יב תמוז התש"פ (04.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


הקנאה שהצילה
הרבי הסביר, כי כאשר משמים מעמידים יהודי בניסיון – נותנים לו כוחות לעמוד בו. "אני מעולם לא הועמדתי בניסיון כזה ולכן אין לי את הכוחות המיוחדים שאתה קיבלת. ועל כך – על הכוחות הגדולים שקיבלת – יש סיבה לקנאות בך!".

יז אייר התשע"ב (09.05.2012)

חב"ד
משפחתו עדיין לא שומרת תורה ומצוות. הוא – כן. הוא חזר בתשובה באמצעות חסידי חב"ד והפך לתלמיד ישיבה. עד מהרה התאקלם באווירה הייחודית של לימוד תורה מתוך דיבוק חברים אמיתי. בינו לבין תלמידים אחרים בישיבה, שרובם חסידים מבטן ומלידה, נרקם קשר הדוק והוא חש כמו 'דג במים'.
 
המעידה הקשה התרחשה כמה שנים לאחר מכן. הוא כבר סיים את חוק לימודיו בישיבה – במרכז חב"ד העולמי שבניו-יורק – וחיפש לעצמו מקור פרנסה. הטעות הגדולה הייתה שהוא החל לעבוד במקום מנוער לחלוטין מאווירה של קיום תורה ומצוות – במסעדה, אי שם באחד מרחובות המטרופולין הגדול.
 
הזיקה היהודית של המסעדה הסתכמה בכך, שהבעלים יהודי ושהיא סגורה בשבת. העובדים במקום לא היו כולם יהודים ומיודענו לא הצליח לשמור על עצמו מוגן מפני השפעתם. בשעות הרבות ששהה שם מדי יום, התפתח קשר של ממש בינו לבין אחת המלצריות, גויה ממוצא איטלקי, והוא מצא את עצמו מבלה שעות רבות ביממה בשיחות עמה. מכאן, הדרך אל התהום הפעורה הייתה כמעט בלתי נמנעת.
 
כאשר אחד מחבריו הנאמנים, נתן אברהם, התוודע לסיפור הנורא, הספיק מיודענו לבקר כבר כמה פעמים בבית הוריה של המלצרית הגויה. הללו התלהבו מאוד מהצעיר היהודי החכם והכריזמטי, וטיפחו מאוד את הקשר של בתם עמו.
 
למרבה האירוניה, נמנע הבחור מלאכול בבית הגויים, משום שמטבחם כמובן לא מתנהל לפי כללי הכשרות, בו בזמן שהמשיך לשקוע בבוץ הידידות ההרסנית עם בתם. מצד אחד, המשיך לחבוש כיפה שחורה ואף הקפיד להתפלל שלוש פעמים ביום בבית מדרשו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. ומצד שני, כבר דיבר עם הגויה על אפשרות של נישואי תערובת, שהשם ישמור. הוא הרגיש מכושף. כמו נהג הדוהר אל התהום, בשלב בו איבד שליטה על מכוניתו.
 
לילה שלם ישבו הבחור, ידידו נתן וידיד נוסף ושוחחו מלב אל לב. כאשר נפרדו, לקראת שחר, הייתה הרגשה כי משהו זע בלבו והוא החליט למצוא את הדרך להתנתק מהגויה. אבל עד מהרה התנפצו התקוות. ברגע שהבחור הגיע למסעדה, הוא חש כמו מסומם אחרי הגויה, והדחיק אל תהומות הנשייה את כל קורות הלילה.
 
נקפו כמה חודשים. במהלכם, חזר נתן לישראל, אך לבו היה נתון בחלקו לאותו חבר שנותר בניו-יורק, לכוד בדרך החתחתים. תפילות רבות הקדיש למענו. בכל מאודו קיווה שפתאום תאורנה עיניו והוא יימלט מהמצב הנורא בו נמצא.
 
ואז זה הגיע. שיחת טלפון שקיבל נתן מאותו בחור, נפתחה במשפט המרעיש: "זהו. עזבתי אותה. לצמיתות!".
 
ההלם הראשוני גרם לנתן לאבד את לשונו. הוא התקשה למצוא את המילים הראויות לתגובה. "נתן, אתה אתי?", וידא הבחור. "אני נמצא בארץ. הגעתי כרגע לבית הוריי ישירות משדה התעופה. אני מותש לגמרי ממה שעבר עליי, אך היה לי חשוב למהר לבשר לך. אנוח מעט ואז אשוב אליך ואספר לך כיצד התרחש הנס. כן! זה נס!", נשבר קולו.
 
ומה באמת קרה? יומיים קודם לכן, כבר אחז הבחור בשלב בו תכנן יחד עם הגויה לנדוד לקליפורניה ולבנות שם חיים משותפים, לא עלינו. בבוקרו של יום היה עד לשיחה שקיים הבעלים של המסעדה עם מכר ותיק, חסיד חב"ד, ובה התוודה לפניו כי קשה לו לשמור שבת. "כל המסעדות לידי פתוחות גם בשבת וגורפות רווחים הגונים. הניסיון לא לפתוח בשבת קשה מנשוא!".
 
"אני מבין אותך", אמר לו החסיד. הוא סיפר לבעלים על יהודי שהגיע לרבי ואמר לו כי הוא מיודד עם גויה ומאוד קשה לו להתנתק ממנה, והרבי הביט עליו בחום והשיב כי הוא (הרבי) מקנא בו! הרבי הסביר לו, כי כאשר משמים מעמידים יהודי בניסיון – נותנים לו כוחות לעמוד בו. "אני מעולם לא הועמדתי בניסיון כזה ולכן אין לי את הכוחות המיוחדים שאתה קיבלת. ועל כך – על הכוחות הגדולים שקיבלת – יש סיבה לקנאות בך!".
 
המילים המדהימות הכו בתודעתו של הבחור, שהקשיב מהצד. הוא חש שהן מיועדות אליו לא פחות מאשר אל הבעלים של המסעדה. בו ברגע גמלה בו החלטת בזק. הוא פנה אל בעל הבית בבקשה לקבל יום חופשי משום שלא חש בטוב. עוד לפני שהגויה הגיעה למסעדה, מיהר לתחנת הרכבת התחתית ועשה את דרכו לביתו.
 
בדרך, עלה על הרכבת מכר שלו, שסיפר לו כי בעבר היה לו קשר עם צעירה גויה – וברגע של אמת, החליט לעזוב אותה. תזמון מושלם מזה לא יכול היה להיות.
 
בהמשך היום, התקשרה אליו הגויה כמה פעמים, אך הוא לא ענה לה. בשלב מסוים, כאשר חשש שלא יעמוד בפיתוי, נטל את מכשיר הטלפון הסלולארי וניפץ אותו לרסיסים...
 
זכה אותו בחור להקים בית בישראל, משפחה חסידית לתפארת. הכול – בזכות מילותיו של הרבי, ששמע בעקיפין.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter