כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


סוף ברכה להתממש
ביום בהיר אחד, בעיצומה של תעשיית הכנסת האורחים של משפחת מיימון, הם התבשרו כי ברכתו של הרבי סוף סוף מתגשמת. הם עומדים בקרוב לחבק בן משלהם.

ז אדר התשע"ב (01.03.2012)

חב"ד
כאשר עמד אהרון מיימון תחת החופה יחד עם בת זוגו רינה, הייתה נסוכה עליו שלווה. אמנם הוא נרגש מאוד, כמו כל חתן, אבל ההתרגשות שלו הייתה ללא פרפורי בטן. הוא היה בטוח כי מצפים לו החיים הטובים ביותר עבורו. 
 
הייתה לו סיבה טובה לחשוב כך. עוד לפני פגישתו הראשונה עם רינה, כתב אהרון לרבי מליובאוויטש מלך המשיח על השידוך המוצע לו, וקיבל ברכה לצאת לפגישה. סדרת פגישות הובילה אותו ואת רינה להבנה כי הם מתאימים זה לזו, ושוב כתב אהרון לרבי וקיבל ברכה לסגירת שידוך בשעה טובה ומוצלחת. לקראת החתונה קיבל ברכה נוספת מהרבי להקים בניין עדי עד. כך שלא פלא, לנוכח הברכות שהורעפו עליו, מדוע היה אהרון כה בטוח בהמשך דרכו.   לכן כאשר חלפו שנה ושנתיים ועדיין לא זכתה משפחת מיימון הצעירה להתברך בילדים, התקשה מאוד אהרון לעכל את זה. הרי הרבי כיוון אותם להינשא זה לזו, מדוע אפוא נמנעת מהם הברכה המצופה ביותר של כל זוג נשוי?
 
רינה אמרה לאהרון כי עליו לגשת אל הרבי במעמד חלוקת הדולרים לצדקה ולברכה שהתקיים בכל יום ראשון, ולבקש ברכה מפורשת לילדים. אולם אהרון לא הצליח. הוא אמנם ניגש לפני הרבי, פעם אחרי פעם, אך מעולם לא הצליח לפצות פה מרוב חרדת הקודש.
 
רינה לא ויתרה לאהרון. "אתה מוכרח לאזור אומץ ולבקש ברכה מהרבי!". ואכן באחת הפעמים הבטיח אהרון לעצמו כי יגייס את כל כוחות נפשו ויאמר לרבי את אשר על לבו. אולם בשעת מעשה – שוב רטטו שפתיו ולא הצליח להוציא מפיו מילים ברורות.
 
מתוסכל וכואב יצא אהרון החוצה. פתאום – הוא נקרא לשוב אל הרבי. הרבי, שזיהה את מצוקתו, העניק לו דולר נוסף ואמר: "לבני מזל".
 
אהרון היה מאושר. לא היה לו ספק לפשרו של המזל בו ברכו הרבי. הוא רשם על הדולר את נוסח הברכה שקיבל, את התאריך והשעה, ושמר על השטר מכל משמר. יותר מכל שטרות הדולרים האחרים שזכה לקבל מהרבי.
 
הגדילה לעשות רינה – בהזדמנות אחרת. גם היא עברה בנפרד לקבל מהרבי דולר לברכה ולצדקה, וביקשה ברכה מפורשת לבן זכר. היה זה כשלוש-ארבע שנים לאחר חתונתם. הרבי חייך חיוך רחב והגיב: "בן זכר? בנים זכרים!".
 
לנוכח מילים מיוחדות אלה לא היה גבול לאושרם של אהרון ורינה. הם היו ממש בטוחים כי בתוך תשעה חודשים תתגשם משאת נפשם. אבל זה לא קרה גם כעבור תשע שנים...
 
היה זה לפני כמה שנים. אהרון ורינה ישבו בביתם הריק מילדים, במינסוטה שבארצות הברית ושוחחו עוד אחת מהשיחות הארוכות והרבות שלהם במשך חייהם המשותפים. השיחה התגלגלה לזיכרונות מהעבר, ואהרון שיחזר חוויות שהיו לו במחיצת הרבי בחודש תשרי תשמ"ח (אוקטובר 1987). יחד עם כמה חברים הוא נרתם אז לעזרה במטבח הכנסת האורחים – המטבח שהכין מדי יום בחודש החגים אלפי מנות שניתנו חינם לכל האורחים שבאו לשהות במחיצת הרבי.
 
מי שניצח על המלאכה היה החסיד הבלתי נשכח הרב משה ירוסלבסקי ז"ל. לאחר החגים, אסף הרב ירוסלבסקי את כל מי שסייע בידו והוביל את כולם כקבוצה לפני הרבי במעמד חלוקת דולרים. בעומדם מול הקודש, הציגם הרב ירוסלבסקי. אהרון התרגש מאוד והצטנף מאחורי גבו של הרבי.
 
אבל הרבי בחר להסתובב דווקא אליו, הביט בו בעיניו העמוקות ואמר בזו הלשון: "יישר כוח שאתה מחליף אותי בהכנסת אורחים, מכיוון שבגשמיות אינני יכול לקבל את האורחים. א גרויסער יישר כוח! (באידיש: יישר כוח גדול)'.
 
רינה הקשיבה לסיפור ולפתע אורו עיניה. "שמע, אהרון. לפי דעתי, הרבי הטיל עליך באותה הזדמנות את משימת חייך וייתכן שבה תלויה הישועה שלנו. הרבי כיוון אותך להדר במצוות הכנסת אורחים. הבה אפוא נתחיל במשימה, ובעזרת השם עמה תחול עלינו הברכה".
 
רינה לא הסתפקה בדיבורים. היא הייתה מעשית מאוד. "לך עכשיו למכולת, אהרון, קנה ביצים וגבינות, מהמאפייה תקנה לחמניות, ומהירקן תקנה ירקות משובחים. אני אכין כריכים, ואתה תלך לחפש צעירים יהודים בקניונים, תציע להם אוכל כשר וטעים ותזמין אותם להנחת תפילין".
 
זה היה השלב הראשון בתוכנית הכנסת האורחים של רינה. השלב הבא היה עריכת סעודות שבת מפוארות לכל דכפין, ערוכות כיד המלך עם מיטב המטעמים.
 
ואז זה הגיע. ביום בהיר אחד, בעיצומה של תעשיית הכנסת האורחים של משפחת מיימון, הם התבשרו כי ברכתו של הרבי סוף סוף מתגשמת. הם עומדים בקרוב לחבק בן משלהם.
 
בתאריך י' בשבט האחרון, 22 שנה מאז נישואיהם, נולד בנם בכורם של אהרון ורינה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter