ב שבט התשפ"א (15.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


מרשם ללא תחליף
כאשר יצא דיוויד את חדרו של הרבי, עדיין נראתה לו שמירת השבת עניין שלא בא בחשבון. אבל הוא לא הצליח להירגע מדמותו הקורנת של הרבי. סוף כל סוף, זהו האדם הראשון שפגש בחייו, שלא זז מדבריו בכל מחיר שבעולם.

כז תשרי התשע"ד (01.10.2013)

חב"ד
מכונית השרד המפוארת נכנסה במהירות לחצר. מר דיוויד סלומון סיים עתה לשוחח עם אשתו, שהודיעה לו כי עליו למהר ולהגיע בדחיפות אל בית-הרפואה. בתם שרה נפגעה קשות בתאונת-דרכים. המכונית בה נהגה – התהפכה.
 
דיוויד דילג על מדרגות השיש הרחבות שבפתח חווילתו המפוארת. הוא לקח מעט חפצים אישיים ומיהר לצאת לדרך. מחשבות נוראות התרוצצו במוחו והלמו בו כקורנס.
 
תחת שליטתו של מר סלומון כמה חברות ומפעלי ענק. את ביתו רחב הידיים אכלסו בסך הכול הוא, אשתו ובתם היחידה, שזה עתה מלאו לה 18 אביבים. לא אחת ניקרה בראשו המחשבה, לשם מה עליו להחזיק בית שכזה למשפחה כה קטנה. תמיד היה מתרץ לעצמו, כי העתיד מצדיק הכול. בעיני רוחו ראה את שרה מגיעה לבית יחד עם בעלה וילדיהם – נכדיו – ולכולם יש מקום ברווח. הדשא רחב הידיים ייהנה בוודאי את הנכדים ואת הסב במשובה משותפת.
 
בתו שרה היוותה עבורו את כל חייו. עליה חשב כשהיה סוגר עסקה גדולה, על הצלחתה בחיים היה חולם בלילות. עתה, כשהוא בדרכו להיפגש עמה במקום בו לא ציפה לראותה, צפה ועלתה התהייה: מה בצע בכל רכושי, אם...
 
שרה שכבה כמו צמח. היא הייתה בתרדמת. הרופאים מצדם עשו את המיטב שביכולתם, אך כידוע לא הכול בשליטתם. הם הסבירו לדיוויד ולרעייתו הנואשים, שכרגע בעצם הכול בידי שמים. מר סלומון התוודע פתאום למצב שטרם חווה בימי חייו: הוא, עם כל כספו ועושרו, לא יכול להועיל במאומה...
 
בימים הבאים הפסיקו עסקיו לעניין אותו. הכול כמו עמד מלכת. שעות על גבי שעות הדיר האב המסור שינה מעיניו, כשהוא ישוב ליד מיטת בתו, מחכה לרגע שתפקח את עיניה.
 
עובדיו וידידיו התקשרו, הביעו התעניינות כנה במצבה של שרה. כולם איחלו שיתחולל הנס. באחת השיחות, היה זה מאת אחד מסוכניו בניו יורק, התוודע דיוויד למשהו שטרם הכיר. אותו סוכן סיפר לו על הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, שברכותיו מחוללות פלאים גם במקרים בהם מרימים כל הרופאים ידיים.
 
אביו של דיוויד, שמואל, היה שומר תורה ומצוות. אך הוא, דיוויד, פנה עורף לכל הדרך הזו. בימים כתיקונם לא היה עולה בדעתו להיפגש עם אישיות תורנית לכל מטרה שהיא. אך כעת, כאשר חיי בתו היו מוטלים על כף המאזנים, היה מוכן 'אפילו' לזה.
 
סוכנו הניו-יורקי עמד בקשר עם מזכירות הרבי וסידר עבורו תור קרוב לפגישת 'יחידות'. דיוויד מצדו הסדיר במהירות את כל הנדרש לטיסה, הותיר את אשתו על המשמר ליד מיטתה של שרה, ועלה על המטוס. למען האמת, הוא לא תלה בפגישה עם הרבי תקוות רבות. אבל מי יודע, אולי זה כן יעזור...
 
כאשר עמד מול הרבי, לא ויתר דיוויד על גינוניו היהירים. ידיו נותרו בכיסיו ובנימה של איש-עסקים מצליח אמר: "רבי! בתי נמצאת במצב קשה מאוד. אני שם עשרים-אלף דולר ואתה 'תסדר' שהיא תבריא!".
 
הרבי, כאילו לא שמע את המילים האחרונות, שאל: "מה בקשר לשמירת שבת? אם תשוב לשמור שבת – תבריא בתך!".
 
"רבי", הסביר דיוויד בקול נבוך מעט. "עסקיי מסועפים מכדי שאוכל להשביתם בשבתות. מוכן אני להגדיל את הסכום לחמישים-אלף – בסדר?".
 
אך הרבי נשאר בשלו: "ראה, לא אני גרמתי שבתך תעבור תאונה. הכול בידיו של הקדוש-ברוך-הוא. אם תמלא אתה את רצונו ותתחיל לשמור את השבת – ימלא גם הוא את רצונך ויבריא את בתך".
 
מר סלומון לא ויתר והחל לטעון: "אמרו לי שאתה רבי גדול וברכותיך מחוללות נסים. אתן לך מאה-אלף. עשינו עסק?".
 
הרבי הביט בדיוויד בעיניים טובות והמשיך בסגנון דבריו הקודמים. "עליך לפנות אל הקדוש-ברוך-הוא. אליו צריך להתפלל והוא זה שיעזור. אני יכול לעזור בכך שאתפלל, אך גם עליך לעשות את שלך. התחל לשמור שבת!".
 
דיוויד פרץ בבכי. "רבי, אתן כמה שתרצה, רק תוותר לי על השבת"...
 
הרבי, כמובן, לא נסוג. "שמור על השבת – ובתך תבריא! עוד תזכה לראות ממנה דור ישרים מבורך", איחל בחום.
 
כאשר יצא דיוויד את חדרו של הרבי, עדיין נראתה לו שמירת השבת עניין שלא בא בחשבון. אבל הוא לא הצליח להירגע מדמותו הקורנת של הרבי. סוף כל סוף, זהו האדם הראשון שפגש בחייו, שלא זז מדבריו בכל מחיר שבעולם.
 
בינתיים, חלה החמרה במצבה של שרה, ודיוויד, חסר אונים ומתוסכל, החליט לנסות את המרשם של הרבי: הוא החל לשמור שבת. לאחר השבת הראשונה, כבר החל להסתמן שיפור במצבה של בתו. כן, זה עבד...
 
לאחר כמה חודשים כבר יכלה שרה לקום ממיטתה ובתום כמחצית השנה היא שבה לביתה כאילו דבר לא ארע.
 
סוף דבר: כאשר נח מדי פעם דיוויד מעסקיו, כמו בכל שבת למשל, הוא משתעשע בחברת שבעה נכדים חמודים...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter