כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


הקרוב מארצות-הברית
הלידה הייתה ארוכה וממושכת, אולם רחל הייתה בטוחה בברכותיו של הרבי כי הכול יסתיים בשלום...

ח אב התשע"ב (27.07.2012)

חב"ד
רחל קולבסקי נולדה בירושלים, בבית לא דתי. בעקבות גירושין של הוריה, נשלחה בהיותה בת שלוש להתחנך במוסד פנימייתי. המוסד, שמיקומו במאה-שערים, היה חרדי ורחל נחשפה דרכו לאורח חיים חדש לגמרי.
 
אולם היא לא החזיקה מעמד באורח החיים הזה. החיים החילוניים משכו את רחל הרבה יותר מהמסגרת הנוקשה והבלתי מתפשרת בה ניסו לעצב אותה בפנימייה. היה זה בשנות הל' (שנות השבעים). רחל פרקה מעליה סופית עול מצוות, והתגייסה לצבא. אולם מכל מקום, השנים בהן ספגה חינוך דתי עשו את שלהן והותירו בה חותם עמוק של אמונה בקדוש-ברוך-הוא ואמונה בצדיקים.
 
לאחר שמלאו לרחל שלושים הקימה את ביתה בקריית אתא, מקום מגוריו של אלי בעלה. בתוך זמן קצר נולדה הבת הבכורה למשפחת קולבסקי והייתה מקור לגאווה ואושר להורים הטריים.
 
זמן מה לאחר הלידה, נתקפה רחל בכאבי בטן עזים. בדיקה שקיימה גילתה כי היא סובלת מציסטה גדולה בבטן. רופא קבע לרחל תאריך לניתוח, במהלכו הוצאה הציסטה, ואמנם הכאבים נעלמו. אולם התהליך אותו עברה רחל השפיע לרעה על גופה והיא לא הצליחה להוסיף ללדת.
 
רופאיה התנבאו בנימה פסימית למדיי. "עם זיהום כזה, אין לך כל סיכוי לשוב וללדת". רחל ואלי ניסו טיפול רפואי ועוד אחד, וכשאלה כשלו – נטו להשלים עם גורלם. "נהיה מאושרים עם הבת בה זכינו", אמרו.
 
זמן מה לאחר מכן שיתפה רחל את אחת ממכרותיה בתחזית הרפואית הקודרת שלה. אותה מכרה המליצה לרחל בחום לא להתייאש ולפנות לרבי מליובאוויטש מלך המשיח. האמת היא, שרחל הספיקה בחייה לשמוע רבות על הרבי, אולם משום מה לא העלתה בדעתה כי גם לה הוא יכול לעזור.
 
עוד באותו יום פנתה רחל יחד עם אותה מכרה אל הרבנית רחל דיסקין, השליחה של הרבי בקריית אתא. הרבנית קיבלה את השתיים במאור פנים, והקשיבה בתשומת לב לקורותיה של רחל. "אני כבר בת 36. אני זקוקה לנס כדי לזכות ללדת ולו עוד ילד אחד".
 
הרבנית דיסקין הדריכה את רחל כיצד לכתוב לרבי והבטיחה לה כי תשלח את מכתבה לניו-יורק, אל הרבי. רחל יצאה מבית משפחת דיסקין מלאת תקוות. היא יצרה קשר עם אלי וסיכמה אתו כי הם פונים כעת לטיפול רפואי נוסף. "יש לי הרגשה שהפעם זה ילך. הרבי מליובאוויטש איתנו!", הדביקה את אלי באמונתה.
 
כעבור ימים מספר הגיעה ברכת הרבי, שכללה שתי מילים קצרות ומתומצתות: 'ברכה והצלחה'. ואמנם בתוך זמן קצר מאוד הפכה הברכה למציאות גלויה. הטיפול הרפואי אותו עברה רחל נחל הצלחה והיא בישרה לאלי באושר, כי היא עומדת ללדת בעוד חודשים מספר...
 
באחד השלבים, הציע לרחל הרופא שליווה את דרכה אל הלידה לערוך בדיקה לא פשוטה. פרופסור איבשיץ, כפי שנקרא, היה כנה עם רחל ואמר לה כי לדעתו הבדיקה אינה נחוצה. אולם רופאים אחרים מאוד ממליצים עליה ולכן הוא מותיר לה להחליט בעצמה מה לעשות.
 
רחל כבר ידעה כי לא היא ולא אלי יחליטו לבד. יש מישהו אחר שיחליט עבורם. הרבנית דיסקין שלחה את שאלתה של משפחת קולבסקי לרבי ובתוך זמן קצר השיב הרבי כי מן הראוי לשמוע לרופא המלווה ולהימנע מהבדיקה. רחל כמובן נשמעה לדעת הרבי והוסיפה לבקש ברכה ללידה קלה, בעיתה ובזמנה.
 
חלפו כמה חודשים. לפי ההשערה הרפואית, עמדה רחל כחודשיים לפני לידה. לילה אחד חולמת רחל כי היא יוצאת מביתה ומוצאת בתיבת הדואר מכתב מארצות-הברית שממוען אליה. תוך כדי חלום, היא שאלה את אלי מי מארצות הברית יכול לשלוח להם מכתב – "הרי אין לנו שם קרובי משפחה או מכרים?!.
 
כעבור שבועיים התגשם החלום. רחל קיבלה מכתב מארצות הברית – מהרבי. וכך נכתב בו: במענה על ההודעה אודות מצבה, השם יתברך ימלא ימי הריונה ותלד זרעא חיא וקיימא בעתה ובזמנה כשורה ובנקל. הפדיון-נפש שבמכתבה (הנוסח עם שמות יקיריה עליהם ביקשה ברכות) יקרא בעת רצון על ציון כבוד קדושת מורי וחמי אדמו"ר (קברו של האדמו"ר הקודם מליובאוויטש)...
 
כעבור כחודש קיבלה משפחת קולבסקי חיזוק נוסף מהרבי. מזכירו האישי של הרבי התקשר ואמר כי הרבי שב ומברך בלידה קלה. המזכיר הציע לרחל כי בבוא הזמן תיקח עמה לחדר הלידה  את מכתבו של הרבי אליה.
 
24 שעות לאחר אותה שיחת טלפון תקפו את רחל צירים והיא הובהלה לחדר הלידה. הלידה הייתה ארוכה וממושכת, אולם רחל הייתה בטוחה בברכותיו של הרבי כי הכול יסתיים בשלום.
 
לטליה, כפי שנקראת הבת שנולדה באותה לידה, כבר מלאו עשרים שנה. היא יודעת היטב בזכות מי היא נולדה והיא גאה בכך.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter