יט כסלו התשפ"א (05.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


העלבון והסליחה
"בוודאי שאני זוכר", הוא ענה ברורות, "אמרתי לך שלא אסלח לך ואני עומד בדיבורי: לא אסלח לך!". ניכר כי הפגיעה לא כהתה למרות השנים הרבות שחלפו מאז.

כ טבת התשע"ג (02.01.2013)

חב"ד
את שמם הם לא מוכנים לפרסם. כאשר תקראו את הסיפור תבינו גם למה. מכל מקום, הלקח של הסיפור מאלף, יותר נכון מזעזע – גם ללא השמות.
 
הם – בני זוג שהיו נשואים שנים רבות ולא זכו להיפקד בפרי בטן. כמו בכל הסיפורים, הם ניסו לעשות הכול – בדרך הטבע ובדרך שמעל לטבע. הם ביקרו אצל הרופאים המומחים הגדולים ביותר בתחום, ניסו מגוון גדול של שיטות טיפוליות, ומאומה לא קרה.
 
כחסידי חב"ד ובמיוחד ככאלה שמתגוררים בשכונתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, הרבו להיכנס לחדר המזכירות של הרבי ולהותיר בקשות חוזרות לברכה, אך הרבי כמו התעלם מהן. ההתעלמות בלטה במיוחד בעת שהכניסו לרבי מכתב עם כמה שאלות. הרבי התייחס לכל הנושאים, מלבד לערירותם.
 
השנים הנוקפות לא שיפרו כמובן את הרגשתם. חברים ומכרים בגילם כבר עמדו עוד מעט להוביל את ילדיהם לחופה ואילו הם עדיין מצפים לפעיות של הילד הבכור שיפיגו את השקט הקודר השורר בין קירות ביתם.
 
ערב אחד הם זכו להתקבל לפגישת 'יחידות' – פגישה אישית בחדרו של הרבי. כנהוג, הם הגישו לרבי פתק עם כל הנושאים עליהם ביקשו להתברך, והרבי בירכם כמעט על הכול. מהנושא הכי בוער להם, שב הרבי והתעלם.
 
האישה לא יכלה לשאת את המעמד ופרצה בבכי תמרורים. "מדוע?", התייפחה מול פני הקודש, "מה עשינו? אם מוטל עלינו להשתפר ולהיטיב את דרכינו כדי להתברך, אנא יורה לנו הרבי את דרך התשובה!".
 
פניו של הרבי הרצינו מאוד. הרבי אמר כי אחד משניהם פגע בעבר ביהודי, ועלבונו של הפגוע הוא שמונע מהם להתברך בפרי בטן! הרבי לא הוסיף לפרט ובני הזוג הבינו כי תם זמנם.
 
כאשר יצאו מהחדר, ניסו שניהם לדלות מתהומות הנשייה מקרה בו אחד מהם העליב מישהו קשות. שעות על גבי שעות ניסו לשחזר אירועים שונים, אך לא הצליחו להיזכר בעלבון משמעותי שגרמו למישהו. הם להם ברור כי לא מדובר במילה לא מחמיאה שבטעות נשמטה מפיהם, אלא בהתרחשות הרבה יותר חמורה.
 
פתאום 'נפל האסימון' אצל הבעל. "נראה לי שאני יודע על מה מדבר הרבי". הוא סיפר לאשתו כי בעבר הרחוק , בהיותו תלמיד ישיבה בבית-המדרש של הרבי בברוקלין, נערכה בקנדה חתונה של חבר. קבוצת תלמידים, שכללה אותו, התארגנה והזמינה אוטובוס שיסיע אותם לחתונה וממנה.
 
מדובר בנסיעה בת שעות רבות. לאחר החתונה, בשעת לילה מאוחרת, יצא האוטובוס עם התלמידים לדרך חזרה. הנסיעה נמשכה על פני כל הלילה ובאופן טבעי כולם נרדמו. אחד מהתלמידים, ירא שמים במידה יתירה, לא ויתר גם באוטובוס על המנהג ליטול ידיים כשמתעוררים – סמוך למקום השינה, מבלי לפסוע קודם לכן אף פסיעה אחת. לשם כך הוא הכין ליד מקום הישיבה שלו ספל מים בתוך קערה, כדי שיוכל ליטול את ידיו מיד כשמתעורר.
 
מיודענו, הבעל, היה שובב לא קטן והחליט לעשות מעשה קונדס. מיד כשנעצמו עיניו של אותו בחור, הוא לקח את הקערה עם ספל המים והחביא אותם. כאשר קטע הנהג את הנסיעה הארוכה ועצר להתרעננות, התעוררו כולם וירדו מהאוטובוס לחלץ עצמות ולשאוף אויר צח. גם אותו בחור ירא-שמים התעורר והופתע לגלות כי הקערה נעלמה לו.
 
כחלק מיראת השמים שלו, הוא נמנע מלדבר לפני שנוטל ידיים. מה שנותר לו לעשות היה לנופף בידיו ולזעוק בקולי קולות "נו! נו!". החבר'ה היו משועשעים מהמחזה, במיוחד גיבור הסיפור, שהעלים את הקערה עם המים.
 
הנהג שהיה עד למחזה המביש, ביקש מהבחורים לעשות לזה סוף, ולאחר דקות ארוכות ניאות הבחור השובב להחזיר למקום את מה שלקח. קל לשער כי ירא-השמים שהושם ללעג ולקלס נעלב עד עמקי נשמתו. ואכן, הדבר הראשון שאמר לאחר שנטל את ידיו, כוון למי שהעלים לו את הקערה והספל: "לא אסלח לך על מה שעשית לא בעולם הזה ולא בעולם הבא!".
 
לבעל וגם לאישה הייתה תחושה ברורה כי זה המקרה. כעת, הכתובת כמו זעקה על קיר. למחרת, חיפש הבעל את אותו אברך ירא-שמים, שהתגורר בשכונתו. כאשר ראהו, ניגש אליו ושאלו אם זוכר את מה שעבר עליהם באותו לילה.
 
"בוודאי שאני זוכר", הוא ענה ברורות, "אמרתי לך שלא אסלח לך ואני עומד בדיבורי: לא אסלח לך!". ניכר כי הפגיעה לא כהתה למרות השנים הרבות שחלפו מאז.
 
הבעל סיפר לאיש כי מגיע אליו בשליחות הרבי. "רחם עליי ועל אשתי. עד היום לא זכינו להתברך בילדים", התחנן מעומק לבו.
 
כאשר שמע האיש שהרבי בתמונה הוא התרכך. "רק בגלל הרבי אני מוכן לסלוח".
 
כעבור פחות משנה הפכו בני הזוג להורים מאושרים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter