יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


שבת אחת ושתי תשובות
סיפור הנס הכה גלים ואנשים רבים הביטו על חמיו של עמנואל כעל נס מהלך. רופאים ממחלקות אחרות באו להיות עדים בעצמם לנס שאירע.

ז סיון התשע"ג (16.05.2013)

חב"ד
עמנואל הוא סוכן ציוד לגני ילדים. בין לקוחותיו הרבים נמנית רשת גני חב"ד בצפת. מידי מספר שבועות זוכות הגננות להופעתו החביבה והחייכנית, מביא אביזרי ציוד חדשים או מחודשים.
 
באחת הפעמים זיהו הגננות כי פניו של עמנואל נפולות. חיוכו הרגיל מתמול-שלשום התחלף בעננת-דאגה. "הכול בסדר, עמנואל?", שאלוהו בהתעניינות.
 
"לא כל כך", השיב עמנואל. התברר כי חמיו עבר אירוע מוחי קשה וכעת הוא שוכב בבית-הרפואה מבלי יכולת להניע את אבריו. הפעולה היחידה שמסוגל לעשות היא להרים קמעה את אחת מרגליו, וגם זאת בקושי רב.
 
בני המשפחה המודאגים פנו לטובי הרופאים, אך לאף אחד מהם לא היו בשורות מעודדות. האירוע המוחי שעבר על אבי-המשפחה היה בדרגה קשה מאוד, וכלל לא נראה כי יבריא אי-פעם ממצבו הקשה.
 
רבקה וולדמן, אחת הגננות, הציעה לעמנואל לכתוב על כך לרבי מליובאוויטש מלך המשיח. "בוודאי שמעת על התופעה המופלאה, של הכנסת הפנייה לרבי לתוך אחד מכרכי 'איגרות קודש' – סדרת המכתבים של הרבי – ובעמוד הנפתח מוצאים התייחסות מהרבי אל הפנייה".
 
עמנואל היה ספקן. מעולם לא האמין בתופעות לא קונבנציונליות. אך הפעם ידע כי אין לו מה להפסיד ולכן נענה להצעה. הוא שטח על הכתב את מצבו החמור של חמיו והכניס את מה שכתב אל בין דפיו של כרך "איגרות קודש" שהיה שם בגן.
 
תשובתו של הרבי שבעמוד הנפתח התייחסה למצב דומה של חולה, והרבי ציטט בין דבריו את מאמר חז"ל: "שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא". עמנואל האמין כי זכה לברכתו הקדושה של הרבי וזיק של תקווה חדר ללבו.
 
באותו זמן בדיוק, מבלי לדעת על מעשיו של עמנואל, פנתה גיסתו לבית חב"ד ברמת-גן. היא החליטה להתחזק בתורה ומצוות לזכותו של אביה. אנשי בית חב"ד ברמת גן הציעו לה גם הם לפנות לרבי באמצעות "איגרות קודש" ולבקש את ברכתו לרפואת אביה.
 
כאשר פתחה הבת את הספר לקרוא את תשובתו של הרבי, היא נתקלה בציטוט מאמר חז"ל: "שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא"...
 
ביום שישי שלאחר מכן 'הוצלב' המידע. עמנואל ואשתו נפגשו בבית-הרפואה עם האחות מרמת-גן ועם בני משפחה נוספים, ותוך כדי שיחה, התברר לכולם כי תשובתו של הרבי חזרה על עצמה פעמיים! הכול נפעמו. "הלוואי", מלמלו כולם נרגשות. "שרק נזכה לכך", התלחלחו עיני הבנות. תחושת אמונה חזקה אפפה את כולם.
 
שבת בבוקר בבית-הרפואה. שלווה שבתית נסוכה על המחלקה. בשעה מוקדמת זו אין שאון של מבקרים. המאושפזים הרבים מתעוררים אט אט מתרדמת הלילה, אל יום נוסף של החלמה ושל תקווה. אחיות המשמרת סובבות בין המיטות, תרות אחר התרחשויות חריגות.
 
גם עמנואל התעורר. מזה מספר לילות שזו ה"משמרת" המשפחתית שלו. הוא לן בבית הרפואה לצד חמיו, סועד אותו ומסייע ככל האפשר. הוא ניצב כעת לצד מיטת חמיו, בוחן את גופו המשותק וחסר ההכרה. הוא פנה בתפילה חרישית לריבון העולמים, כי יעשה חסד וישיב לחמיו את חושיו. הוא, עמנואל, אהבו כאילו היה אביו. "אנא, ריבונו של עולם", לחשו שפתיו, "נותרו לו עוד שנות חיים יפות, טובות ונעימות. תן לו ולנו ליהנות מהן".
 
לפתע הוא נבעת על מקומו. צמרמורת אחזה בכל גופו. עיניו של חמיו נפקחו לרווחה, כאילו הכרתו שבה אליו. לאחר ההלם הראשוני התעשת עמנואל ויצא מיד את החדר על מנת להזעיק את אחת האחיות. כשחזר לחדר, התדהמה הייתה גדולה שבעתיים. חמיו ישב על המיטה וביקש ממנו מעט מים לשתות...
 
באותם רגעים הכו בתודעתו של עמנואל דברי חז"ל שצוטטו בתשובתו (הכפולה) של הרבי: "שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבא". זהו זה! ברכתו של הרבי התממשה אכן בשבת...
 
רופא המחלקה שהוזעק למקום קבע, כי מצבו של חמיו של עמנואל הוטב לבלי הכר וכי כנראה יוכל להניע את כל אברי גופו. הוא לא מצא כל הסבר הגיוני לשיפור.
 
בימים שלאחר מכן המשיך מצבו הרפואי של החותן להתקדם במהירות. הוא הצליח לרדת ממיטת חוליו והחל להסתובב בחופשיות במסדרונות.
 
סיפור הנס הכה גלים ואנשים רבים הביטו על חמיו של עמנואל כעל נס מהלך. רופאים ממחלקות אחרות באו להיות עדים בעצמם לנס שאירע.
 
ימים ספורים לאחר מכן השתחרר החולה-הבריא מבית-הרפואה, שכן לא נותר כל טעם להשאירו שם.
 שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter