלהם את המושג ייאוש.
 
כמה חודשים חלפו. למרות ניסיונותיהם להצטייד בביטחון, הרי שהמציאות הכואבת יצרה אצלם קושי אמיתי להצליח בכך. ערב אחד, כששניהם שבו בפעם המי יודע כמה לבית הריק, החליט מר איינשטיין להציע הצעה אותה הוא שוקל כבר זמן רב.
 
"אולי נלך על אימוץ???".
 
גברת איינשטיין נעצה מבטה במפת התחרה היוקרתית. הרי הם ממתינים לברכת הרבי! אין ייאוש, אמר הרבי. "אבל אולי, אולי זה מה שצריך לעשות? לפחות לזכות בילד שהוא כמו שלנו?", העז הבעל לחזור ולהציע.
 
הם ישבו שוב וניסחו לרבי מכתב עם בקשת ברכה לאימוץ ילד. לאחר זמן קצר יחסית התקבל מענה מהיר שתוכנו, כי אין צורך לאמץ ילד היות שהבורא יעניק להם ילד משלהם.
 
הם קראו יחד שוב ושוב את המכתב, מתקשים להאמין. בידיהם הבטחה מהרבי לילדים באופן הכי מפורש ופשוט. הם תלו את המכתב במקום בולט, רצו לקרוא שוב ושוב את הדברים שסותרים לחלוטין את הקביעות הרפואיות המתועדות בתיקייה עבת כרס.
 
בינתיים, שבו לאחד הרופאים אצלו ביקרו בעבר, כדי לשמוע שמא התחדש משהו ברפואה או פותח טיפול חדש. הרופא, שכבר הכיר היטב את סיפורם הרפואי של הזוג, גלגל עיניים מיואשות לצדדים.
 
"דוקטור", העז לפתע מר איינשטיין ושאל, "אם אשתי תלד, תהיה מוכן להניח תפילין?". הרופא, שהיה כמובן יהודי, הסכים מיד. הוא היה מוכן להתחייב, משום שעל פי הנתונים הרפואיים אין סיכוי שהדבר יתרחש...
 
בסוף – זה הגיע... פי שלושה! למשפחת איינשטיין נולדה שלישייה. הדממה בבית הגדול הופרה סוף סוף בקול תרועה רמה.
 
מר איינשטיין לא שכח את הרופא ומיהר להגיע אליו, גם כדי לבשרו את הבשורה המדהימה וגם כדי להעניק לו מתנה: זוג תפילין חדשות.
 
הרופא נעץ עיניים המומות בתפילין וגרד את פדחתו, נבוך. "תראה, אני זוכר את הבטחתי... פשוט לא האמנתי שזה יקרה... לא חשבתי באמת להניח תפילין באופן קבוע. אולי מפעם לפעם".
 
מר איינשטיין הרגיעו שהעיקר זה להתחיל. הקביעות תגיע אחר כך.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter