ט תמוז התשפ"א (19.06.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


הבטחה שהתממשה
רניי כתבה על כך לגב' זקון וסיימה את מכתבה: "הנה, את זוכה שוב להיווכח בפירות עבודתכם. אני מאחלת לך שתמשיכי לראות פירות נוספים לדורי-דורות"...

כג אב התשע"ג (30.07.2013)

חב"ד
מידי אחר-צהריים שרך הרב אהרון זקון (ז"ל) את רגליו אל המרכז היהודי בשכונת "רוקוואי פארק" בניו-יורק. משפחות יהודיות מקומיות, שילדיהן למדו בבתי-ספר לא יהודיים, שלחו לשם את ילדיהם ללמוד מעט יהדות אצל "רבאי אהרון", והוא ראה בכך שליחות גדולה.
 
התפקיד לא היה קל. רוב התלמידים הגיעו ללימודים אלה רק כדי להשקיט את מצפונם של ההורים או הסבים. שעות אחר-הצהריים קרצו להם למשחקים הרבה יותר מאשר ללימודים משמימים. הרב אהרון מצדו השקיע בלימודים אלה את כל מרצו. בכל מאודו קיווה כי יפנימו תלמידיו את הערכים והמסרים העמוקים שמנחילם.
 
לאחר כמה שנים חש הרב אהרון עייף ושחוק. גם כי נראה לו שאין הצדקה לעבודתו הקשה – והילדים לא משמרים מאומה ממה שמורה להם. הוא כתב לרבי מליובאוויטש מלך המשיח מכתב ארוך, בו שטח את תסכולו ממסגרת העבודה שלו ואת תחושת בזבוז הזמן הממלאת אותו. הוא ביקש מהרבי הנחיה, האם להמשיך בעבודתו זו או לחפש אחרת.
 
תשובתו של הרבי הייתה מהירה ותמציתית: המשך במשרה הנוכחית. עוד תזכה לראות פירות לעמלך.
 
הרב אהרון המשיך ואף הוסיף חיל בעבודתו. הוא החל להזמין את תלמידיו לשבתות, כדי שיטעמו טעמו של שולחן-שבת באווירה חסידית אותנטית. הוא ורעייתו עשו הכול כדי שהילדים ייהנו ויבלו את השבת בנעימים. אלא שתמיד, בסיומה של השבת הייתה לשניהם תחושה זהה, עד כמה אין האורחים הצעירים מעוניינים ביהדות...
 
לאחר עשר שנים בתפקיד הורגש שינוי במרקם החברתי בשכונה. האוכלוסייה היהודית הלכה והידלדלה ולא הייתה כל כך הצדקה להמשיך לקיים את בית-הספר היהודי. בד בבד איבד הרב אהרון את קולו, כך שהוא נאלץ לפרוש לחלוטין ממקצוע ההוראה. הרב אהרון היה לחנווני.
 
היה זה כעבור שלושים שנה. בשעת ערב מאוחרת למדי של יום חמישי עמד הרב אהרון לסגור את חנותו. הפתיעה אותו בעלת החנות הסמוכה, הגב' הכט. "רבאיי זקון, אני מוכרחה לספר לך משהו. אני בטוחה שלא תצטער על העיכוב".
 
הרב אהרון נעמד מסוקרן וגב' הכט סיפרה לו על ספקית יהודיה בשם רניי, שמזה כמה שנים עובדת עמה. הקשרים ביניהן היו תמיד תכליתיים והתמקדו בעסקים בלבד. מעודן לא שוחחו על עניינים אישיים.
 
עד היום. היום, באופן לא שגרתי, פתחה עמה רניי בשיחה גלוית לב. לא מזמן היא הכירה גבר נחמד והקשר ביניהם נמשך זמן רב. הצרה הייתה שהוא לא היה יהודי. "ההתמודדות לא הייתה קלה", השתפכה רניי לפני הגב' הכט. "אבל אני גאה בכך שעמדתי בה. כאשר החל הגבר לדבר על נישואין, ידעתי שעליי לנתק את הקשר עמו – וכך עשיתי".
 
חני התפעלה מגבורת ליבה של בת שיחתה. היא לא יכלה להתאפק ושאלה בסקרנות: "הלוא אינך שומרת מצוות. מה אם כן מנע ממך להינשא לאינו יהודי?".
 
תשובתה של רניי הייתה נעוצה במחוזות ישנים. בילדותה, שלחו אותה הוריה ללימודי יהדות אחר-הצהריים, והשעות הללו היו ממש מאוסות עליה. בעיקר, כי הייתה ממורמרת על כך שחברותיה משוחררות למשחקיהן בעוד עליה נגזר ללמוד על דת עתיקת-יומין.
 
בכל זאת, מדי פעם היא השתדלה להקשיב לדברי המורה. "המורה שלנו היה חסיד ליובאוויטש", סיפרה. "עד היום מהדהד באוזניי קולו, כי יהודי נשאר כזה לנצח ועליו להינשא לבן-זוג מעמו, כדי להמשיך את קיום העם. הוא חזר על הדברים פעמים רבות והשריש עמוק בתודעתי את זהותי היהודית. קראו לו רבאיי אהרון זקון"...
 
מתארת הגב' הכט: "כאשר סיפרתי לרניי כי אני מכירה את הרבאי 'שלה' וכי הוא שכני לעסק, לא היה גבול להשתאותה. הבטחתי לה למסור לך משמה דרישת-שלום חמה ואישית".
 
לבו של הרב אהרון רחב בקרבו לשמע הסיפור. במשך השבת הסמוכה חזר שוב ושוב על תיאוריה של רניי. "אכן, עברו עשרות שנים, אך הבטחתו של הרבי אליי לראות פירות לעמלי – קוימה", אמר בסיפוק.
 
"הרבי הבטיח – הרבי מקיים", היו המילים כמעט האחרונות של הרב אהרון. למחרת השבת הוא עבר התקף-לב קשה ונפטר.
 
הגב' הכט דיווחה לרניי על האושר הרב שזכתה לגרום למורה-ילדותה בשבת האחרונה לחייו. רניי הייתה נרגשת מאוד ושלחה איגרת ניחומים לאלמנתו של הרב אהרון.
 
כעבור זמן פגשה רניי שני אחים, חברים לכיתתה מבית הספר היהודי. בזמנו הם נראו לה האחרונים שיהפכו לשומרי מצוות – אבל המציאות הייתה כזו. כן, גם אצלם זה בא בעקבות שיעוריו של הרב אהרן זקון. מסריו היהודיים וטעמן של השבתות בהן התארחו בביתו נותרו בלבם, וכאשר בגרו החליטו לאמץ את אורח-החיים הלזה.
 
רניי כתבה על כך לגב' זקון וסיימה את מכתבה: "הנה, את זוכה שוב להיווכח בפירות עבודתכם. אני מאחלת לך שתמשיכי לראות פירות נוספים לדורי-דורות"...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter