כט אלול התש"פ (18.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


האתגר הגשים את החלום
"הרבי לימד אותי להיות אופטימית ולהבין כי גם מה שנראה כאתגר הוא למעשה מתנה מאת האלוקים. אם לתינוקות עניים בארצות-הברית יש חלב, אם לילדים עניים כאן יש מזון – הרי שזה בזכות הרבי מקראון-הייטס".

יח אדר התשע"א (22.02.2011)

שירלי צ'יסהולם עשתה כותרות כשהייתה האישה השחורה הראשונה בהיסטוריה שנבחרה לבית הנבחרים של ארצות הברית מטעם המחוז השנים-עשר של מדינת ניו-יורק. לאחר ההתרגשות הרבה שליוותה את ניצחונה, היא מצאה את עצמה נאבקת בדעות קדומות ובחברי קונגרס גזעניים שניסו לעכב את התקדמותה.
 
בלחצם של צרי-עין פוליטיקאים מתוך הקונגרס מונתה צ'יסהולם כחברה בוועדת החקלאות. כאישה שגדלה כל חייה באזור עירוני, לא יכלה צי'סהולם לתרום רבות בנושאים חקלאיים. וזו בעצם הייתה מגמתם של יוזמי המינוי – הם רצו להפוך את צ'יסהולם לאפורה וחסרת משמעות פוליטית.
 
המינוי גרם לה אכזבה רבה. כאשר רצה להיבחר היה לה חלום למגר את בעיית העוני וחסרי הבית במרכזי הערים, אותם הכירה מקרוב. אך כעת, כחברה בוועדת החקלאות, מה תוכל לתרום למטרה כזו?
 
יום אחד היא קיבלה טלפון ממשרדו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. "הרבי רוצה להיפגש עמך", נאמר לה. צ'יסהולם, שהתגוררה במרחק רחוב אחד ממרכז חב"ד העולמי המוכר בשם "770" (מספר הבניין בשדרת איסטרן פארקווי בשכונת קראון-הייטס שברובע ברוקלין), התמלאה בתחושות מעורבות.
 
כבר הייתה לה בעבר פגישה עם הרבי – לפני הבחירות. היא ביקשה לקבל את תמיכתו במועמדותה, ונענתה בשלילה. הרבי סירב להתערב בפוליטיקה ולתמוך בה או בכל מועמד אחר. לאור זאת, די התמיהה אותה ההזמנה ממזכירות הרבי. היה בלבה גם עלבון-מה. אולם הסקרנות גברה על התמיהה והעלבון והיא נענתה להזמנה.
 
"אני יודע שאת מאוד מאוכזבת מהמינוי שקיבלת", אמר לה הרבי כשנפגשו.
 
"אכן, אני מאוד מאוכזבת", הודתה צ'יסהולם בכנות. "אני חשה פגועה – וחסומה. מה כבר אוכל לעשות בעולם הצומח?".
 
"בורא העולם העניק לך מתנה אמיתית!", אמר לה הרבי. "התגלגלה לידייך הזדמנות-פז לעזור לשכבות המצוקה במדינה".
 
צ'יסוהלם בהתה ברבי בחוסר הבנה מוחלט. על איזו הזדמנות-פז הוא מדבר? והרבי המשיך: "לארצות הברית עודפים רבים של תוצרת חקלאית, בעוד אלפי איש נמקים ברעב, משום שאין להם אפשרות לרכוש לעצמם את התוצרת. את יכולה להשתמש במינוי שקיבלת מאלוקים בתחום החקלאות כדי לספק מזון לעניים. עלייך למצוא דרך מקורית לעשות זאת".
 
כאשר יצאה צ'יסהולם מחדרו של הרבי ניתחה לעצמה את החוויה שעברה. הרבי נתפס בעיניה כאישיות יוצאת דופן, משכמה ומעלה, מנהיג שחושב הרבה מעבר למעגל המאמינים שלו ואף מעבר למעגל של בני עמו. היא אהבה את העובדה, שהרבי החליט לקרוא לה ולהעביר לה מסר – למרות שלא תמך בה. היא ראתה בזה כנות טהורה, חפה לחלוטין מחנופה וחלקלקות שמאפיינות פוליטיקה.
 
צ'יסהולם לא כל כך הצליחה להבין על איזו הזדמנות רומז הרבי. היא לא הצליחה להבין כיצד הרבי יודע מה שהיא לא יודעת. כנראה, יש לו דרכים משלו להשגת מידע, הסיקה. אולי דרך על טבעית?
 
זמן קצר לאחר-מכן הזדמנה צ'יסהולם לפגישה עם הסנאטור בוב דול. דול ייצג את מדינת קנזס, העתירה בשטחים חקלאיים והוא שטח באוזניה את מצוקת החקלאים במדינתו: באותם ימים החלה ארצות הברית לרכוש פירות וירקות בזול מקובה השכנה, והחקלאים המקומיים נותרו עם עודפי מזון והפסדים משמעותיים.
 
תוך כדי שיחה נזכרה צ'יסהולם בדברי הרבי. זו כנראה ההזדמנות עליה דיבר הרבי, הלם בה קול פנימי. במוחה החל להתגבש רעיון והיא שיתפה בו את דול.
 
במשך השנים הבאות, עמלה צ'יסהולם יחד עם דול על הרחבת תוכניות המספקות מזון לנצרכים, לנשים בהריון ולנשים מניקות. תוכניות הידועות בארצות-הברית בשם Food Stamps וWIC. חלק נרחב מתוכניות אלו, המספקות עד היום מזון בשווי של מיליארדי דולרים לעניים ברחבי ארצות הברית, נרשם לזכותה של צ'יסהולם. אך היא עצמה זקפה את הזכות כולה לרבי – ולא הסתירה זאת.
 
במסיבת פרידה שנערכה לרגל פרישתה לפנסיה לפני שנים לא ארוכות, אמרה צי'סהולם: "את כל הישגיי בתחום זה אני חייבת לראבאיי יהודי הנודע, הרבי מליובאוויטש. הרבי לימד אותי להיות אופטימית ולהבין כי גם מה שנראה כאתגר הוא למעשה מתנה מאת האלוקים. אם לתינוקות עניים בארצות-הברית יש חלב, אם לילדים עניים כאן יש מזון – הרי שזה בזכות הרבי מקראון-הייטס".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter