יב תמוז התש"פ (04.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


ילדים חגיגיים
כעבור חודשים ספורים החלה הברכה להתגשם. האישה בישרה לבעלה כי הממצאים מלמדים כי אם הכול יתפתח כשורה, ייוולד להם תינוק בעוד תשעה חודשים.

יב תשרי התשע"ג (28.09.2012)

חב"ד
נקרא לו הרב נ'. את שמו המלא הוא מסרב לחשוף וביקש לשומרו במערכת. עד לפני שנים מספר, מנתה משפחתו של הרב נ' 'בסך הכול' עשר נפשות – זוג הורים ושמונה ילדים, בלי עין הרע. ישנם אנשים שהמספר הזה כבר אסטרונומי מבחינתם. אבל את הרב נ' ורעייתו זה לא סיפק. הם ידעו כי חז"ל מברכים על כל ילד יהודי נוסף שנולד לעולם, ועז היה רצונם להמשיך ולהגדיל את משפחתם.
 
אבל זה לא הצליח. משום מה, הקדוש-ברוך-הוא החליט לעצור בשלב זה את ברכת הילדים אצלם. כמה פעמים הייתה להם תקווה גדולה כי הנה רצונם עומד להתממש. אבל שוב ושוב נכזבה התקווה. נוצרו עוברים, אך הם לא החזיקו מעמד – ונפלו בטרם עת.
 
מנהג קבוע לרב נ', מזה כשלושים שנה, להיות לפחות חלק מחודש החגים במחיצת הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. לפעמים ב'ימים הנוראים' ולפעמים בחג הסוכות. בכל שנה, בהתאם לנסיבות החיים המשתנות. הוא לא מוותר על כך גם ב-18 השנים האחרונות בהן איננו זוכים לראות את הרבי, כי הוא יודע, כמו כל החסידים, כי גם אם לא רואים את הרבי – הוא נמצא עם החסידים בבית מדרשו ומעניק את כל הכוחות והברכות.
 
לפני כארבע שנים, זמן מה לפני שפנה הרב נ' כהרגלו אל סוכן הנסיעות להזמין כרטיס טיסה, הוא חלם חלום מופלא: הוא, הרב נ' ורעייתו, עברו לפני הרבי במעמד חלוקת דולרים לצדקה ולברכה. ראשונה עברה הרעייה. הרבי הגיש לה דולר ואיחל לה בנוסח המקובל "בשורות טובות". אחריה עבר הרב נ' כשבמוחו – תוך כדי חלום – הוא מתחבט ומתלבט האם להעלות בפני הרבי את רצונם בילדים נוספים. מצד אחד, הלוא הרבי יודע ברוח-הקודש את ההזדקקויות של כל חסיד. מצד שני, אולי ראוי להבליט ולהדגיש בקשות מסוימות.
 
המעמד החלומי כולו ארך שברירי שנייה ספורים. הרב נ' החליט וביקש ברכה לילדים נוספים. הרבי השיב: "יהיו לכם! אבל תגיע לתשרי".
 
בבוקר, כשהתעורר הרב נ', זכר היטב את החלום. זו לא הייתה הפעם הראשונה בה חלם את הרבי. אבל הפעם המראות היו מוחשיים מתמיד. הוא נרגש מאוד מכך שהרבי לא סתם ברך, אלא ממש קבע: "יהיו לכם!".
 
באותה שנה התכונן הרב נ' לנסוע לרבי למחצית השנייה של חודש החגים – למשך חג הסוכות. אולם בעקבות החלום החליט להקדים את זמן הביקור למחצית הראשונה של החודש – למשך ה'ימים הנוראים'.
 
בהיותו בבית המדרש של הרבי, שב הרב נ' וביקש לזכות בילדים נוספים.
 
כעבור חודשים ספורים החלה הברכה להתגשם. האישה בישרה לבעלה כי הממצאים מלמדים כי אם הכול יתפתח כשורה, ייוולד להם תינוק בעוד תשעה חודשים.
 
לא היה גבול לאושרם המשותף. בכל מאודם קיוו, כי הפעם הברכה תחזיק מעמד והתינוק ייוולד בריא ושלם במועד. הבעיה היחידה הייתה שתאריך הלידה המשוער היה בסמוך לחג הסוכות. מנהגו של הרב נ' לנסוע בחודש החגים אל הרבי הועמד בסימן שאלה. כיצד יכול להותיר מאחוריו רעייה כורעת ללדת, כאשר שמונה ילדים נוספים מתרוצצים סביבה?!
 
אולם שניהם, הרב נ' ורעייתו, זכרו כי בחלום אמר הרבי, "אבל תגיע לתשרי". משמע, כי הרבי ניבא על הקושי שייווצר ומכל מקום מעוניין שהרב נ' ימצא פיתרון ויגיע.
 
בסופו של דבר החליטו שניהם כי הרב נ' ייסע לראש-השנה ויחזור ארצה עוד לפני יום הכיפורים. ביממות הספורות ששהה הרב נ' בד' אמותיו של הרבי, הוא ניסה לשאוב כמה שיותר כוחות ותעצומות נפש. לארץ הוא הגיע בערב יום-הכיפורים, ולמחרת – בעיצומו של היום הקדוש – נולד להם במזל טוב ילדם התשיעי.
 
ההורים הנרגשים היו מאושרים ושמחים. אולם היו להם ציפיות להמשך הברכה. שניהם זכרו כי בחלום הרבי התנסח בלשון רבים: "יהיו לכם". מה שאומר כי עליהם לקוות ליותר מילד אחד.
 
ואכן, באותה שנה, שוב באותה תקופה כמו בשנה שלפניה, עברה הרעייה בדיקות רפואית שלימדו כי תינוק בבטנה. מה שאומר, כי שוב צפויה אצלם לידה בחודש החגים...
 
הפעם לא התבלט הרב נ' וגם לא אשתו. לשניהם היה ברור כי כאשר הרבי הורה בחלום לרב נ' להגיע לחודש תשרי, היה זה לא בכדי. הרב נ' טס בחלק הראשון של החודש, ובסיומו של החודש נולד הילד העשירי במשפחה, בשעה טובה ומוצלחת.
 
'ילדי חודש החגים', מכנים את שני העוללים במשפחת נ'.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter