טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


רפואה חינוכית
בתוך ימים ספורים התרחש הפלא. הכיסתה התבקעה והמורסה שבתוכה התייבשה! בתוך זמן קצר, שוחררה הילדה לביתה וכלל לא היה צורך לבצע ניתוח. אפילו לא בחודש אדר...

ה תמוז התשע"ג (13.06.2013)

חב"ד
נקרא לו יצחק, לצורך הסיפור. יצחק נישא בגיל מבוגר יחסית, וכל חייו התרכזו בילדיו, ארבעה במספר. לכן למותר לתאר מה רבה הייתה דאגתו כאשר נתגלתה אצל אחת מבנותיו כיסתה (ציסטה) נפוחה בצווארה.
 
הרופאים המליצו להסיר את הכיסתה בניתוח, אולם האב חשש מסיבוכים אפשריים ולא ידע מה להחליט. הוא פנה לבקש את עזרתו של ידידו הרב שניאור-זלמן גוראריה (ז"ל), שהיה מקורב מאוד לרבי מליובאוויטש מלך המשיח. יצחק ביקשו לארגן לו פגישה דחופה עם הרבי. רק אם ימליץ הרבי על ניתוח הוא מוכן לתת לרופאים את הסכמתו לכך.
 
הרב גוראריה הפעיל את קשריו, ובשל דחיפות המקרה נקבע לאיש תור קרוב לפגישת 'יחידות' אצל הרבי. הרבי האזין בתשומת-לב לבעיה, אחר השיב כי כדאי לדחות את הניתוח בכמה חודשים. הימים היו שלהי חודש כסלו והרבי העריך כי לא יספיקו לקבוע תור בו בחודש. בחודשים טבת ושבט לא רצוי לערוך את הניתוח, הסביר הרבי, ולכן מומלץ להמתין לחודש אדר, עליו אמרו חז"ל כי 'מזלו בריא' – "ואז נראה".
 
הרבי התעניין לדעת באיזה בית-ספר לומדת הילדה. יצחק נקב בשם של בית-ספר יהודי, שנחשב לדתי פשרני.
 
"מוטב שהילדה תלמד בבית-יעקב (בית-ספר חרדי ידוע)", הגיב הרבי. "נוכח התמורות שחלו בדור האחרון, הכרחי להשקיע בחינוך יהודי איכותי גם לבנות".
 
לאב היה קשה לקבל את התערבותו של הרבי בשטח בו סמך על החלטותיו העצמיות. "לדעתי, היא מקבלת חינוך מצוין בבית-הספר שלומדת", אמר.
 
הרבי תלה בו מבט מוכיח מה: "התחום שלי הוא בעצם חינוך ולא רפואה, ודווקא בו אינך מקבל את דעתי?!".
 
האב נבוך ולא השיב. הוא הודה במילים קצרות ויצא מחדרו של הרבי. קשה היה לו להרכין את ישותו לנוכח הוראת הרבי. את העצה לדחות את הניתוח לחודש אדר – הוא קיבל, אך את העברת הבת לבית-הספר החרדי לא ביצע.
 
כחודש לאחר מכן, פגש הרב גוראריה ברחוב מכר משותף לו וליצחק. המכר סיפר כי מצבה של הבת החמיר מאוד בשל דחיית הניתוח. הכיסתה התנפחה, הילדה פיתחה זיהום קשה והיא קודחת מחום גבוה. היא מאושפזת כעת ובשל הזיהום הדלקתי גם אי-אפשר לנתח אותה ולהסיר את הציסטה. "מדוע מתערב הרבי בהחלטות רפואיות? הוא אמר בעצמו שאין זה התחום שלו!", הלין הלה.
 
הרב גוראריה הוטרד מאוד מן המחשבה שעצתו של הרבי הביאה לתוצאות כה קשות. עוד באותו יום נכנס אל הרבי ודיווח לו על ההחמרה במצב הילדה.
 
הרבי מיד התעניין: "האם הוא רשם את בתו ל'בית יעקב'?". הרב גוראריה לא ידע בוודאות, אך הניח כי התשובה שלילית, ועל כן לא השיב דבר. "אמור לו שימהר לרשום את בתו ל'בית יעקב'", אמר הרבי ובזאת הסתיימה השיחה.
 
הרב גוראריה חש שלא בנוח. הוא הבין מדברי המכר, כי האב משוכנע שעצתו של הרבי הייתה בלתי מקצועית. כעת, הניח, יקשה עוד יותר לדבר אתו על לימודי הילדה ב"בית-יעקב" – נושא שמלכתחילה לא שעה בו לדברי הרבי.
 
הבעיה האמיתית הייתה, שכרגע ממילא לא היה רלוונטי לדבר על לימודים כלשהם של הילדה, בעודה מרותקת למיטה. מכל כיוון שרק בחן את הנושא, נראה היה משונה, מיותר ולא מתאים לשוחח עם האב על הוראת הרבי.
 
אולם, על אף המבוכה הרבה, היה הרב גוראריה חסיד, והבין כי יהיה אשר יהיה, הוא מוכרח לבצע את הוראת הרבי. הוא ידע כי מהרבי לא נסתר דבר ובוודאי שהוא הביא בחשבון את כל השיקולים, כולל מצבה הרפואי של הילדה. אם בכל זאת יצאה מפיו הקדוש הוראה כזאת, אות הוא כי הדבר חיוני לבריאות הילדה! מוטב להישמע מוזר, מאשר לקחת אחריות באי-העברת דברי הרבי.
 
הרב גוראריה אזר כוחות-נפש והתקשר אל יצחק. הוא מסר את התייחסותו החוזרת של הרבי, תוך שהוא מדגיש עד כמה ברור כי הדבר חיוני לבריאות הילדה.
 
הדברים חלחלו אל לבו של האב האומלל, ואט אט עמדתו התרככה. הוא הבין כי מדובר במשהו שמימי והבין כי לא כדאי להשתהות עם העניין. אמנם במצב הנוכחי, כאמור, לא יכלה הבת ללמוד בשום מקום, אך רישום טלפוני לא היה בלתי נמנע. התקשר אפוא האב ל"בית יעקב" ורשם את בתו ללימודים שם.
 
בתוך ימים ספורים התרחש הפלא. הכיסתה התבקעה והמורסה שבתוכה התייבשה! בתוך זמן קצר, שוחררה הילדה לביתה וכלל לא היה צורך לבצע ניתוח. אפילו לא בחודש אדר...
 
לימים, סיפר הרב גוראריה לרבי, עד כמה השפיע סיפור המופת על אנשים רבים. הגיב על כך הרבי: "אתה תאמר שזה מופת שלי. אני אומר שזה מופת של מורי וחמי (הרבי הקודם מליובאוויטש). אולם ה"מופת" העיקרי הוא, שמסרת את ההודעה בזמן הנכון"...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter