ט תמוז התשפ"א (19.06.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


הגיור שנמנע
הרמין שמעה שקט כבד. לאחר רגע קצר ענתה אמה נחרצות: "אם אשמע אותך שוב מדברת על נושא זה, לא אכיר בך יותר כבתי". הטלפון נטרק.

ה תשרי התשע"ד (09.09.2013)

חב"ד
הרמין עוזרי, מנהלת "הרמין עיצוב אירועים" בהרצלייה פיתוח, נחשבת כמעצבת הטובה ביותר בתחומה. שנות ילדותה עברו עליה בהולנד, בבית נוצרי אדוק, מטיף לשנאה עזה ליהודים.
 
כבר בצעירותה הלכו יצירותיה וקנו שם בינלאומי, והיא נבחרה לייצג את הולנד בתערוכות שונות. כך אירע שהגיעה לארץ-ישראל כנציגת הולנד בתערוכה בינלאומית לעיצוב שהתקיימה בחיפה.
 
הארץ משכה אותה. במיוחד חשה קשר עז לירושלים. היא דחתה מספר פעמים את מועד שיבתה הביתה והאריכה את משך ביקורה חודשים ארוכים. במרוצת הזמן הכירה את ניסים עוזרי, לימים בעלה.
 
ניסים עבד באותה תקופה כצלם עיתונות. הקשר ביניהם התהדק וניסים הציע לה נישואים, אולם התנה זאת בצורה בלתי מתפשרת בגיורה. ולזאת סירבה הרמין. דרכיהם אפוא נפרדו.
 
באותו זמן הייתה הרמין בניו-יורק, שם הכירה יהודי נוסף, מסורתי. השיחות עמו תרמו לה ידע רב על היהדות והיא חשה רצון עז להרחיב את ידיעותיה. הוא הציע לה לחפש קורס לגיור, שם תוכל לתת מענה להתעניינותה. היא אכן נרשמה לקורס שכזה, ואת כל עתותיה הפנויות הקדישה ללימודי היהדות.
 
כאשר החלה ללמוד על הצד המעשי, חשה כי הפרטים הקטנים מקשים עליה. היא ראתה מרחק גדול בין הערכים הגדולים אודותם למדה לבין דקדוקי ההלכה שאת נחיצותם לא הבינה אז. היא החליטה, בכעס מסוים, לעזוב את הקורסים. כנראה שהיהדות נועדה רק ליהודים, הסיקה.
 
הידיד ניסה לשכנע אותה כי חבל על הזמן הרב אותו השקיעה בלימוד, ולא יהיה נבון מצידה לעזוב הכול ברגע של כעס, ללא שיקול-דעת רציני.
 
היה זה בימי חג הסוכות. הוא הציע לה להצטרף אליו ל'הקפות' בליל שמחת-תורה בבית מדרשו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, בברוקלין. הרעיון נשמע לה מוזר, אך מעניין. היא הסכימה.
 
כאשר נכנסה לעזרת-הנשים של בית-המדרש, ביקשה מנערה צעירה שתראה לה מיהו הרבי. הנערה הבינה כי האישה שלפניה מעולם לא ראתה את הרבי. היא אחזה בזרועה והובילה אותה לקדמת עזרת-הנשים, שם הצטופפו מאות נשים בדוחק נוראי.
 
באותו הרגע הסתובב הרבי והחל לעודד את שירת הקהל. הרמין חשה התרגשות עזה ולא יכלה להתיק את מבטה מהרבי. הצפיפות הקשה נעלמה מתודעתה, ובעודה חשה את החוויה הרוחנית הגדולה בחייה, גמלה בה ההחלטה כי היא שייכת לעם היהודי.
 
לאחר כשבועיים, בשעת לילה מאוחרת, הייתה להרמין פגישת 'יחידות' אצל הרבי. הרמין דיברה גרמנית וגם הרבי השיב בשפה זו. היא סיפרה על קורות-חייה, הזמן הרב שהקדישה להתעניינות ביהדות, רצונה להתגייר וחששותיה מן הצעד המכריע.
 
הרבי הקשיב לה בתשומת לב ואחר ענה: "לדעתי, אינך צריכה להתגייר מאחר שאת יהודייה"...
 
הרמין נדהמה מעצם הרעיון. "לא יכול להיות! בבית בו ינקו שנאה כה עזה ליהודים, לא ייתכן שגדלו יהודים!".
 
אך הרבי שב והוסיף: "אם תחפשי, בוודאי תמצאי זאת". הרבי ברכה והשיחה הסתיימה. היא יצאה מחדרו של הרבי מבולבלת וסהרורית.
 
הידיד עודדה לנסות ולשאול את אמה על פשר הדברים. היא חששה מעצם השאלה, אך סקרנותה גברה על חששותיה. היא התקשרה במתח להולנד, ועוד לפני ברכת השלום שאלה ישירות: "אימא, ייתכן כי אנו צאצאים למשפחה יהודית?".
 
הרמין שמעה שקט כבד. לאחר רגע קצר ענתה אמה נחרצות: "אם אשמע אותך שוב מדברת על נושא זה, לא אכיר בך יותר כבתי". הטלפון נטרק.
 
התגובה הכועסת דווקא הגבירה את סקרנותה של הרמין. היא החליטה למהר את שיבתה הביתה ולברר בכוחות עצמה את הדברים.
 
הרמין לא גילתה לאמה את כוונותיה, אולם החושים האימהיים הטבעיים הבחינו בסערת הרגשות של הבת. באחד הימים הובילה האם את הרמין לטיול בחוץ. היא גמרה אומר לחשוף בפניה את הפרק בהיסטוריה המשפחתית שלא הכירה. מסתבר שסבתה מצד אמה הייתה יהודייה שהיגרה מספרד להולנד, לאחר שחוותה רדיפות רבות. כדי להתנתק מעברה המר, היא החליטה לבנות חיים חדשים תחת זהות נוצרית. היא נישאה לנוצרי והקימה משפחה.
 
הרמין הוכתה בהלם. היא הבינה כי משמעות הגילוי היא שאכן היא יהודייה על פי ההלכה.
 
האם ביקשה מאוד מהרמין לבל תחצה את הקווים, "כדי למנוע סבל רב מעצמה ומהמשפחה שתקים". אך אצל הרמין כבר בשלה ההחלטה. היא שבה לעמה. ולנסים...
 
"כאשר אני חושבת על הרבי", אומרת הרמין, "עולה בדמיוני משה רבינו, שתר אחר השה הקטן שאבד מהעדר"...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter