כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


המקום הנכון
הדברים הלמו בדני. מה פתאום לחזור לארץ ישראל? – התקומם בסתר לבו. אני מאושר, מרוויח נפלא, חי בטוב ובנעימים. מה חסר לי כאן?! הוא הדחיק את מילות הרבי לתא נסתר בירכתי מוחו, ושב לקליבלנד, לשגרת חייו.

טז אב התשע"א (16.08.2011)

חב"ד
דני חן היה שם דבר בקרב יבואני פורצלן מאיטליה לארצות-הברית. כמי שמגלגלים סכומי עתק, נזקקו הסוחרים לשירותי שמירה לאבטח את עצמם ואת רכושם, ודני – בוגר יחידה מובחרת בצה"ל – היה האיש המתאים למשימה.
 
הסוחרים שלמו לדני ביד נדיבה והקנו לו הרגשה כי אכן משתלם לרדת מישראל לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. כמקום מגורים, בחר דני באוהיו שבקליבלנד ובעגה הישראלית הוא ממש 'עשה חיים'.
 
היה זה בראשית שנות השבעים. לאחר כמה שנים טובות בארצות-הברית, פרצה בישראל מלחמת יום-הכיפורים, ודני גילה פטריוטיות וחזר אל שורות הלוחמים בישראל. עם סיום המלחמה, שב דני לקליבלנד וחזר לעבוד ולגרוף הון – הפעם במשלוח-יד אחר. באמצעות מכר התוודע לאומנות הצילום, רכש מיומנות בתוך זמן קצר והפך לצלם מצליח.
 
בקיץ תשל"ד (1974) לקח דני פסק זמן נוסף מהעבודה האינטנסיבית וטס לבקר חברים בניו-יורק. במשך שבועיים טיילו החברים ובילו כהוגן. עד שיום אחד, הציעו כמה מהחברים לנסוע לברוקלין, אל הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.
 
דני הופתע מההצעה. במובן מסוים, הוא הופתע מכך שהצעה כזו לא באה ממנו אלא מחבריו. בילדותו, התחנך דני בבית-ספר חב"ד בכפר סבא, ובהיותו בן שתים-עשרה, בשנת תשכ"ג (1963), אפילו זכה להיות אצל הרבי.
 
היוזמה הגיעה מצוות החינוך של בית-הספר, ולכתחילה – הרתיעה מאוד את הוריו. הם השתייכו לבני העדה התימנית, ועל רקע אירועי החטיפה בשנות הבראשית של המדינה הם חששו מאוד פן יבולע לדני. ארך לדני זמן לא מבוטל לשכנע אותם כי לא יקרה לו מאומה ובסוף הם 'נכנעו' והתירו לו להגשים חלום, שבאותן שנים היה נדיר במיוחד.
 
אחד הרגעים המופלאים של דני באותו ביקור, היה במהלך התוועדות שניהל הרבי, בהשתתפות אלפי חסידים. דני עמד בתוך הקהל יחד עם קבוצת תלמידים מבתי-ספר חב"ד בישראל, והרבי הורה לקבוצה לפצוח בניגון חב"די. ברגע הראשון, נאלם קולו של דני ולא יצא הגה מפיו. הרבי הסתכל עליו והניף את שתי ידיו הקדושות לאות עידוד, ופתאום חש דני בגבורה האוזרת את כל הווייתו, וקולו התרונן בשיר.
 
כעת, יותר מעשר שנים אחר כך, לא ניכרו בדני שום סממנים מאותה תקופה. הוא זנח את המורשת שעל ברכיה גדל, וחי חיי הוללות ובליינות. לכן רעיון הביקור אצל הרבי הפתיעו מאוד.
 
קבוצת החברים הגיעה אל הרבי. ברגע מסוים, עמד דני קרוב מאוד אל הרבי ומבטו נפגש בעיניים הקדושות הקורנות והמפלחות. כמו במנהרת זמן, הרגיש דני כי הוא חוזר לאחור, אל הפעם הקודמת בה עמד מול הרבי. שבריר שנייה הביט בו הרבי, לא יותר, אחר אמר לו בעברית: מקומך לא כאן. אתה צריך לחזור לארץ ישראל!
 
הדברים הלמו בדני. מה פתאום לחזור לארץ ישראל? – התקומם בסתר לבו. אני מאושר, מרוויח נפלא, חי בטוב ובנעימים. מה חסר לי כאן?! הוא הדחיק את מילות הרבי לתא נסתר בירכתי מוחו, ושב לקליבלנד, לשגרת חייו.
 
חלפה שנה. ערב אחד ישב דני וחישב לעצמו את הקורות עמו. רווחיו הכספיים בשנה החולפת היו גדולים. הוא סגר עסקאות ענק והיה עסוק עד מעל לראש. אולם אחוז ההון שנשמר עמו היה יחסית מאוד דל. הוא שם לב כי רובם ככולם של הרווחים יורדים לטמיון בדרך זו או אחרת, כל פעם בנסיבות שונות.
 
דני החליט לעצור את המרוץ וכמו בשנה שבעברה טס לניו-יורק, כדי 'לנקות ראש' בחברת מכריו. שוב, כמו לפני שנה, בילו החברים היכן שבילו, ו'בשביל הנשמה' גם קפצו לביקור נוסף אצל הרבי.
 
היה זה בדיוק מוצאי חג, עיתוי בו הרבי מוזג מהגביע שעליו עורך ברכת-המזון והבדלה – יין לכל הנוכחים. אחד המשמשים בקודש מוזג עוד ועוד יין אל גביעו של הרבי, והרבי מחלק 'כוס של ברכה' לכול. דני וחבריו נעמדו בתוך הנחשול האנושי שהשתרך אל לפני הרבי, ובעודם מתקדמים – החל דני להזיע. הוא נזכר בדבריו של הרבי אליו לפני כשנה ופתאום הכתה בו ההכרה כי הרבי יודע היטב מה הוא אומר. הרבי יודע היטב היכן מחכה לו מזלו האמיתי.
 
דני מצא את עצמו מגיש את כוסו אל הרבי, כשמחשבותיו סתורות ועשתונותיו מבולבלות. בעוד הרבי מוזג לכוסו, הוא הרים אל דני את עיניו הקדושות ואמר: הרי כבר אמרתי לך – מקומך לא כאן אלא בארץ ישראל!
 
הייתה זו הכאה בקורנס בעודו חם. הוכחה חותכת לדני, כי הרבי מזהה וזוכר אותו היטב. ליותר מזה דני לא נזקק. עוד באותו ערב שב לקליבלנד ופנה לאריזה חפוזה של כל רכושו.
 
חברים שנודעו מכך, חשבו שנטרפה עליו דעתו. הם ראו בו סיפור הצלחה ולא קלטו מדוע החליט בבת אחת לעזוב הכול. אולם הוא לא נתן לאף אחד להניא אותו מהחלטתו. בתוך יומיים כבר היה על טיסה לארץ.
 
בישראל, הכיר דני את בת זוגתו והקים עמה את ביתו – בכפר-סבא. הוא פתח אולפני צילום ועד היום מנהל אותם בהצלחה משגשגת, הרבה יותר מזו שהייתה לו בקליבלנד. מהאולפן מתפרנסים בכבוד גם כל בניו וחתניו, חמשה במספר.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter