יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


ברכה מרחיבה
עוד באותו יום שולש לידיהם של משפחת לוין מלוא הסכום, במזומן. הקונה יוצאת-הדופן אפילו הואילה להתיר להם להישאר בביתם הישן שנתיים נוספות, עד שתסתיים בניית דירתם החדשה. 

טז 'אדר ב התשע"א (22.03.2011)

קריאת הכרוז העמידה את הרב אליהו לוין על מקומו: "בכרטיס טיסה אל הרבי מליובאוויטש זכה שרגא-פייבל לוין!".
 
היה זה בכנס המרכזי של תהלוכות ל"ג בעומר בירושלים בשנת תש"נ (1990). אירוע שנתי מרשים המתקיים בכיכר השבת, בו נוטלים חלק כרבבת ילדים.
 
שרגא שלנו? הרב לוין התקשה להאמין. "הזכייה כמובן משולשת", הבהיר הכרוז. "שלושה כרטיסים – לילד ולהוריו".
 
ברור מהיר הוכיח לרב לוין כי שמע נכון. אכן, ילדו זכה בכרטיס טיסה לניו-יורק, לביקור בחצר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. מה שאומר, כי גם הוא ואשתו– הוריו של שרגא, זכו בכרטיסי טיסה.
 
משפחת לוין אינה נמנית במוצהר על חסידות חב"ד. אולם הרב אליהו, ראש המשפחה, התחכך כבר מילדות באורחות החסידות. כתלמיד בתלמוד תורה 'עץ חיים' נהג בערבו של כל יום חול, עם סיום הלימודים, להיכנס לבית-כנסת חב"ד במאה שערים ולשמוע שיעורים בחסידות. עם השנים, גברה הערצתו לתנועת חסידות חב"ד ובמיוחד למנהיגה, הרבי.
 
את הזמנת הכרטיסים ואת הדאגה לכל הפרטים הנלווים לקח על עצמו ידידו של הרב לוין, הרב אליעזר ליכטנשטיין. הרב ליכטנשטיין דאג לכל הפרטים הקטנים. אפילו למלווה שיקבל את פני משפחת לוין בשדה-התעופה בניו-יורק ויוביל אותם אל דירת מארחיהם, משפחת הרב חיים-ברוך הלברשטם.
 
החוויות הרוחניות בחצר הרבי נחרתו עמוק בלבם של שרגא והוריו. הרב אליהו זוכר כיצד חש 'מחושמל' באותו רגע שסיים הרבי שיחה תורנית באיחול לבוא הגאולה בקרוב ממש, וכל החסידים זעקו בבת אחת בקול גדול: א-מ-ן!
 
בפעם הראשונה שזכתה משפחת לוין לעבור בעת חלוקת דולרים לצדקה ולברכה, ציין לפני הרבי המזכיר הרב יהודה לייב גרונר, כי הם זוכים בגורל. הרב אליהו לוין סיפר לרבי כי הוא נכד של רבי אריה לווין (רבם של האסירים). פניו של הרבי אורו ממש והוא חזר אחריו ואמר: "רבי אריה לווין זכר צדיק לברכה". הרבי בירך כי יזכו להמשיך את דרכו של הסבא לדורות הבאים וכי זכותו תסייע להם לעשות זאת.
 
בפעם השנייה שעברו לפני הרבי במעמד כזה, ניצלה הגברת לוין את ההזדמנות לבקש ברכה לכל בני המשפחה שלא הגיעו עמם. היא גם ביקשה ברכה מיוחדת לחתן את כל הילדים בקלות ושכולם ילכו בדרך התורה. הרבי ענה בברכה עליה חזר פעמיים: "מתוך הרחבה".
 
הרב אליהו לוין נזכר, כי באותו מעמד עמדה לצדם בחורה מארץ ישראל שביקשה ברכה לשידוך. הרבי לא ענה לבקשתה. במקום זאת בירכה כי תזכה להיות מורה טובה. "לאנשים כערכנו אין שמץ של הבנה בחשבונות אלוקיים, אבל לרבי כנראה יש יותר משמץ כזה. אני מכיר אישית את המדוברת, ועד היום היא לא מצאה את זיווגה"... 
 
עם חזרתם של הלוינים ארצה, הם ראו מיד התממשות ראשונה של ברכת הרבי. לאחר חודשים ארוכים בהם עמדה דירתם למכירה ואיש לא התעניין בה, פתאום מצאו קונה משמיים.
 
היה זה ביום הראשון לשובם. גברת לוין צעדה אל המכולת השכונתית, ובדרכה עצרה אותה יהודייה שמבטאה הסגיר את מוצאה הבריטי. "מזה זמן רב אני מחפשת לקנות דירה בשכונה זו. אולי ידוע לך על מישהו שמעוניין למכור?".
 
גברת לוין התקשה להכיל את הפתעתה. "אני מעוניינת למכור", השיבה.
 
עוד באותו יום נערך חוזה על-ידי עורך דין. הקונה אפילו לא ביקשה לסייר בבית. הספיק לה לראות אותו מבחוץ. פשוט, היה בה רצון עז לרכוש נחלה בארץ ישראל והיא מאוד אהבה את השכונה בה התגוררה משפחת לוין, שכונת 'שערי חסד'. ברוב אדיבותה, היא הציעה מחיר גבוה יותר מזה שמשפחת לוין חשבה לקבל. כנראה לא חסרו לה מצלצלין. היא אפילו רצתה לשלם לגברת לוין תוספת של דמי תיווך עבור הקנייה...
 
עוד באותו יום שולש לידיהם של משפחת לוין מלוא הסכום, במזומן. הקונה יוצאת-הדופן אפילו הואילה להתיר להם להישאר בביתם הישן שנתיים נוספות, עד שתסתיים בניית דירתם החדשה.
 
כך פסעה משפחת לוין את הפסיעות הראשונות אל הרחבות המובטחת. הסיבה שמכרו את הדירה הייתה הממדים הקטנים של הדירה ביחס לבני המשפחה שהלכו והתרבו, בלי עין הרע. בתמורה לדירתם הישנה, הצליחו לרכוש דירה רחבת-ידיים בשכונת רמת שלמה.
 
"ברוך השם", נוצצות עיניו של הרב לוין מאושר, "זכינו לחתן את כל ילדינו, ומתוך הרחבה. כאשר שבנו מהביקור אצל הרבי, בהיותנו במטוס, אמרתי לאשתי, מתוך אמונה עזה בדברי הרבי: 'את תראי שהכול יסתדר. כיצד בדיוק – אינני יודע. אך אני בטוח בברכת הרבי'. ואכן, הברכה התקיימה בנו במלואה".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter