ב שבט התשפ"א (15.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


תרופת הפלא
אביו הספקן של יוסי נדהם כולו, אך מילא אחר הוראותיו המוזרות של הרופא. יוסי המאושר קיבל סוכרייה בבוקר וסוכרייה בערב, למשך שבועיים. ואכן הפלא קרה. יוסי החל לשמוע כאחד האדם.

ח שבט התשע"ד (09.01.2014)

חב"ד
המלמד יצא מהכיתה בפנים זעופות. שוב הפריע יוסי למהלך התקין של השיעור. משהו שם לא הגיוני, חשב, אגב יציאה עייפה משער החצר. ילד מוכשר, משפחה נהדרת... הוא יתייעץ. חייבים להניח את האצבע על הבעיה.
 
הוריו של יוסי לא הופתעו מהשיחה. זה מכבר עלה בליבם החשד שמשהו בהתפתחותו של יוסי איננו תקין. המכון להתפתחות הילד אישרו את החשש שהחל לנקר בליבם כבר מזמן: ליוסי בעיית שמיעה חריפה.
 
ואז החלו הבדיקות, ולאחריהן הבדיקות המקיפות יותר כדי לאתר במדויק את שורש הבעיה וסיבתה. ההורים לא חסכו במאמץ ונסעו מקצה הארץ לקצה בכדי להיוועץ עם עוד ועוד מומחים. כולם היות תמימי דעים. עם אותו מנוד ראש ואותו סבר פנים עגמומי בישרו להם המומחים כי בידם אין מזור לבעייתו של יוסי.
 
בבית-הכנסת, בין מנחה לערבית, ניגש לאביו של יוסי אחד מידידיו. "מה נשמע?" שאל באכפתיות.
 
אביו של יוסי, שמבעו הטרוד הסגיר אותו, החל מגולל בפני רעהו את מסכת הבדיקות, האבחונים וההתייעצויות שהם חווים עם יוסי ואת מסקנתן הקשה: יוסי לא יוכל לשמוע ככל הילדים. לעולם!
 
הידיד התעניין, כבדרך אגב, האם כבר פנו לרבי מליובאוויטש מלך המשיח. אביו של יוסי נעץ באיש שיחו עיניים מופתעות. הם לא נודעים בשערים כחסידי ליובאוויטש וגם לא ממש מאוהדיה. אבל הידיד המשיך,  כאילו לא קלט את המבט של האב האומלל. הוא שילב בדבריו עדויות רבות על מכרים וידידים אשר נושעו בברכתו ועצתו של הרבי. "אבל לתשובתו של הרבי יש לציית", סייג את דבריו.
 
בשלב הזה ישב האברך הטרוד כנוע. הוא נענה להצעה וגולל בכתב את בקשתו ותחינתו שאכן יקרה הנס ויוסי יוכל לשמוע כאחד האדם.
 
בינתיים, המשיך יוסי ללכת ל"חיידר" מבלי להבין דבר מהמתרחש שם. הוריו התחבטו כיצד מתקדמים הלאה ומסייעים ליוסי במצבו המורכב. והנה – הגיעה התשובה המיוחלת מהרבי. אביו של יוסי ציפה לברכה, אולי גם הצעה להחלטה טובה. תוכנו של המכתב מצא אותו לא מוכן לחלוטין. לנסוע לניו יורק? לד"ר גולדשטיין?
 
הספקנות אכלה בו בכל פה. הרי בארץ לא חסרים מומחים בתחום וכולם פה אחד חרצו את גזר דינם בהחלטיות. מעבר לכך, הם בררו ומכירים את שמות כל המומחים גם בחו"ל. מי הוא בכלל הד"ר גולדשטיין הזה? הניח האברך את המכתב על המדף ונתן לו לפרוח מזיכרונו. מוטב להתמקד בדרכים מעשיות להקל על יוסי מאשר להשתעשע בחלומות.
 
"נו, קיבלתם תשובה מהרבי?", התעניין באחד הערבים הידיד. אביו של יוסי כמעט שכח מכל העניין והחל מגמגם את תוכנה של התשובה. "תראה... פשוט... זה לא מציאותי לעזוב הכול ולנסוע, בפרט שיוסי מודרך ומתאמץ להסתגל למצבו"...
 
"מה???", נזעק הידיד. "שמע לי, אם אתה רוצה לא לאבד את הסיכוי האחרון שלכם אני ממליץ לך בחום לטוס". הידיד הוסיף והכביר בשכנועים ולא נחה דעתו עד ששמע ימים מספר אחר כך כי אביו של יוסי מברר על כרטיסי טיסה.
 
כשהכול כבר כמעט היה סגור נזכר שעדיין לא קבע תור עם אותו ד"ר גולדשטיין. הוא הרים את השפופרת וחייג את רשימת המספרים האינסופית. הקול שהשיב מהעבר השני של הקו הודיע באדישות "נקבע לך תור לתאריך...".
 
"אבל זה עוד חצי שנה?", תמה אבא של יוסי. לתשובה הזו לא ציפה. לא עמדו לו בקשותיו ותחינותיו. לא הייתה להם ברירה והם המתינו לזמן הנקוב ורק אז טסו לניו יורק במיוחד בשביל התור שנקבע בבקשת הרבי.
 
הרופא קיבל את פניהם ברשמיות המתבקשת, עבר על תיקו הרפואי עב הכרס וחזר על הבשורה אותה התרגלו כל כך לשמוע. יוסי לא יוכל לשמוע.
 
"אבל נסענו במיוחד, הגענו לכאן בהכוונת הרבי מליובאוויטש. הוא אמר שתוכל לעזור לנו"...
 
הרופא חכך במחשבתו לרגע, בדק שוב את יוסי ושרבט כמה מילים על מרשם לתרופה.
 
האב המאושר יצא אל בית המרקחת ועמד בתור הארוך, סקרן כולו לראות את אותה תרופת פלא שתהפוך את בנו לשומע. הרוקח הביט במרשם ובו לחילופין. "לא אוכל למלא את בקשת הרופא". אמר, ספק בצחוק ספק ברצינות. "הרופא כתב כאן לתת לבנך סוכרייה בבוקר וסוכרייה בערב. ואנו לא מוכרים סוכריות"...
 
האב והאם ההמומים שבו אל הרופא מלאי סימני שאלה. "תראה", נאנח הרופא והחל מסביר. "בדרך הטבע לא ראיתי איך לסייע לך, כפי שאכן הודעתי לך. אך כשסיפרת שהרבי הוא זה ששלח אותך לכאן, הבנתי שעליו לתת לך דבר-מה, פשוט כדי שתחול עליו ברכת הרבי".
 
אביו הספקן של יוסי נדהם כולו, אך מילא אחר הוראותיו המוזרות של הרופא. יוסי המאושר קיבל סוכרייה בבוקר וסוכרייה בערב, למשך שבועיים.
 
ואכן הפלא קרה. יוסי החל לשמוע כאחד האדם.
 
(מפי מזכירו של הרבי, הרב יהודה לייב גרונר)שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter