ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


מורה – לחיים טובים
נד לו הרופא בראשו: "אני במקומך הייתי בראש ובראשונה שומע בקול הרבי, ואחר כך הולך להיבדק"...  

כו סיון התשע"א (28.06.2011)

חב"ד

הפגישה הייתה בלתי צפויה בעליל. אברהם קראפט נסע ברכבת התחתית בניו-יורק, הסבווי המפורסמת, ופתאום ניבטו מולו פנים מוכרות. היה זה חבר מבית-הספר היסודי, עמו חלק את ספסל הלימודים עד לפני כמה שנים.
 
"שלום", קרא אברהם למולו. החבר חבש כיפה ואברהם התפלא. הוא ידע כי חובשים כיפה בעת טקסים דתיים. "האם חל היום חג שלא ידעתי עליו?", שאל.
 
החבר חייך. "אני הולך בקביעות עם כיפה. חזרתי בתשובה".
 
לאברהם, שגדל בבית רפורמי, היו ידיעות ביהדות פחות מקלושות. טקס בר-המצווה שלו התקיים בטמפל, ורוב החברים שהשתתפו בו היו נוצרים. המושג 'חזרה בתשובה' היה זר לו לחלוטין. "לאיפה חזרת?", לא הבין אברהם.
 
החבר חייך שנית, והסביר לו מה הפירוש לחזור בתשובה והכיר לאברהם מושגים מרתקים עליהם מעולם לא דמע. כנער בן שבע-עשרה, הזדמן לאברהם לא אחת לחשוב על מהות החיים ולחפש משמעות לכל מה שרואה. הספרות היחידה שהייתה זמינה לו הייתה נוצרית או ערבית, והן לא דיברו אליו.
 
כעת, הדברים שסיפר לו החבר, נשמעו לו מעניינים במיוחד. החבר ירד מהרכבת, והשאיר לאברהם טלפון וכתובת של הרב שלו. "כדאי לך לבוא לשוחח עמו. תכיר עולם חדש ומדהים – העולם האמיתי שלך, של נשמתך".
 
אותו רב היה מראשי-ישיבת 'תורה ודעת'. אברהם התקשר לרב, והרב הזמינו לשהות בביתו במשך שבת שלמה. "כך נוכל לשוחח בלי לחץ, וגם תוכל להתחכך מקרוב באווירה יהודית אותנטית.
 
זכרה של אותה שבת לא מש מזיכרונו של אברהם עד היום. האווירה הקסומה, השירה, המשפחתיות המיוחדת סביב השולחן, כבשו את לבו. הוא הרגיש כי כאן נמצאת התשובה לנפשו הכמהה למשמעות אמיתית ומהותית לחיים.
 
בתוך חודשים ספורים התערה אברהם בחברת תלמידי ישיבה חרדית והפך לחלק טבעי מהם. ואז הגיע משבר קטן. אברהם נחשף לכישלונות של אנשים בהתנהגויות בחברה, ולא הצליח להבין איך ייתכן שמי שהולכים בדרך התורה מועדים כך. היו גם כאלה שממש עלבו בו ואברהם הרגיש קצת מעורער בדרכו.
 
ידיד טוב שרכש, חסיד סטמר, המליץ בפניו להגיע לחסידות חב"ד. "שם בוודאי יקבלו אותך בסבר פנים יפות, יותר מכל קהילה אחרת".
 
תשכ"ב (1962) הייתה השנה בה זכה אברהם לפגוש לראשונה בחייו את הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. פגש – ונכבש. חסידים טובים אימצו אותו וכיוונו את צעדיו במשעולי היהדות והחסידות.
 
במכתב הראשון שכתב אברהם לרבי, גולל בקצרה את מסכת חייו ותאר את המהפך שהתחולל לאחרונה עם עצמו, הוא ציין כי כעת הוא תוהה ועצוב, משום שלא ברור לו מה צופן לו העתיד, ממה יתפרנס וכיצד יתחתן.
 
כעבור ימים ספורים קיבל אברהם תשובה קצרה, בה הנחה אותו הרבי לעבוד בחינוך ילדים. האמת הייתה, שבקיץ האחרון עבד אברהם במחנה נופש עם ילדים, והצליח מאוד. אולם לא כתב על כך לרבי, בעיקר משום שלא ראה בכך את ייעוד חייו. והנה הרבי החליט כן לפתח אצלו את ההצלחה שכבר חווה.
 
אברהם, שעדיין לא היה חסיד בכל עצמותיו, החליט 'לבחון' את הרבי. באחד ממוצאי החגים, עת בה מחלק הרבי לנוכחים בבית-המדרש מכוס היין עליה ערך הבדלה במוצאי חג, עבר אברהם לפני הרבי ומבלי להזדהות שאל מה עליו לעשות בחיים. הרבי הביט עליו והשיב: "הרי כבר אמרתי לך לעבוד בחינוך ילדים"...
 
אי-אפשר לומר שאברהם לא התפעם מרוח-הקודש הגלויה. אולם מכל מקום, הרתיעה מעיסוק בחינוך הייתה חזקה אצלו והוא חיפש משלוח-יד אחר. הוא ניסה עבודות שונות, במקומות שונים, אך תמיד כעבור זמן קצר משהו השתבש, והוא עזב או פוטר.
 
תקופה קצרה לאחר מכן, פיתח אברהם כאבים עזים בבטן, מלווים בבחילות ובהקאות. רופא יהודי, לא דתי, בדק אותו בדיקות ראשוניות ושלח אותו לבדיקות מעמיקות בבית-הרפואה. תוך כדי בדיקה, שאלו הרופא: "אני רואה שאתה אדם דתי. האם שמעת על הרבי מליובאוויטש?".
 
אברהם נבוך וסיפר לרופא כי אפילו קיבל מהרבי הוראה מה לעשות בחיים, אך נמנע מלמלא אותה.
 
נד לו הרופא בראשו: "אני במקומך הייתי בראש ובראשונה שומע בקול הרבי, ואחר כך הולך להיבדק"...
 
מלא רגשי אשמה שב אברהם לבית-המדרש של הרבי והמתין לבוא הרבי מחוץ לבניין. בדיוק בעת שהגיע הרבי, תקפו את אברהם כאבים נוראים. הרבי חלף על פניו של אברהם וחייך לעברו חיוך רחב, מלא משמעות – ובאותו רגע, כבמטה קסמים, נמוגו הכאבים ויותר לא שבו. 

אברהם כבר הבין היטב מה עליו לעשות כעת. הוא פנה לחפש משרה בתחום החינוך, ומצא יותר מאחת. הצלחתו בתחום הייתה – ועודנה עד היום – מיוחדת במינה. "הכול בזכות הרבי הגדול שלנו", בורקות עיניו של אברהם. 
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:
1
מאוד יפה
מיכאל
| 2011-07-01 13:18:30
מרגש...האיש באמת קיבל מהרבי כיוון וגם דחיפהאתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter