כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


ברכה ששווה זכייה בפיס
הם נכנסו אל החנות הצפתית שבעה אנשים בבת אחת. "שלום לך. אריאל חדד?", פנה אחד מהם לבעל המקום.  "נכון", סקר אריאל את הקבוצה בסקרנות. מה יש לשבעה אנשים לבוא יחד לחנות למוצרי חשמל? עד מהרה התחלפה הסקרנות בפחד נורא. "אנחנו משלטונות המס", הסביר האיש. "העסק שלך עלה במדגם, והגענו לבדוק את ספרי החשבונות".

יא סיון התש"ע (24.05.2010)

הם נכנסו אל החנות הצפתית שבעה אנשים בבת אחת. "שלום לך. אריאל חדד?", פנה אחד מהם לבעל המקום.
 
"נכון", סקר אריאל את הקבוצה בסקרנות. מה יש לשבעה אנשים לבוא יחד לחנות למוצרי חשמל? עד מהרה התחלפה הסקרנות בפחד נורא. "אנחנו משלטונות המס", הסביר האיש. "העסק שלך עלה במדגם, והגענו לבדוק את ספרי החשבונות".
 
אריאל ידע כי הבדיקות האלה לעולם לא מסתיימות בזיכיונו של הנבדק. אבל גם הוא לא חזה אפילו בדמיונו השחור ביותר עד כמה יצא חייב. לאחר יום שלם מורט עצבים, הגיש מנהיג החוליה לאריאל את הדו"ח: שלושה מיליון שקלים חוב למס הכנסה!

לשונו של אריאל נאלמה דום. אפילו אם ימכור את העסק וגם יפרשו לו את החוב למשך כל ימי חייו, לא יצליח לגייס סכום מטורף כזה.
 
הייתה זו שנת תש"נ (1990). לקוח חרדי שנכנס כעבור כמה ימים לחנות זיהה על פניו של אריאל כי שרוי במצוקה גדולה. הוא ניסה בעדינות להראות השתתפות והתעניין מה מעיק על לבו, ואריאל סיפר לו.
 
"שמע נא", אמר הלקוח. "לדעתי, יש מי שיוכל לעזור לך". אריאל חשב כי האיש מתכוון לאדם מתוככי רשויות המס, שבידיו לבוא לקראתו ולהקל. אבל הלקוח התכוון למשהו אחר לגמרי. למישהו אחר לגמרי. "בטח שמעת על הנסים הגדולים שמחולל הרבי מליובאוויטש".
 
אריאל הנהן בראשו. מי לא שמע על הרבי מליובאוויטש מלך המשיח?
 
האיש המשיך ואמר: "אני יודע כי מתארגן כעת טיול קבוצתי אל הרבי, על ידי רב מקומי מצפת בשם הרב אהרן אליעזר צייטלין. שווה לך ליצור עמו קשר ולהסתפח אל הקבוצה. אני בטוח כי ברכה מהרבי תושיע אותך!".
 
הרעיון הפיח תקווה באריאל. הוא מצא את מספר הטלפון של הרב צייטלין והתקשר אליו. אולם הרב צייטלין נאלץ להשיב את פניו ריקם. הקבוצה כבר הייתה סגורה. "אצרף אותך אל הקבוצה הבאה, בעזרת השם", הבטיח.
 
אבל אריאל היה לחוץ. הוא רצה להגיע אל הרבי מהר. הוא הפציר ברב צייטלין וגם הפעיל שתדלנות על-ידי מכר חב"דניק, לקוח שלו בשם הרב יוסף רוזנפלד. הרב צייטלין הבטיח להשתדל. ואמנם, כעבור כמה ימים חזר לאריאל ובישר לו בשמחה כי נמצא למענו מקום והוא יכול להצטרף.
 
הביקור כולו העלה את אריאל לפסגות מרוממות של קדושה. השהייה בבית מדרשו של הרבי, התפילות במחיצתו, עשו את שלהן. אולם שיאו של הביקור היה בעת שעבר לפני הרבי ביום ראשון בשבוע, בעת חלוקת הדולרים המסורתית.
 
אריאל ראה, כיצד האנשים שלפניו חולפים ביעף לפני הרבי, מקבלים דולר ומיד נדחפים החוצה על ידי הסדרנים. הוא חשש מאוד כי לא יספיק לגולל את צרתו בשבריר השנייה 'שלו' מול הרבי. אבל כנראה שמשהו במראהו גרם לסדרנים לחמול עליו ולהימנע מלדחוף אותו. אריאל נותר מול הרבי שניות ארוכות, שהספיקו לו לפרוש במשפטים קצרים ושבורים את אסונו הכלכלי.
 
הרבי הקשיב בתשומת לב ובריכוז, אחר אסף מעל הדוכן שלפניו שני שטרות של דולר והגישם לאריאל: "האחד עבור החברה הישנה והשני עבור החברה החדשה. ברכה והצלחה".
 
יצא אריאל החוצה כשהוא מבולבל מאוד. לגמרי לא הבין למה התכוון הרבי. איזו חברה חדשה? אין לו שום כוונות לפתוח חברה או עסק חדש?!
 
אפשר לומר כי כאשר חזר לישראל, מילאה אותו תחושת ריקנות. הוא ממש לא ידע לאן מועדות פניו. וכך, במצב רוח השפוף הזה, קיבל שיחת טלפון. היה זה אחד הפקידים במס הכנסה, שאת קולו הכיר אריאל גם מבלי שיזדהה. לצערו, יצא להם לשוחח המון לאחרונה, במהלך ניסיונות כושלים של אריאל להמתיק את גזר דינו הכלכלי.
 
"אריאל, כדאי שתגיע למשרדי מהר. מהר מאוד!". כך אמר האיש.
 
"לא תאמין!", אמר הפקיד לאריאל שעה שנכנס למשרדו. "זכית בפיס! ראש הנציבות בעצמו החליט להתערב בתיקך ולהוריד את הסכום במידה חסרת תקדים. במקום שלושה מיליון, עליך לשלם מאה וחמישים אלף שקלים בלבד! מאה וחמישים אלף בלבד!".
 
כנראה, שאריאל לא תפס באמת על מה מדובר. אחרת, לא היה מעז לומר: "זה עדיין הרבה בשבילי"...
 
בדיעבד, הסתבר כי זה אכן 'הרבה בשבילו'. גם את הסכום הזה הוא לא נאלץ לכסות. נמצאו עילות שמזכות אותו בשישים אלף שקלים, כך שנותר לו לשלם תשעים אלף בלבד. וגם זאת – לא בפעם אחת. פרשו לו את החוב לתשלומים נוחים.
 
מסיים אריאל: " זמן קצר לאחר מכן החלטתי לסגור את העסק ולפתוח עסק חדש לממכר כלי בית. אכן, ידע הרבי היטב במה לברכני. בדולר אחד מזער לי את החוב של העסק הישן, ובדולר השני הביא לפריחתו של העסק החדש".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter