יג תמוז התש"פ (05.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


מסירות אגדית
הנסיעה החמישית פעלה את הנס האחרון בסדרה. הרופאים ויתרו לחלוטין על תוכנית הניתוחים! חמישה ימי מאמץ, חמש נסיעות, המון שעות ארוכות של העתרת תפילות – חוללו תקדים בתולדות הרפואה

ד אדר התשע"ג (14.02.2013)

חב"ד
המילה תאונה מתקשרת ראשונה עם מכונית פגועה או פוגעת. אפשרות שנייה שנלקחת בחשבון היא תאונת עבודה. על תאונה בתוך הבית אף אחד לא מדמיין.
 
אבל מסתבר שגם מציאות הזויה כזו מתרחשת. וכזו בדיוק הייתה תאונה שעברה אשתו של אחד מחסידי חב"ד המתגוררים בשכונתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. תאונה קשה, שפגעה אנושות בפניה.
 
בעלה של הנפגעת נכנס בהיסטריה לחדרו של מזכיר הרבי, הרב יהודה-לייב גרונר וסיפר בקול שבור ורצוץ מה שקרה לאשתו. הוא הוסיף כי לאחר סדרת בדיקות דקדקנית שעברה אשתו, הגדירו הרופאים את מצבה קשה וקבעו כי יהיה עליה לעבור לא פחות מארבעה ניתוחים (!) כדי לתקן את מה שהתעוות בפניה.
 
הרב גרונר לקח מהחסיד את שמה המלא של אשתו ושם אמה והבטיח כי ימהר להזכיר לפני הרבי את המקרה המזעזע.
 
תגובתו של הרבי למשמע הדברים הייתה: "אם כן, אסע לאוהל".
 
'אוהל' הוא הכינוי למקום מנוחתו של האדמו"ר הקודם מליובאוויטש, הרבי הריי"צ (רבי יוסף יצחק), חותנו של הרבי הנוכחי. בעבר הרחוק נהג הרבי לנסוע למקום – מרחק כחצי שעה נסיעה מבית-מדרשו – פעמיים בחודש ולהעתיר תפילות. בשלב מסוים הגביר הרבי את קצב הנסיעות לפעמיים בשבוע.
 
באותה פעם שאמר הרבי "אסע לאוהל", זו הייתה נסיעה 'שלא מן המניין'. נסיעה מיוחדת למענה של אותה אישה. אישה זו לא ענתה לשום קריטריון שמצדיק יחס יוצא דופן. פשוט, אחת ממשפחת החסידים, שלמען בריאותה החליט הרבי להקדיש שעות ארוכות ויקרות.
 
ראוי לציין כי ביום שהרבי נסע ל'אוהל' הוא לא אכל מאומה עד לאחר שחזר. בשהותו במקום, שנמשכה שעות ארוכות (לעתים זה הגיע לשמונה שעות!) גם בתנאי מזג-אוויר קשים במיוחד, הוא עמד כל הזמן מבלי להתיישב אף לרגע.
 
בערבו של יום, לאחר שחזר מה'אוהל', ניגש הרבי למזכירו ושאל לשלום האישה. הרב גרונר מיהר להתקשר לבעלה של האישה, כדי להתעדכן. לצערו, לא היו לו בשורות טובות. "תוכנית הרופאים נותרה בעינה", העביר הרב גרונר לרבי את דברי הבעל. "עדיין בכוונתם להכניס את האישה לארבעה ניתוחים".
 
"אם כן, אסע מחר שוב ל'אוהל'", הגיב הרבי. נסיעה מיוחדת שנייה למענה של אישה בישראל.
 
למחרת, שיער הרב גרונר כי הרבי ירצה לשוב ולהתעדכן במצבה של האישה. לפיכך, עוד בטרם שב הרבי מה'אוהל', התקשר הרב גרונר לברר אם חלה הטבה. לשמחתו, אכן כן. הרופאים זיהו שיפור כלשהו, והחליטו להסתפק בשלושה ניתוחים בלבד.
 
השערתו של הרב גרונר התבררה כנכונה. הרבי ביקש לדעת מה עם האישה, ולשמע הדברים שבפי הרב גרונר ניכרה על פניו שמחה. מכל מקום, הוא שב ואמר את אותן מילים שאמר יום קודם לכן: "אם כן, אסע מחר שוב ל'אוהל'". נסיעה שלישית.
 
הרב גרונר ניסה לנחש את המשך התסריט. הרבי ייסע, ולקראת שובו הוא (הרב גרונר) יתעדכן במצבה של האישה ויעביר את הדברים לרבי. השאלה הייתה האם הפעם תספיק נסיעה אחת ל'אוהל' כדי להיטיב את מצבה של האישה, או שמא שתי נסיעות, כמו ההטבה הקודמת.
 
לשמחתו, נסיעה אחת הספיקה. הרופאים העריכו את המצב מחדש והחליטו כי שני ניתוחים בלבד מצופים לאישה.
 
הרבי התעדכן, שמח מההטבה הנוספת, אך עדיין לא אמר די. "אם כן, אסע מחר שוב ל'אוהל'", שב ואמר את אותן מילים. עוד יום ללא אכילה, יום של מאמץ ותפילות שמוקדש לעתיד בריאותה של אישה אחת ויחידה.
 
תקוותו הגדולה של הרב גרונר הייתה כי אם ההטבה הראשונה הגיעה לאחר שתי נסיעות וההטבה השנייה לאחר נסיעה אחת, הרי שלאחר הנסיעה הבאה תהיה כבר הטבה כפולה והרופאים יבשרו כי אין צורך כלל בניתוח.
 
אך לא. כאשר חזר הרבי מהנסיעה הנוספת, הרביעית במספר, יכול הרב גרונר לבשר לו על הטבה אחת 'בלבד'. "הרופאים טוענים כי המקום מחלים באורח פלא וכרגע תוכניתם עומדת על ניתוח אחד בלבד".
 
הרבי כמובן שמח, אך עדיין לא הסתפק בה. "אם כן, אסע מחר שוב ל'אוהל'".
 
הנסיעה החמישית פעלה את הנס האחרון בסדרה. הרופאים ויתרו לחלוטין על תוכנית הניתוחים! חמישה ימי מאמץ, חמש נסיעות, המון שעות ארוכות של העתרת תפילות – חוללו תקדים בתולדות הרפואה: תוכנית של ארבעה ניתוחים נגנזה לחלוטין, והתחלפה בטיפול ושיקום שהובילו להחלמתה המלאה של האישה הפשוטה. פשוטה בעינינו, אך – כמו כל אישה או איש בישראל – יקרה מאוד בעיני הרבי.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter