טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


נשמות שהמתינו לעילוין
ההערכה הייתה כי באחוזה טמונות מאות ואולי אלפי גופות יהודים, שלא זכו להגיע לקבר ישראל. וזו כנראה הייתה הסיבה שמאחורי כל המאורעות ההזויים שפקדו את המקום.

כח שבט התשע"א (02.02.2011)

זו הייתה הפעם השנייה שהרב יוסף-שאול בן-שימול ארגן סמינר קיץ למשפחות שעשו צעדים ראשונים בדרכי היהדות. הרב בן-שימול בעצמו חוזר בתשובה ובעקבות הוראה אישית שקיבל מהרבי מליובאוויטש מלך המשיח הקים ארגון בשם 'האדרת והאמונה' לקירוב יהודים לדרך התורה.
 
הארגון מתנהל בבירה הצרפתית, פריז, והשנה בה מתרחש סיפורנו היא תשל"ט (1979). הרב בן-שימול קיבץ סביבו ארבעים משפחות, אותן לקח לנופש קיצי בכפר אקזוטי שממוקם הרחק משאון המטרופולין. הייתה שם אחוזה רחבת ידיים, עטורה בגינות, מדשאות ואפילו נחלים קטנים. במרכז האחוזה ניצב ארמון גדול ונישא, שיכול להכיל את כל משפחות הנופשים. מקום אידיאלי להעברת סדנאות יהדות באווירה נעימה ורגועה.
 
הסמינר נפתח ימים ספורים לפני תשעה באב. הימים הראשונים הוכיחו כי בחירת המקום הייתה מושלמת. הכול התנהל למישרין, וכולם – מבוגרים כילדים – נהנו מכל העולמות.
 
יממה אחרי תשעה באב התגלו ניצנים רעים. הרב בן-שימול זיהה על פניהם של כמה מהנופשים מתיחות יתירה. כאשר שמע למה, היה בטוח שמדובר בסרט הזוי. היו אלה סיפורים קטנים שחברו זה לזה כחוליות בשרשרת מבעיתה.
 
אחד האורחים טען באימה כי ראה על קירות המקלחת כתמי דם. אנשים שנכנסו אחריו, לא ראו מאומה. אבל הרציונאליות שאפיינה את האיש בדרך כלל, לימדה כי לא בדה את הדברים מלבו.
 
אורח אחר, שבתפקידו מנהל בית-כלא ואינו פחדן מטבעו, נראה נמלט ממחסן הפירות והירקות אחוז תזזית. "מישהו איים בפנים על חיי!", נקשו שיניו בלא שליטה. קבוצת גברתנים שנכנסה למחסן לא זיהתה זכר למישהו שיכול לאיים. אבל ניכר על פני האיש כי לא חלם את מה שמספר.
 
תיאור מוזר נוסף נשמע מפי כמה וכמה מהנופשים: בעת אמירת הקינות בתשעה באב, שמעו קולות בכי עולים מן האדמה. אחת הנשים סיפרה על כך ראשונה, ואחריה הצטרפו אליה עוד כמה וכמה, שלכתחילה חשבו כי הם מדמיינים.
 
הרב בן-שימול לא ידע את נפשו. הוא לא הבין מהיכן 'נפל' עליו הסיפור הזה. היה ברור כי מדובר בתופעות לא טבעיות. השאלה הייתה מה לעשות כעת.
 
הוא שלח את יד ימינו, יוסף דרי, לרחרח אצל תושבי הכפר הגויים מה ידוע להם על ההיסטוריה של האחוזה. האמת נודעה אצל אחד מזקני הכפר. האיש סיפר כי ארמון זה שימש כמפקדה לגסטאפו – המשטרה הנאצית הארורה – בתקופת מלחמת העולם השנייה, וכי במקום זה נרצחו ועונו יהודים רבים
 
ההערכה הייתה כי באחוזה טמונות מאות ואולי אלפי גופות יהודים, שלא זכו להגיע לקבר ישראל. וזו כנראה הייתה הסיבה שמאחורי כל המאורעות ההזויים שפקדו את המקום.
 
אורחי הסמינר, בהכוונת הרב בן-שימול, התארגנו סביב הארמון לאמירת פרקי תהילים לעילוי נשמות הנרצחים. דמעות רבות זלגו באותו מעמד מרטיט ומצמרר. הוחלט גם להקדיש את כל השיעורים בימים הבאים לזכות הנספים.
 
מני אז, לא אירעו עוד חוויות מבעיתות מכל סוג שהוא. הסמינר הסתיים כשבוע לאחר מכן, באווירה מרוממת מלאת סיפוק גשמי ורוחני.
 
לפריז חזרו כולם יחד בצורה מאורגנת. הם נכנסו לבית-חב"ד, משם מארגן הרב בן-שימול את כל פעילויותיו, לשבת על כוס קפה ולסכם חוויות. ואז הפתיע צלצול טלפון את הרב בן-שימול.
 
על הקו היה בא-כוחו של הרבי, הרב בנימין גורודצקי (ז"ל). קודם לכן כבר הספיק הרב בן-שימול לכתוב לרבי על הקורות אתם בארמון הכפרי, במיוחד על התופעות המחרידות שעברו עליהם. כעת, הודיע הרב גורדצקי לרב בן-שימול, כי הרבי מעוניין שכל ארבעים המשפחות שהשתתפו בסמינר יגיעו אליו לניו-יורק למשך חודש החגים הקרוב.
 
לשונו של הרב בן-שימול נאלמה דום. הוא לא ידע כיצד יגיבו על כך כל המשתתפים. האם יצליחו להיעדר מהעבודה לזמן כה ממושך? האם ייאותו להוצאה כספית כזו? ובכלל – כמי שאוחזים בשלבים ראשוניים ממש ביהדות, כיצד יכילו תקופה ארוכה כזו בחצר הרבי.
 
אולם האורחים הפתיעו אותו לטובה. ללא יוצא מן הכלל, ניאותו כולם להזמנת הרבי.
 
במשך תקופת שהייתם בחצר הרבי, התעניין הרבי באמצעות מזכירו מדי יום ביום, האם הם מרוצים מתנאי האירוח, ובכלל גילה תשומת-לב יתירה כלפיהם.
 
בעת נסיעתם חזרה, יצא הרבי מחדרו כדי ללוותם. האורחים עלו לשני אוטובוסים תוך כדי שירה, והרבי עודד את שירתם במחיאת כפיו. האוטובוסים יצאו לדרך, והרבי נותר להביט אחריהם עד שנעלמו בקצה האופק.
 
במפורש, לא הזכיר הרבי כי היחס שהעניק לאורחים קשור לחוויה הקיצית שעברה עליהם. אולם האורחים כולם חשו כי אכן היה לכך קשר.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter